overall
75
43
style
Browar HOPKINS
Brewed at Browar Wąsosz

Style: Baltic Porter
Gdynia, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 48   WEIGHTED AVG: 3.37/5   EST. CALORIES: 270   ABV: 9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Porter Bałtycki z kukułkami - 21 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.8
Bush_Docta (432) - - OCT 30, 2017
Piwo ciemnobrunatne; piana jak na coli, opada momentalnie. Aromat słodki i przyjemny - dominuje słodka nuta kukułkowa przypominająca beczkową wanilię. Także smak jest słodki - wanilia, kukułka (które w ciemno można wziąć za beczkę), gdzieś z tyłu obecne nuty porterowe: czekolada, karmel i paloność. Nasycenie średnie, ciało do pełnego, faktura aksamitna, alkohol ładnie schowany - lekko grzeje. Piwo na pewno #teamsłodyczka, co na dłuższą metę trochę męczy, ale ogólnie jest to smaczny i bardzo ciekawy porter, mimo że klasycznego bałtyka tu bardzo mało.

3.1
kokos666 (466) - Gliwice, POLAND - OCT 20, 2017
Bottle. Aroma: strong aroma of chocolate sweets in alcohol, little caramel. Medium body, sweet chocolate but nothing else. Beer smells good, but it could be thicker and more complex.

3.7
Drago7 (984) - Warsaw, POLAND - OCT 7, 2017
Z: słodko, czekolada, likierem. Wanilia, kakao. Kurde momentami w ciemno bym powiedział że delikatna beczka. : słodko, kakaowiec, są te kukułki w finiszu.

3
PhilosophyGuy (835) - Łódź, POLAND - JUL 5, 2017
Kukułki i czekolada zarówno w smaku, jak i w aromacie. Oprócz tego mało się dzieje. Trochę alkoholu, słodyczy i wodnistości. Nieułożone.

2.7
stekzwolowiny (61) - Czêstochowa, POLAND - JUL 1, 2017
Czarne, nieprzejrzyste, faktycznie czuc kukulki, ale poza tym nie wiele, ani viala za duzo nie ma, ani nie jest zbyt pelne, alko calkiem wyczuwalne. Nie za fajne.

3.2
Manslow (1972) - Warsaw, POLAND - JUN 30, 2017
Butelka 0,5l Kolor ciemny,brunatny, piana zbyt szybko opada, znikoma. Aromat to kukułki i czekolada w smaku to samo, średnia goryczka. Piwo nie robi wrażenia, trochę wodniste, takie sobie, zbyt płytkie

3.8
Procent (706) - POLAND - JUN 16, 2017
Bardzo ładny i intensywny aromat - słodko, karmel, kukułki na pierwszym planie, zdecydowanie to, czego można się spodziewać po składzie. W smaku też zdecydowanie słodko, ale ciekawie, też kukułki na pierwszym planie, dalej karmel, nieco skórki od chleba. Zdecydowanie #teamslodyczka i może dla niektórych być ulepkowato, ale wg mnie bardzo w stylu i to ciekawa jego interpretacja. W odczuciu ciała jest ok, ale w smaku jest nieco wodniście. Nie przeszkadza to jakoś bardzo, ale pozostawia lekki niedosyt. Goryczka niska, wysycenie raczej też. Ciekawe, warte spróbowania.

2.9
Hopar (48) - POLAND - JUN 12, 2017
Tragedii nie ma... ale piwo było uwarzone na Beer Geek Madness... brakuje mi tego Madness w tym piwie! W zapachu kukułki i czekolada. Płasko W wyglądzie ciemne z brunatnymi refleksami. Piany praktycznie brak. W smaku podobnie jak w zapachu... niewiele się dzieje. Na podniebieniu - jeśli o mnie chodzi to brakuje mu ciała. Nagazowanie dość wysokie. Alkohol przyjemny - delikatnie rozgrzewa. Ogólnie - średnio... szału ni ma.

3.4
JtanK (644) - Kraków, POLAND - JUN 11, 2017
Aroma is chocolate, the added candy and raisin. Pours very dark brow with quickly disappearing head.In flavor chocolate, coffee, roasted malts, kukułi, some dried fruit, sweet but not as sweet as I expected. Moderately bitter finish with spicy aftertaste. Hints of alcohol appear as I keep drinking. Disappointingly light body for a baltic porter, medium carbonation. The idea seems decent, but it turned out watery.

2.7
pgliszczu (140) - - JUN 1, 2017
(500ml bottle) Aroma: Kukułki for sure also chocolate and thats all. Quite one wayed for sure.
Appearance: Not dark enough for sure, its brown, minimal head, that hisses like a snake and vanishes in a miliseconds Taste: Sweet and little sour. Flavour is more roasty, kukułki are strong still too. Lacks some dark fruits for sure. Palate: Medium body, fizzy carbonation, sourish finish. Overall: Beer is quite interesting, because of adding kukułki, but aroma is completely dominated by kukułki, taste is better, but still it lacks porterish notes. Appearance is weak, its overcarbonated. Could be a perfect beer, but it sadly is not. Id like to drink it with changed receipt. Alcohol is hidden though. Thats a good side.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5