Jabłonowo Manufaktura Piwna Porter Podbity Śliwką

overall
99
98
style
Brewed by Browar Jabłonowo
Style: Baltic Porter
Wólka Kosowska, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 182   WEIGHTED AVG: 3.9/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 297   ABV: 9.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Imperial Baltic Porter

Totalnie limitowany. 10-miesięczny. "Porter Podbity Śliwką". 25BLG, 9,9% alk. Do picia wyłącznie w snifterze, przy dźwiękach lowercase ambient. Podawać w temperaturze 14 stopni w skali Rømera.

Składniki: woda, słody jęczmienne (monachijski, pilzneński, wiedeński, karmelowy), słód żytni (palony), cukier, chmiel (Aurora, Sybilla), naturalna wędzona śliwka 2%.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.9
karolsks (89) - Kraków, POLAND - MAR 17, 2018
Barwa brunatna, klarowne. Piana beżowa, drobnopęcherzykowa, niska, szybko znika. Aromat zdominowany przez wędzoną śliwkę. W tle rodzynki, czekolada i alkohol. W smaku pierwsze skrzypce gra wędzonka, w stylu szynki. Następnie wjeżdża śliwka, czekolada, słodycz. I niestety alkohol, który przeszkadza w odczuciu całości piwa. Wysycenie średnie. Piwo z dobrym ciałem, oleiste. Goryczka niska. Nadaje się do leżakowania, żeby alkohol się ułożył. Ciekawostka, moja dziewczyna wyczuła w aromacie bigos xD

3.4
CliffordWednesday (40) - Warszawa, POLAND - MAR 17, 2018
Nikt na to nie zwraca uwagi, więc możliwe, że to tylko mój omam węchowy, ale aromat przywołuje na myśl bigos. Lekko mięsna wędzonka miesza mi się tu z kwaśnością trochę jak z kiszonej kapusty. W tle trochę czekolady, po ogrzaniu wychodzą nuty lekko wódczane. W smaku jest lepiej, choć trochę jednowymiarowo - śliwkowa cierpkość dominuje, przesłania całą resztę zamiast być akcentem wzbogacającym profil piwa. Pozostaje też lekko ziemisty posmak. Mówiąc ogólnie, dla mnie duży przehajp.

3.7
astronzz (117) - POLAND - MAR 16, 2018
UPDATED: MAR 16, 2018 Zero piany. Barwa brunatna, troche brazowo winna. W aromacie masa suszonych wedzonych sliwek, rodzynek, bialych winogron. W sumie troche przypomina to Prunum. W tle sa te palone slody i zarysy portera. W smaku natomiast jest juz bardziej jednowymiarowo niestety. Alkohol mi sie ladnie ulozyl (po lezakowaniu). Duzo jest tutaj pustki. Glownie mega pijalny kompot z suszu. Ciala jest nie duzo, jest to bardzo pijalny porter. W aromacie przypomina Prunum ale w smaku juz ciezko szukac podobienstw. Strasznie slodko jest, wykleja. Cierpki finisz/gorzka czekolada z cukrem. Wysycenie znikome. No taki przyzwoity porter na pewno na mocny plus jest ogromna pijalnosc.

4.2
wozap (1068) - Węgorzewo, POLAND - MAR 14, 2018
Butelka do 15.01.2018 (z poślizgiem dwóch miesięcy). Czarno-brunatne, piana drobna brązowa, lekko opada do trwałej warstwy, piwo lepi się do szkła. Wyraźnie wyczuwalny aromat wędzonej śliwki, przyjemny i apetyczny, choć dominujacy. W tle czekolada i głębiej likierek. Za to w smaku jest bardziej kompleksowe połączenie, są przyjemne śliwki w czekoladzie, wyraźna słodycz i wędzone tlo. Piwo fajnie się ułożyło, jest wyraźnie degustacje, a nasycenie przyjemnie niskie.

3.6
mariano_strano (23) - POLAND - MAR 13, 2018
Intensywny aromat zdominowany wędzoną śliwką, w tle dym i gorzka czekolada, smak słodko-wędzony również z posmakiem śliwki, dobrze zbalansowane, alkohol nieźle ukryty; dobry porter ze świetnym stosunkiem jakość - cena.

3.8
RoBEERt92 (348) - Bytom, POLAND - MAR 12, 2018
Butelka. Piana niska, kawowa, drobnopęcherzykowa, opada do obwódki, koronkowanie słabe. Barwa brunatna. Aromat intensywny, czekolada, wędzona śliwka, ciemne owoce. Goryczka średnia. W smaku czekolada deserowa z dodatkiem wędzonej śliwki, lekki alkohol. Pełnia średnia plus, nasycenie średnie minus.

4.5
BeerGuide116 (48) - - MAR 5, 2018
UPDATED: MAR 7, 2018 The rating is based on memories. Drinked before setting up an account on ratebeer.

3.6
Szopeen (665) - POLAND - MAR 5, 2018
Barwa ciemnobrunatna, nieprzejrzysta, piana bardzo skąpa. W aromacie wędzone śliwki, rodzynki, czekolada i karmel. W smaku nominuje nuta suszu śliwkowego, gdzieś w tle gorzka czekolada i delikatna kwaśność. Niskie nasycenie, niska goryczka, odpowiednia pełnia, alkohol praktycznie niewyczuwalny.

3.9
archeolog (46) - Lodz, POLAND - MAR 5, 2018
UPDATED: MAR 6, 2018 Piwo klarowne, niemal hebanowe z rubinowymi przebłyskami. Symboliczna i krótkotrwała piana w karmelowym kolorze. A aromacie suszona śliwka i aromaty kojarzące się z suszem owocowym, w tle majaczy subtelny alkohol. Piwo niskowysycone posiadające "oleiste" ciało. W smaku na pierwszy plan wyłania się znów susz śliwkowy, delikatna karmelowa słodowość i nienachalna goryczka. Alkohol dobrze ukryty. Piwo smaczne i ciekawe, przywodzące na myśl smaki i aromaty wigilijne z kuchni babci. ;)

4.4
CikyFonsz (150) - Bydgoszcz, POLAND - MAR 5, 2018
Czarne, nieprzejrzyste. Piana pojawia się tylko przy nalewaniu, później całkowicie znika. Intensywny aromat wędzony, poza tym czekolada i trochę paloności. W smaku ponownie wędzonka i czekolada, pojawia się śliwka. Słodkie. Oleiste. Nasycenie bardzo niskie. Goryczka średnia, kompensuje słodycz. Wyśmienite, zważywszy zwłaszcza na cenę i dostępność.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 19


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5