overall
15
38
style
Brewed by Browar Jabłonowo
Style: Pilsener
Wólka Kosowska, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 59   WEIGHTED AVG: 2.69/5   EST. CALORIES: 168   ABV: 5.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
13,6°P

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.3
soltys (91) - POLAND - MAY 25, 2015
Kolor: Złoty, klarowny Piana: Drobna, ale całkiem obfita Zapach: słód i miód, może lekkie masełko, siarka ale w normie Smak: Jak na "pilsa" to piwo to jest zaskakująco słodkie. Zaskakująca jest również goryczka, której intensywność jest na przyzwoitym poziomie. Zaznaczyć trzeba, że sama goryczka jest raczej szorstka, aniżeli przyjemna - brak jest tego plisowego miłego finiszu. Zwrócić należy jeszcze uwagę na lekki gwóźdź, niestety Wysycenie: Niskie, wielu może przeszkadzać ale ja tak lubię. Opakowanie: Nawet ujdzie - czcionka przypomina plakat przedwojennego cyrku jakieś informacje o składzie są nawet podane - gatunki chmielu. Ewidentnie etykiety stylizowane pod lata minione - na kontretykiecie, wzdłóż jej pionowej i poziomej krawędzi znajdują się nawet osie z dniami i miesiącami. Data wydrukowana jest jednak po nowoczesnemu - nie ma "wydartego" kwadracika Uwagi: Piwo pils, któremu do pilsa nico brakuje, ale niewiele. Na pewno jest lepsze od wszytskich koncerniaków Polskich razem wziętych. Denerwować może ta słodycz ale nie przeszkadza to w tym by piwo było pijalne. Drugą rzeczą jest lekki miodek (utlenienie?). Ale... jak za 3 złote to jest nieźle.

3.9
nickel (1263) - UKRAINE - MAR 12, 2015
Nice looking copper beer. Noticeble aroma of floral hops. Taste is mostly hoppy with nice bitter aftertaste and floral aroma on the toungue

3.8
Quack-Duck (9540) - Down South, GERMANY - DEC 31, 2015
bottle from Browarium Sklepy Piwne. Golden colour, tall white head. Lovely hoppa nose. Medium-bodied with a good malty body, with a pleasant sweetness. The hops are amazingly aromtaic, fragrant, spicy. Superb stuff.

3.7
tampierre (1427) - Pilsen, CZECH REPUBLIC - MAR 14, 2013
Bottled 0.5l ; Gift ; Devon ; UK ; Caramel,fruit,honey,grass and floral aroma ; Cloudy golden color with proper head ; Medium to heavy sweet taste and lighter bitter finish ; Nicely balanced ; Great polish beer.

3.7
ROSE1962 (333) - POLAND - DEC 25, 2015
Barwa herbaciana. Piana białą obfita, utrzymuje się do końca, drobne pęcherzyki. W aromacie wyraźnie czuć chmiel, nuty maślane, W smaku słodowe z wyraźną dość mocną goryczką, lekkie nuty mokrego kartonu.

3.7
bedzinianin06 (605) - - MAY 4, 2016
Obfita biała piana, ale duże pęcherze. Lekki lacing. Barwa złota, piwo klarowne. Przyjemny, słodowy aromat - słód pilzneński, skórka od chlebka. Raczej słodki. Oprócz tego ziołowe nuty. Na minus obecność estrów, wychodzących szczególnie mocno po ogrzaniu. Na prawdę spora gorycz, duża i zupełnie niezalegająca - moim zdaniem świetna! Średnie, trochę za niskie nagazowanie, średnia pełnia. W smaku wyraźnie chmielowe i kwiatowe, poza tym lekko przypiekane, prażone, skórka od chleba. Wyraźna słodowość. Podsumowanie: Mo& nie jest to czysty pils, ale jest bardzo smaczny. Plus za świetną goryczkę! I to piwo było kupione w biedrze za 2,50 zł :) Interes życia!

3.7
nilcorc (45) - - OCT 10, 2017
Bottled. In my opinion a really nice beer, quite bitter, a little bit of caramel. It's a nice choice for a Pils.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5