Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2017 Herbal Ale

overall
50
73
style
Brewed by Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy
Style: Spice/Herb/Vegetable
Piotrków Trybunalski, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 29   MEAN: 3.26/5.0   WEIGHTED AVG: 3.22/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 168   ABV: 5.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Trzymasz w ręku finałowe Herbal Ale, za którego recepturę odpowiada Monika Nowosielska. Jest to niezwykłe ciekawa, bo pietruszkowa interpretacja stylu - bardzo wakacyjna, orzeźwiająca i cytrusowa. Prawdziwe polskie ziele w piwie, od dziś pietruszka przestanie Ci się kojarzyć wyłącznie z niedzielnym rosołem!

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
szczupaczu (281) - Rurzyca, POLAND - NOV 1, 2017
Nie pożałowali tej pietruchy - mimo że lubię jej smak i aromat, to w piwie akurat niekonieczne. Eksperyment ciekawy ale do jednorazowego podejścia.

2.8
ArtificialCyst (1467) - Szczecin, POLAND - OCT 25, 2017
Bottle from Elysium. Pours amber with mediocre head with bad retention. Parsley domination (smells like a Polish chicken stock) with some caramel and maybe fruit. Medium body, some bitterness. Meh.

3.5
izikk (642) - Cieszyn, POLAND - OCT 20, 2017
Aromat pietruszka, trawa, słód, cytrusy, owoce. Barwa złota, zmętnione, piana średnia, ładny lacing. W smaku cytrusy, pietruszka, słód, trawa, zioła. Goryczka średnia, wysycenie średnie, lekko wodniste. Chyba najbardziej unikalne piwo jakie piłem. Nie jest to może idealne połączenie ale jest pijalne i ma ten pomysł potencjał. Dobre.

3.6
mclaren14 (412) - £ód¼, POLAND - OCT 14, 2017
UPDATED: OCT 15, 2017 Aromat: z butelki na pierwszym planie cytrusy, lekko kwaskowo, trawiaście i słodowo, po chwili do nozdrzy zaczyna się przedzierać aromat kojarzony raczej z rosołem, ale w dosyć słodkim wydaniu, nie narzuca się, ze szkła dalej na pierwszym planie cytrusy, pietruszka wyczuwalna, ale gdybym o niej nie wiedział to wziąłbym ten aromat za skoszoną trawę Wygląd: barwa złota, wyraźne zmętnienie z drobinkami osadu, piana o barwie złamanej bieli, drobnobańkowa, zostawia ładny lacing, średniotrwała Smak: delikatna słodycz przy pierwszym kontakcie, lekko wodniste, cytrusowe, ziołowe ze zdecydowaną pietruszkowościa, przyjemna lekka słodowość, goryczka średnia, delikatnie zalegająca Podniebienie: średnie nagazowanie, dosyć lekkie, chociaż goryczka podbija trochę tę pełnie, orzeźwiające, pijalne Podsumowanie: przyjemne, sesyjne i treningowe, jeśli chce się poćwiczyć niespotykane aromaty, pietruszka owszem wyczuwalna (dużo bardziej w smaku), ale jestem ciekawy opinii kogoś kto by o niej nie wiedział, ale to i dobrze

3.7
skreama (10) - - OCT 12, 2017
UPDATED: OCT 12, 2017 herbal nose, dry aftertaste , pleasant in the mouth, slight sediment from bottle.

3.2
dzurek (556) - Szczecin, POLAND - OCT 5, 2017
Barwa złota, zamglona, duża ilość pływających drobinek, na szczęście nie wpłynęły na odbiór piwa. W aromacie jak i w smaku pietruszka naprawdę wyczuwalna, do tego aromat chmielu.Pietruszka naprawdę dobrze komponuje się z cytrusami od chmielu. Jednak ani aromat ani smak nie są jakieś intensywne. Brakuje ciała, jest pusto, ale trzeba przyznać, że piwo jest bardzo pijalne. Goryczka i wysycenie niskie.

2.7
rybacki_96 (26) - - SEP 28, 2017
Ciekawe, lekkie orzeźwiające piwo. Gdyby nie informacja na etykiecie, nie domyśliłbym się, że to akurat pietruszka. Niezłe połączenie- warto spróbować

3.4
p5ychol (966) - Poznań, POLAND - SEP 21, 2017
Nie lubię pietruszki w żadnej postaci, a natki pietruszki szczególnie, ale mimo to, a może właśnie dlatego z zaciekawieniem sprawdziłem to piwo. Pierwsze z tegorocznej edycji Kuźni Piwowarów, którego spróbowałem, bo wcześniejsze style jakoś szczególnie mnie nie zachęciły, a to - owszem. Piwo ma jasnozłotą barwę, jest w dużej mierze przejrzyste, ale absolutnie nie klarowne, widać sporo unoszących się drobinek osadu. Piana jest biała, dość obfita, zbudowana z drobnych i małych oczek, puszysta, pozostawiająca okazałą koronkę na ściankach po opadnięciu. Ciekaw byłem aromatu, a ten mnie trochę zaskoczył, bo piwo dla mnie przede wszystkim... ogórkowo. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to pachnie kiszonymi ogórkami, ale bez wyczuwalnej kwaśności. To pewnie zasługa natki pietruszki, choć z pietruszką jako taką mi się w ogóle nie kojarzy. Być może to połączenie pietruszki z amerykańskim chmielem tak zagrało. Tak czy inaczej, aromat jest intrygujący i przyjemny. W smaku nie ma tego "ogórka", dzięki czemu bardziej wprost wyczuwalna jest nuta pietruszki. Piwo jest wytrawne, z wyraźną żywiczną goryczką na finiszu i ze specyficzną pietruszkową cierpkością w posmaku. Wysycenie jest średnio-wysokie, drobne i intensywnie musujące, dodaje to piwu ciała i pełni, zwiększając równocześnie pijalność. Ciekawe jest to piwo, smaczne, dobrze pijalne, szybko znikające ze szkła, intrygujące. Fanem pietruszki się nagle nie stanę, ale po pietruszkowe Herbal Ale z Jana Olbrachta chętnie jeszcze sięgnę.

3.7
NaimadSh (56) - Nowa Iwiczna, POLAND - SEP 15, 2017
Mgliście złote z ładną osadzającą się pianą. W zapachu bardzo wyraźnie czuć pietruszkę, chmiele też dają o sobie znać. W smaku pietruszka znowu wychodzi na pierwszy plan, chmiele i słody tworzą dla niej przyjemne tło. Wszystko jest ładnie wyważone, nic się z niczym nie kłóci.

3.4
arturteen (404) - Radomsko, POLAND - SEP 13, 2017
[Butelka 01.02.2018] Barwa złota, zamglone. Piana obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, powoli redukująca się. Ładny lacing. Aromat wyrazisty, chmielowy, kiszone ogórki. W smaku pietruszka, trochę ogórka i cytrusów. Goryczka średnia, nasycenie średnie. Dość pełne.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5