Jan Olbracht Rzemieślniczy Piernikowy Foch

overall
48
68
style
Brewed by Jan Olbracht Browar Rzemieslniczy
Style: Spice/Herb/Vegetable
Piotrków Trybunalski, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 111   WEIGHTED AVG: 3.2/5   IBU: 15   EST. CALORIES: 168   ABV: 5.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Ciemne piwo dolnej fermentacji, w którym słodycz miodu wielokwiatowego z polskich pasiek przełamują aromaty przypraw korzennych z nutą cynamonu, kolendry i goździków. Piana harmonizuje z opalizującą, czekoladową barwą trunku.

Alkohol: 5,6%
Ekstrakt: 16,5 %
IBU 15

Skład: woda, słody - pilzneński, monachijski, caramunich® typ III, miód wielokwiatowy, carafa® typ III, chmiele - hallertau tradition, hersbrucker, cynamon, kolendra, goździki, ziele angielskie, gałka muszkatołowa, droźdże W34/70

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
4.1
xesihma (65) - - APR 19, 2018
UPDATED: APR 19, 2018 Piana jasnobeżowa, szybko redukująca się. Barwa rubinowa. W aromacie lekkie wino, piernik, słodkość, słodowość. W smaku słodkie, lekko adwokatowe, potem słabo wyczuwalna kwaśność. Goryczki brak. Wyjątkowo pijalne, trochę za bardzo wysycone.

3.3
majecha (78) - Łódź, POLAND - APR 17, 2018
Takie sobie. Być może nie lubię piernika, być może nie jest to piwo wybitne. Wg mnie aromat i smak piernika jest zbyt wyczuwalny. Piwo nie podeszło nawet kobiecie uwielbiającej pierniki.

2.5
maciejgmaciej (221) - POLAND - APR 14, 2018
Przede wszystkim, to piwo nie piernikowe, ale miodowe. Wygląd OK, kolor czarny nieprzejrzysty, ale piana słabiutka. W aromacie głównie miodowa słodycz, ale faktycznie czuć również przyprawy, głównie cynamon i goździki. Co ważne jednak, w smaku uciekają przyprawy i zostaje nieco "chamskie" połączenie na początku miodu, a na końcu palonych słodów. Ogólnie piwo po kilku łykach już zatyka i nie chce się go raczej dopić. Byłoby lepsze, gdyby było mniej w nim miodu, a więcej przypraw, smak byłby ciekawszy i "przełamany" czymkolwiek. A tak wyszedł słodki napój piwny z miodem.

3.1
krasnalek (245) - Września, POLAND - MAR 28, 2018
Aromat: piernik, cola, przypraw: kolendra,cynamon, gałka muszkatołowa, goździk trochę słodu karmelowego, słodko Wygląd: brunatne, piana szybko się redukuje, brak lejsingu Smak: piernik, cola, przypraw: kolendra,cynamon, gałka muszkatołowa, goździk, karmel, bardzo słodko, cukrowo Podniebienie: niskie ciało, wodniste, spore wysycenie

3.1
Miły (142) - Kielce, POLAND - FEB 11, 2018
UPDATED: FEB 22, 2018 Wygląd: Barwa ciemno brązowa z bursztynowymi prześwitami u spodu szkła. Piana jasno brązowa, po nalaniu średniej wysokości z drobnymi oczkami, szybko jednak sie dziurawi i opada do malutkiego pierścienia. Lacingu brak.

Aromat: Piernika, coli, przypraw (głownie: kolendry, ziele angielskie, cynamonu, gałki muszkatołowej; z kolei goździk minimalnie). Trochę słodu karmelowego. Słodko i świąteczne.

Smak: Tak jak w aromacie, trochę więcej karmelu. W ustach słodko, cukrowo z niskim ciałem. Dochodzi wysycenie średnie z plusem co pogarsza ogólne wrażenie. Goryczka minimalna przyprawowa. Finisz wytrawno słodki. Posmak przyprawowo słodki.

4.2
luka237 (123) - POLAND - FEB 10, 2018
UPDATED: FEB 18, 2018 The rating is based on memories. Drinked before setting up an account on ratebeer.

3
exrys (41) - POLAND - FEB 10, 2018
UPDATED: FEB 10, 2018 Zapach dość intensywny, piernikowy, ale przy mocnym wzburzeniu czuć nuty kanalizacyjne. W smaku słodkie, raczej niezbyt pełne. Piana od razu opadła.

3.2
darcyy98 (81) - POLAND - JAN 28, 2018
Cóż mogę napisać o tym piwie. W aromacie pierników, bardzo dużo pierników głównie w postaci przypraw. W smaku już tak piernikowo nie jest, jakieś takie "dzikie" w smaku. Brakuje temu piwu łagodności.

3.6
jedrol (146) - Bydgoszcz, POLAND - JAN 15, 2018
Butelka Wygląd: brunatne, lekko opalizujące, drobnopęcheżykowa piana, ale bardzo szybko opada Aromat: pachnie po prostu piernikiem (nawet takim lukrowanym), korzennie, przyprawowo (kolendra, goździk) i delikatnie czekoladowo Smak: słodko, piernikowo Wydaje się być bardzo pijane, ale pod koniec staje się zapychające

1.4
CaskChief6 (17) - - JAN 1, 2018
BB 13.05.2018 z zestawu świątecznego. Ciemnozłote, idące w brunatne, ale przejrzyste i dość klarowne. Piana drobnopęcherzykowa ale miejscami z większymi, jasna, drobny róż. Znika stopniowo, ale dość szybko, pozostawiając pierścień. W aromacie mokry karton. Ogólnie nieprzyjemne odczucie i słabe. Korzennie może przez chwilę. Wysycenie niziutkie. W smaku też płytko. Słodko, zero goryczki, ale przede wszystkim karton. Ciężko nad tym przejść, momentami miałem wrażenie, że czuć też żelazo :/ To już kolejne piwo tego browaru, które mnie negatywnie nastawia do niego. Kilka jeszcze stoi do degustacji, ale coraz mniejszą ochotę mam na to.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5