Jan Olbracht Rzemieślniczy Piotrek Z Bagien Watermelon Ale

overall
44
71
style
Brewed by Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy
Style: Fruit Beer
Piotrków Trybunalski, Poland
Serve in Flute, Shaker

bottled
available

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 18   MEAN: 3.16/5.0   WEIGHTED AVG: 3.12/5   EST. CALORIES: 168   ABV: 5.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Soczysty arbuz zawsze kojarzył nam się z latem, podobnie jak dobrze schłodzone piwo. Dlatego wpadliśmy na pomysł, aby skojarzyć oba smaki, warząc lekkie i niezwykle orzeźwiające Watermelon Ale. Dzięki połączeniu delikatnej goryczki, pochodzącej od szlachetnych odmian amerykańskiego chmielu, ze świeżo wyciśniętym sokiem z arbuza, stworzyliśmy niezwykle wakacyjne piwo.
Składniki: woda; słód jęczmienny: Pale Ale; sok z arbuza; słody jęczmienne: Carapils®, Carahell®; granulaty chmielowe: Ahtanum®, El Dorado; drożdże piwowarskie FM55
Ekstrakt: 12.5 % wag.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
karpik (1280) - Sosnowiec, POLAND - AUG 13, 2017
Melon, cucumber, watermelon, cereal in nose. Pours golden with white foam. Taste is medium dry with watermelon, cucumber, melon, cereal and spices. Low bitter finish, lively carbonation. Overall fruity, drinkable, good.

2.9
szymon92 (140) - £ask, POLAND - AUG 11, 2017
Miało być arbuzowo, jednak w aromacie dominuje żółty melon, arbuz pojawia się trochę później. Uderza też dziwny zapach, kojarzący mi się, z dopiero co skoszonym zbożem. Ogólnie aromat jest spoko. Piwo jasnozłote, lekko zmętnione. Piana drobnopęcherzykowa w barwie zabrudzonej bieli, nie jest zbyt obfita i szybko opada do cienkiej powłoki. W smaku arbuz jest dużo bardziej wyczuwalny, po nim uderzają nuty słodowe, a na finiszu arbuzowa goryczka. Wysycenie wysokie. Piwo jest słodkie i trochę zbyt mdłe. Spodziewałem się piwa lekkiego, orzeźwiającego dzięki dodaniu soku z arbuza, a dostałem coś przeciwnego, bardzo słodkiego, mulącego.

3
szymonskc (978) - Skórcz, POLAND - AUG 10, 2017
Zapach średnio intensywny, melon, arbuz, guma balonowa, landrynki. Kolor złoty, mętne. Piana niska, drobna, szybko znika. W smaku umiarkowana słodycz, średnia pełnia, arbuz, melon, słód, sosna, mydło. Goryczka niska, wysycenie średnie.

3.6
PhilosophyGuy (759) - Łódź, POLAND - AUG 10, 2017
Barwa czerwonej pomarańczy. Piana średnia, bardzo szybko degenerowała się do zera absolutnego. W aromacie dużo arbuza i melona z dodatkiem delikatnych cytrusów. W smaku soczysty arbuz, owocowa słodycz i bardzo delikatna goryczka. Nagazowanie średnie z plusem. Fajne.

3
Szopeen (579) - POLAND - AUG 9, 2017
Barwa ciemnego złota, równomierne zmętnienie, piana bez szału. W aromacie melon i arbuz, z przewagą tego pierwszego, do tego jakaś dziwna nuta, przywodząca na myśl niezbyt świeżego weizena. W smaku z kolei bardziej arbuzowe niż melonowe, słodkie, trochę mdłe. Goryczka niska, brakuje rześkości, pijalności.

3.2
arturteen (317) - Radomsko, POLAND - AUG 9, 2017
[Butelka 18.01.2018] Barwa złocista, zamglone. Piana obfita, drobno pęcherzykowa, szybko redukująca się. W aromacie arbuz, melon, lody śmietankowe. W smaku również owocowe oraz słodowe, lekkie, orzeźwiające. Goryczka i wysycenie niskie.

3
Addiezg (100) - - AUG 6, 2017
W aromacie arbuz, melon. W smaku podobnie, ale troche już gorzej, miałem wrażenie, że smak troche ziemisty. Średnie

3
zboj (309) - POLAND - AUG 3, 2017
Warka z datą przydatności na butelce 18.01.2018. Piwo w barwie złote, wysycenie średnie. Piana dość obfita, stopniowo redukująca się do opaski, ale zostawiająca jakąś koronkę na szkle. W aromacie jest przyjemnie - arbuz, melon nadają ton. W smaku natomiast już ten arbuz taki przyjemny nie jest. Odnosi się wrażenie, że średnio tu pasuje. Jest taki sztuczny w posmaku. Jakaś minimalna goryczka odzywa się na finiszu, ale ogólnie brakuje tu smakowej harmonii, przez co piwo jest średnio pijalne.

3.5
scirtes (652) - POLAND - AUG 3, 2017
Golden beer with distinct aroma of watermelon and marked bitterness. Lots of watermelon in taste as well. Interesting beer.

3.2
5eba88 (373) - Warszawa, POLAND - AUG 3, 2017
Wygląd: mętne, złote, biała drobnopęcherzykowa piana - pozostaje po niej pierścień Aromat: chmiele, arbuz, melon, guma balonowa, sosna Smak: arbuz, słodowo, chmiel, sosna, goryczka niska, nasycenie średnie Data na etykiecie: 18.01.2018


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5