Jan Olbracht Rzemieślniczy Piotrek z Bagien White IPA

overall
81
64
style
Brewed by Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy
Style: India Pale Ale (IPA)
Piotrków Trybunalski, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 26   MEAN: 3.5/5.0   WEIGHTED AVG: 3.43/5   SEASONAL: Series   IBU: 45   EST. CALORIES: 180   ABV: 6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Piwo uwarzone w ramach konkursu Kuźnia Piwowarów – wg receptury piwowara domowego Macieja Próchnickiego. Biała IPA to kolejna, ciekawa hybryda w świecie piwa – połączenie najlepszych cech amerykańskiego India Pale Ale i belgijskiego Witbiera. W praktyce oznacza to mariaż cytrusowo – tropikalnych aromatów, za które odpowiadają amerykańskie chmiele, ze zbożową bazą pszenicznego Witbiera. Słomkowa, opalizujące barwa i dodatki aromatycznych przypraw dopełniają dzieła. Alkohol: 5,7% Ekstrakt: 16% IBU: 60 Skład: Słody – pilzneński, pszeniczny; Surowce niesłodowane – pszenica, jęczmień, ryż; Chmiele – Equinox Dodatki - kolendra, mięta Drożdże - US-05

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.2
dzurek (552) - Szczecin, POLAND - JUL 28, 2017
Piwo wypite przed zalozeniem konta na RateBeer. Ocena wystawiona na podstawie wspomnien z degustacji.

3.6
irenecus (786) - - MAY 7, 2017
Na zdrowie, Salud, Kampai, Prost, Skaal, Zivjeli, Fenékig, На здоровь& Na zdravi

3.5
PhilosophyGuy (849) - Łódź, POLAND - APR 20, 2016
---Pisane na podstawie notatek--- Słomkowa barwa, potężna piana, przyzwoita goryczka. Aromat pomarańczy, cytrusów, trochę zboża, przypraw. W smaku chmielowe, cytrusowe, słodowe, lekko przyprawowe. Bardzo przyzwoita propozycja z jedną wadą: nutami popcornowymi.

3.7
PabloZab (1769) - Wroclaw, POLAND - DEC 21, 2015
Butelka 0.5l (07.02.2016). Piwo klarowne z maleńkimi drobinkami o jasno złotej barwie, białej, leciutko przybrudzonej, obfitej i bardzo drobnej pianie, trwałej i ładnie oblepiającej ścianki szkła. Aromat chmielowy z nutami cytrusowymi w pierwszej chwili szybko ustępuje miejsca delikatnym nutom przyprawowym ale bardzo subtelnym, słodkim nutom owocowym, multiwitaminy, które w miarę upływu czasu dominują w aromacie. W smaku piwo średnio goryczkowe (charakter ziołowo-żywiczny) z nutami słodkimi, multiwitaminy. Mimo tego, że piwo ma wyraźnie słodkie nuty to czuć jego wytrawny charakter, jest rześkie, pijalne. Słodkawe ale lekkie w odbiorze, fajnie się pije choć mało witbiera a dużo więcej IPA w tym piwie.

3
mgajdaczewa (2382) - Katowice, POLAND - DEC 15, 2015
W aromacie sporo kolendry, nieco cytrusa, zdecydowanie bardziej po stronie wita niż ipa. W smaku podobnie, trzon goryczki stanowi kolendra poparta chmielem, soczystości niewiele, cytrusy, zbożowa podbudowa. Rozlazłe, ale wyraziste, nieco przegięte w stronę kolendry, choć generalnie ok.

3.4
tomekk1978 (1573) - Z±bki, POLAND - NOV 29, 2015
Aromat: na pierwszym planie chmiel - cytrusy, owoce tropikalne, nafta dalej lekka kolendra czy mięta. Jest także wyraźna słodowa słodycz z pszenicą i biszkoptami oraz niewielki alkohol. Całkiem przyjemnie.

Wygląd: barwa złota, zgaszona. Piana biało- żółta, umiarkowanej wielkości i dosyć trwała. ładnie oblepia szkło.

Smak: zdecydowanie wytrawna podstawa, z niewielką dozą słodyczy i lekką kwaskowością. Dużo owoców oraz chmielowa kontra z dużą ilością ziół. Jest także wyraźny alkohol. Goryczka niby nie duża (max w okolicach średniej), ale drażniąca i ciągnąca się. Nie do końca przyjemna. Średnia pełnia, umiarkowane wysycenie oraz owocowo- kwaskowy finisz z nutą alkoholową. Nie najgorsze, ale piłem już ciekawsze piwa tego typu.

2.8
Mesjasz (1725) - Lodz, POLAND - NOV 21, 2015
Bottle. Little hazy orange, small head. Aroma is weak, sweet mango, caramel. Taste is light bitter, medium dry and little bit sweet.

3.6
wektor (82) - Toruń, POLAND - NOV 13, 2015
Złociste, lekko zamglone, piana słaba. Aromat zbożowy z przenikająca nutą cytrusów i nafty. W smaku lepiej z średnią przyjemną goryczką, białe owoce, cytrusy, kolendra. Bardzo wytrawne, orzeźwiające. Dobre piwo ale aromat mógłby być bardziej chmielowy.

3
sokuzs1 (1701) - POLAND - NOV 13, 2015
Aroma: tropical fruits, peach, some coriander Taste: medium bitter, coriander, citrus, fruity

3.9
Hoppy_Luke (2142) - Poznań, POLAND - NOV 10, 2015
Piotrek z Bagien tym razem proponuje jedno z moich ulubionych połączeń - wita z IPĄ. Dobrze uwarzony daje bardzo przyjemne doznania smakowe :) Ładny, pomarańczowy kolor i niewielka, biała piana. W aromacie wszystko, co oba style powinny mieć. Mamy więc zarówno banany, kolendrę i inne przyprawy, jak i nuty cytrusowe. W smaku bardziej dominuje IPA i to ona odpowiada za ostateczne walory smakowe. Są tropikalne owoce i cytrusowa, przyjemna, konkretna, ale niezalegająca goryczka. Alkohol dobrze ukryty, co dodatkowo sprawia, że pije się lekko, co może się okazać zdradliwe ;)


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5