Kopyra & Widawa Kawka Coffee Ale

 
overall
73
72
style
Formerly brewed at Browar Widawa
Style: American Pale Ale
Chrząstawa Mała, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 18   MEAN: 3.45/5.0   WEIGHTED AVG: 3.36/5   EST. CALORIES: 147   ABV: 4.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Recipe by Tomasz Kopyra Ingredients: water, malts (pale ale, wheat, Carahell), hops (Galaxy, Amarillo), coffee, yeasts (Safale S-04)

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.3
LiretAnonim (292) - POLAND - MAY 20, 2017
Piwo wypite jakiś czas temu. Ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji, w ramach uzupełnienia profilu.

3.8
beton (717) - Tarnobrzeg, POLAND - MAY 4, 2017
Piwo skonsumowane. Ocena na podstawie retrospekcji w celu uzupełnienia profilu.

3.5
Hoppy_Luke (2106) - Poznań, POLAND - APR 27, 2017
Wypite przed kilkoma laty, nie jest już produkowane… Ocena przepisana z notatek.

2.5
Drago7 (984) - Warsaw, POLAND - MAR 9, 2017
22-02-2014. Wygląd: Lekko mętny płyn o bursztynowej barwie. Symboliczna piana zniknęła przed pierwszym zdjęciem. Zapach: Zupełnie jakby ktoś obsypał intensywnie aromatyczną kawą kostkę masła. Tylko po co? Smak: Główną rolę w tym przedstawieniu gra kawa. Prolog należy do mdłego masła oraz chmieli, które wnoszą symboliczną mieszankę melona, rześkich ziół i skórki grejpfruta. Po przemknięciu płynu przez przełyk, na języku odzywa się kwasek niesłodzonej kawy. Przemyśleniom podegustacyjnych towarzyszą posmaki kojarzące się z kawą z mlekiem, czy też z cappuccino. Niby wszystko mniej lub bardziej zgodne z planem, ale najdziwniejsze w tym całym występie Kawki jest odczucie w ostach, które jest... inne. Zwykle wygląda to tak, że treściwość z czasem opada, a w tym przypadku rośnie i to do nieprzyjemnego poziomu, głownie przez swój maślany, zapychający profil.

3.6
Mesjasz (1726) - Lodz, POLAND - DEC 20, 2015
Kolor: Ładny, jasny pomarańcz. Troche mętne. Piana: Słabo się pieni, ale juz wytworzona trzyma sie calkiem ok i oblepia szkło. Zapach: Mało intensywny, ale przyjemny. Chmielowo-kawowy. Smak: Bardzo dobry, lekki i wytrawny. Jest kawa, jest goryczka, jest troche słodu, w posmaku kwaskowe. Mocno pijalne. Wysycenie: W sam raz, średnie.

3.9
Fluxing (561) - POLAND - MAY 3, 2014
Recenzja z 17.02.2014. Kolor jasnobursztynowy, lekkie jednolite zmetnienie. Piana niska, ale bardzo powoli opada, zostawia gruba i kremowa warstwe, troche oblepia szklo. W zapachu dominuje kawa, wyczuwalny lekki amerykanski chmiel, minimalny slod. W smaku wytrawne, bardzo gladkie, lekko kwaskowate, troche karmelu, bardzo intensywna kawa. Goryczka niska w strone sredniej, aromat cytrusowy i slodkich owocow, wzmacniany przez gorzka kawe. Wysycenie bardzo niskie, jak w stoucie.

3.4
tomekk1978 (1503) - Z±bki, POLAND - APR 11, 2014
Barwa: złota, jasno bursztynowa, zmętniona. Piana biała, drobno pęcherzykowa, umiarkowanie wysoka i dość szybko opadająca. Wysycenie niskie. Aromat: na pierwszym miejscu kawa, dopiero potem nuty słodowo- chmielowe. Smak: głownie słodycz i kwasowa kontra, ale z wyraźną kawą i goryczką w tle. Nieco mniej udana wersja piwa De Molen Bed & Breakfast.

3.7
radzik5555 (635) - Gdynia, POLAND - APR 9, 2014
Butelka 0.3L. Ciemnozłote, opalizujące. Biała skąpa piana. Aromat: świeżo zmielona kawa, kakao, trochę jak mokka. (choć nie wiem skąd aromaty kakao czy czekolady), spod aromatów kawy wyłania się odrobina chmielu i słodu. W smaku sporo kawy, ale nie przykrywa większości jak w aromacie. Czuć wyraźnie chmiele cytrusowo-żywiczne. Goryczka spora, fajnie zmienia się z chmielowej grejpfrutowej w kawową pozostawiając długi kawowy finisz. Wysycenie niskie, dzięki temu piwo przyjemnie gładkie. Ciało średnie-. Ciekawy pomysł na piwo. Myślę, że ilość kawy bardzo dobrze dobrana, wyraźna jednak nie całkowicie dominująca. Fajnie zbalansowana słodycz z goryczka chmielowo-kawową. Warto spróbować.

3.7
kacyper (1498) - Warsaw, POLAND - APR 5, 2014
Piana drobna przechodzi do obrączki. Kolor złoty, całkowicie mętne. Aromaty amerykańskich chmieli i świeżo zmielonej kawy. W smaku czuć amerykańskie chmiele i słabiej kawę. Goryczka niska. Odczucie w ustach śliskie. Overall: Nie porywa smakiem ale jest fajnym połączeniem.

3
SMaN (13) - - FEB 26, 2014
As the name suggests coffee ale, not much more than coffee can be found in it. Lacks citrus aromas, coffee covers the whole aroma and taste. If you like coffee like me- quite refreshing. Practically no head (drank from a bottle). Soft carbonation. A bit sour aftertaste probbably due to the coffee.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5