overall
85
50
style
Brewed by Browar Widawa
Style: Black IPA
Chrząstawa Mała, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 43   WEIGHTED AVG: 3.46/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 186   ABV: 6.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Killer Whale - Orka, Cascadian Dark Ale. Single hop: Amarillo. Receptura: Tomasz Kopyra. Piwo ciemne, górnej fermentacji w stylu Cascadian Dark Ale, niepasteryzowane, niefiltrowane. Szanuj orke, pij w temp. 10-14 C. Skład: woda; słody: Pale Ale, monachijski, pszeniczny, pszeniczny czekoladowy, Caramunich; chmiel: Amarillo, drożdże Safale S-04. Alk. 6.2 % vol., ekstrakt: 16.0P.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
homeini (349) - Warsaw, POLAND - MAY 10, 2017
Uzupełnienie z notatek, wypite już dawno temu. Niezbyt agresywne jak na BIPA, dosyć aromatyczne.

3.1
beton (715) - Tarnobrzeg, POLAND - MAY 4, 2017
Piwo skonsumowane. Ocena na podstawie retrospekcji w celu uzupełnienia profilu.

3.4
Drago7 (982) - Warsaw, POLAND - MAR 9, 2017
2014. Wygląd: Czarny jak noc płyn z ciemnobeżową pianą, która opada do minimalnej spoiny cieczy ze szkłem. Zapach: Z butelki bucha czekolada, jest tak słodka i silna, że z zamkniętymi oczami powiedziałbym, że to gorąca czekolada. W pokalu budzi się chmiel, co tworzy aromat podobny do tabliczki gorzkiej czekolady z pomarańczowo-grejpfrutowym nadzieniem. Smak: Pierwsze uderzenie Orki to gorzka czekolada w połączeniu z czymś na wzór nugatu. Jeszcze przed połknięciem Orka wyprowadza celny cios w receptory gorzkości. Co prawda, goryczka sama w sobie nie jest powalająca, ale po takim słodkim wstępie z pewnością robi wrażenie silniejszej niż średnia. Jej profil jest cytrusowy i, podobnie jak w zapachu, przewija się w ustach pomarańcza i grejpfrut. Koniec końców Orka to pralina z gorzkim, cytrusowym nadzieniem.

3.6
Deon (377) - POLAND - JUN 8, 2016
Kolor czarny, nieprzejrzyste. Piana obfita, średnio i grubo pęcherzykowa. W aromacie czekolada, słonecznik, owoce tropikalne i popiół. W smaku dużo czekolady, żywice, owoce tropikalne i paloność. Wysycenie wysokie, ciało średnie, goryczka zaznaczona - popiołowo-owocowa. Solidna BIPA.

4.4
s00sl (592) - POLAND - JUN 1, 2016
Very fine black IPA, I’m not a fan of this style but this beer was quite interesting. Vine aroma with some hoppy accents and coffee/caramel taste with medium bitterness.

2.6
Marchi (127) - POLAND - MAY 17, 2016
Aromat delikatny, lekko palony, chmiel w głębokim tle. Piana bardzo obfita, ciemnobeżowa, drobno i średniopęcherzykowa. Barwa czarna. Smak raczej płaski, lekko palony, zdecydowanie za słabo chmielowy. Do tego poczucie, że "mało się dzieje" potęguję zbyt wysokie wysycenie. BIPA w Polsce mocno reprezentowana, więc ten trunek niestety poniżej przeciętnej.

4.2
Grisza77 (895) - Poznań, POLAND - MAY 16, 2016
Czarne, praktycznie nieprzejrzyste piwo o obfitej pianie, która zdobi szkło i pozostaje do końca w formie warstewki na powierzchni. Aromat palony, czekoladowy w tle prażony słonecznik. W smaku czekoladowe, lekko kwaskowe, popiołowe. Goryczka średnia w stronę wysokiej. Ogólnie bardzo udane i pijalne Black IPA, nie do końca może oddana idea, że pije się je jak jasne piwo, ale i tak jest to ciekawa propozycja.

3.9
Aragh (298) - POLAND - MAY 7, 2016
Kolor brunatny, gęsta, obfita, nawet trochę za bardzo, beżowa, utrzymująca się piana. Zapach ziołowy z nutą czekolady. W smaku gorzkie kakao i niewielka kawowa kwaśność przeplatają się z gorzkim grejpfrutem. Goryczka cytrusowa, później palona, z kawowym echem. Zbalansowane i ułożone.

3.7
adamnowek (3503) - Brussels, BELGIUM - MAY 1, 2016
Brown with a nice tan head. Really roasted aroma with notes of chocolate. Taste has a bit of sweet milk chocolate with a good, bitter finish.

3.7
cokolwiek11 (370) - POLAND - MAY 1, 2016
Dark brown beer with nice tanned head, nice lacing. Aroma: chocolate, flowers, citrus. Taste: again, sweet chocolate with flowery and citrusy notes from hop. Medium sweet, medium bitter, nicely balanced. Palate: medium body, medium carbonation Overall: cool old school BIPA. Again, I liked it alot.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5