overall
97
99
style
Brewed by Browar Widawa
Style: Session IPA
Chrząstawa Mała, Poland

bottled
common

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 196   WEIGHTED AVG: 3.73/5   EST. CALORIES: 147   ABV: 4.9%
No commercial description

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.3
lkowalkowski (629) - POLAND - FEB 22, 2018
Złotej, trochę herbacianej barwy. Delikatnie zamglone. Piana obfita po nalaniu, dosyć trwała, zdobi szkło. Aromat intensywny, chmielowy. Dużo nut owocowych, tropikalnych, cytrusowych. W smaku brakuje ciała, wydaje się wodniste. Goryczka wysoka ale niezalegająca.

4.4
AleMuse25 (292) - Gdańsk, POLAND - FEB 12, 2018
W zapachu wyraźna nuta mango i owoce cytrusowe. Nuta też chmielu. Trochę mętne ale z ładną mała pianą. Piwo bardzo pijalne przy wysokiej goryczce. W smaku lekka nuta nafty. Piwo genialne jak na session IPA

3.1
biir (1715) - Berlin, - FEB 10, 2018
Tap at Muted Horn - clear dark golden color, small white head. taste is ripe tropical fruits, caramell, malty body. sweetish with a bitter finish. kind of a session imperial ipa. not really my favorite.

3.5
MoravenTolo (117) - Wrocław, POLAND - FEB 9, 2018
Aromat średni, cytrusy, barwa złota, mętna, piana średnia, w smaku no szału nie ma, nie wiem czy to ta warka taka ale goryczka nie jest szałowa, takie 60 ibu, na plus wysoka pijalność i fajny goryczkowy finish, ale bez ultra goryczy.

3.7
KoNrRiI (1735) - Århus, DENMARK - JAN 25, 2018

0.33 bottle @ home
Very hazy, dirty gold color and a small, white head. Aroma of flowers, pines, fruits, grass - very sweet and bitter at the same time, intense and pleasant. Taste is bitter, fruity flavors remain but conifers and grass subdue them. Medium, slick, soft. Finish is moderately long and also relatively pleasant, more hoppy flavors appear and so does a tad of hay I believe. Overall, pretty decent, no flaws, palatable, good craftsmanship.

3.4
szymon92 (228) - �ask, POLAND - JAN 22, 2018
W aromacie bomba chmielowa. Dominują owoce cytrusowe i tropikalne. Jest mango, ananas, grapefruit, cytryna oraz nuty żywiczne. Zapach trwały i średnio intensywny. Piwo złociste, zamglone, ale przejrzyste. Z niską, ale ładną pianą w kolorze zabrudzonej bieli. Pozostawia po sobie niezły lacing. Cienka warstwa utrzymuje się długo na powierzchni. Smak został zdominowany przez goryczkę o grapefruitowym charakterze, jest ona na naprawdę wysokim poziomie. Warto dodać, że nie jest zalegająca. Oprócz goryczki są owoce, te co w aromacie. Wysycenie wysokie. Piwo zdecydowanie sesyjne, lekkie, wodniste. Swego czasu było to najbardziej nachmielone piwo w Polsce. Nadal jest ono przez chmiel zdominowane. Jednak chyba w dzisiejszych czasach zbyt bardzo. Goryczka na plus. Na minus, że nie dzieje się wiele poza nią. Mimo oceny to piwo to ciekawa pozycja dla fana polskiego krafciku. Na pewno warto je poznać :)

3.9
autos5 (429) - Szczecin, POLAND - JAN 20, 2018
Jasne raczej klarowne z przepiękną, gęstą pianką. Aromat średnio intensywny, sporo chmieli amerykańskich więc jest dość cytrusowo. W smaku dominuje spora chmielowość ale ciało jest dość płytkie - nie przeszkadza zważywszy na ekstrakt. Niestety goryczkę oceniam na średnią, trochę rozczarowało mnie to bo spodziewałem się, że mnie sponiewiera. Ogólnie pijalność jest znakomita więc super spełnia wytyczne stylu. Dodatkowy punkcik za długą historię i wpływ na rewolucję.

2.9
szczupaczu (281) - Rurzyca, POLAND - JAN 19, 2018
Barwa brudny albo jak kto woli, mętny bursztyn - małą zachęta do picia ... Piana spoko, obfita, biała, dość trwałą. W aromacie nuty żywiczne i cytrusowe. Ok. W smaku na dzień dobry karmel - może nie jakoś męczący ale jednak. Żywiczne nuty z aromatu, dość zalegająca goryczka. Pije się szybko ale raczej bez większej przyjemności. Pod koniec, po niewielkim ogrzaniu, wyszło alko ... Słabo.

5
Wolin1991 (99) - Ruda Slaska, POLAND - JAN 14, 2018
Piwo tak jak można się było spodziewać mocno goryczkowe, czuć wyraźnie chmiele amerykańskie, piana ładna, drobnopęcherzykowa. Dla mnie to piwo jest idealne.

3.5
SaintMatty (7656) - Uppsala, SWEDEN - JAN 9, 2018
330ml Bottle - Hazy amber in colour. Pine, grapefruit, apricot and a hint of toffee in the aroma. Pine, peach and some slightly sweet and earthy notes in the taste.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 21


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5