overall
32
48
style
Brewed by Browar Kormoran
Style: Dunkel/Tmavý
Olsztyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 126   WEIGHTED AVG: 2.96/5   EST. CALORIES: 195   ABV: 6.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Irish Beer to najdłużej warzone piwo w ofercie Browaru Kormoran. Mimo tego, że jest to piwo dolnej fermentacji jego inspiracją były piwa z wysp brytyjskich. Ze stoutów czerpie nadający charakteru lekki posmak palonego jęczmienia. Inspiracją dla kremowości i delikatnej słodkości były piwa w stylu Mild. Takie skupienie cech charakterystycznych dla piw wyspiarskich w piwie dolnej fermentacji warzonym na Warmii stworzyło jedynego niepowtarzalnego Irish’a z Browaru Kormoran. Jego smak cieszy nas już tak długo…

Jest to jedno z najbardziej utytułowanych piw w naszej ofercie – zdobyło nagrody m.in. podczas Festiwalu Piw Polskich oraz konsumenckiego konkursu piw Chmielaki Krasnostawskie. 14.5P

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
kondzioss (33) - Przemyśl, POLAND - OCT 20, 2017
Black liquid with red reflexes, small, white head. Aroma of cherry, roasted malts, coffee. Taste like an above average stout, chocolate, sweetness, coffee. Leaves long but not very strong bitter finish.

2.8
Mariox (298) - Warsaw, POLAND - OCT 14, 2017
Backlog, ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji oraz przepisana z profilu na Untappd. przeciętne piwo

3.7
equisetum (91) - Kielce, POLAND - OCT 4, 2017
Piwo w kolorze bardzo ciemnego nieprzejrzystego brązu, z kiepską błyskawicznie znikającą pianą. Zapach słodowy, czekolada, sliwka, ciut paloności, ale niewiele. W smaku jest słodko, wyraźna nuta śliwkowa i czekoladowa, jest też delikatna kwaśność kojarząca się z suszonymi owocami. Bardzo dobre deserowe piwo, fajne jako odskocznia od wytrawnych stoutów, porterów czy RiS-ów, a nawet klasycznych dunkeli.

3
d_ash77 (18) - POLAND - OCT 1, 2017
Piwo zakupione przed założeniem konta na Ratebeer. Ocena w ramach uzupełnienia profilu.

3
dzikson (99) - Limanowa, POLAND - SEP 23, 2017
Ciemna, niemal nieprzejrzysta barwa, klarowna. Lekka beżowa pianka. Aromat palony, kawowy, karmelowy, przewija się dms. W smaku kawa, karmel, czekolada, słód- ogólnie słodko, ale nieprzesadnie. Goryczka bardzo lekka i za mało kontrującą słodycz. Ogólnie piwo przyjemne do picia.

2.8
macior (26) - POLAND - SEP 14, 2017
Butelka do 28.01.2018 Aromat: Karmel, trochę paloności - kawa, czekolada. Wygląd: Ciemnorubinowe. Piana brzydka - niska, grubopęcherzykowa, szybko znika, zostawiając korzuszek. Smak: Jest słodko. Trochę owoców, głównie wiśnia. Karmel, kawa, czekolada. Goryczka niska. Wysycenie niskie do średniego. Ogólnie: Nieciekawe, jednowymiarowe (karmelowe) piwo.

3.4
AcctError486393 (69) - POLAND - SEP 11, 2017
Aromat dojrzałych owoców, wiśni, kawa, czekolada. W smaku kawa, słodycz. W smaku delikatnie wyczuwalny alkohol. Konsystencja bardzo podobna do Guniesa, prawie brak gazu, pije się jak sok. Brawa czarna, pod światło półprzejrzysta wiśnia. Bardzo fajne piwo.

2.4
piotrtom (106) - Limanowa, POLAND - SEP 6, 2017
Ciemno wiśniowy kolor, klarowne, jasnobeżowa piana, leciutki lacing. Aromat z butelki mocno kawowy, palony, po przelaniu do szkła kawa zbożowa, lekki "popiół" i kwaśny dms, który dominuje po zamieszaniu. W smaku bardzo słodowo, lekka kawa. Bardzo niska goryczka, słodowy finish. Alkohol nie jest bardzo wyczuwalny. Niby w smaku dobrze ale wieje trochę nudą. Dobrze wchodzi :)

3.5
chrisko82 (1048) - Warszawa, POLAND - SEP 4, 2017
Piwo ciemnobrązowe, zmętnione. Piana drobnopęcherzykowa, dość trwała. W aromacie przyjemnie: karmel, kawa, ciemne pieczywo. Podobnie w smaku. Raczej wytrawnie. Wysycenie średnie.

3.2
Aldegar (90) - Poznań, POLAND - AUG 24, 2017
Ocena wystawiona na podstawie wspomnien z degustacji w celu uzupełnienia profilu RateBeer


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5