overall
44
85
style
Brewed by Browar Kormoran
Style: Pilsener
Olsztyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 129   WEIGHTED AVG: 3.12/5   EST. CALORIES: 147   ABV: 4.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Jasne Mocno Chmielone. 5 hop varieties pilsner. 12.5°

Cechą, która decyduje o wyjątkowości tego piwa jest jego chmielowość. Przy komponowaniu jego smaku skupiliśmy się na klasycznych europejskich, kontynentalnych odmianach chmielu. Użyliśmy ich aż pięć. Trzy z nich to odmiany polskie: goryczkowa Marynka, goryczkowo-aromatyczna Sybilla oraz wybitnie aromatyczny Lubelski. Doznania jakie możemy doświadczyć dzięki najlepszym polskim chmielom wzbogaciliśmy dodając najsłynniejsze odmiany naszych sąsiadów: Żatecki pochodzący z Czech i niemiecki Tettnanger. Wszystko to składa się w niepowtarzalny aromat i smak piwa delikatnie uzupełniony subtelnym biszkoptowym posmakiem.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


petexner's rating

3.5
   AROMA 7/10   APPEARANCE 3/5   TASTE 7/10   PALATE 3/5   OVERALL 15/20
petexner (936) - - MAR 9, 2013
Bottle.pretty good dry hoppy pilsener.small head,golden color,long aroma. Suprise. ---Rated via Beer Buddy for iPhone


2.8
gwizdek1990 (203) - POLAND - OCT 20, 2017
Barwa złota, jasna i klarowna. Piana biała, średnio pęcherzykowa. Na początku obfita, redukuje się do średniej wielkości. Aromat bardzo przyjemny i lekki. Nuty słodowe, zbożowe i chlebowe. Do tego pojawia się też lekka nuta chmielu w postaci aromatu ziół. W smaku dominują nuty słodowe. Goryczka ziołowa, słabo wyczuwalna. Piwo ma mało ciała i jest średnio wysycone. Nie ma się co rozpisywać ponieważ nie ma tu bogactwa aromatów. Mimo to piwo jest jak najbardziej poprawne.

3.3
hvn (332) - Nuuk, GREENLAND - OCT 19, 2017
UPDATED: OCT 19, 2017 Barwa bursztynowa, piana obfita ale szybko znika. Klarowne. aromat przyjemny, slodowy z nuta chmielu. Smak konkretny, lekko ziolowa goryczka.

2.8
Mariox (295) - Warsaw, POLAND - OCT 14, 2017
Backlog, ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji oraz przepisana z profilu na Untappd. nienajgorszy pilznerek

3.3
smakosz1993 (203) - POLAND - SEP 10, 2017
W zapachu słodowość, przypieczona skórka chleba, delikatnie majaczy chmiel o ziołowym profilu. Barwa jasnopomarańczowa, klarowne, piana słaba. W smaku odpowiedni balans pomiędzy słodowością a ziołową goryczką. Nagazowanie średnie. Całkiem przyjemne piwo.

3.2
bigbywolf (235) - Słupsk, POLAND - SEP 9, 2017
W zapachu przede wszystkim słodowość, chleb, wyczuwalny także chmiel, jakieś ziołowe aromaty, jakby herbaciane, spoko. Barwa jasny pomarańcz, klarowne; piana biała, mało obfita. W smaku z początku słodko, wyczuwalna ziołowość, goryczka dość sroga, na początku przywiodła mi na myśl wychodzący alkohol, ale zapewne błędnie, to taka ziołowość, ziemistość; nagazowanie średnie, raczej w stronę niskiego. Całkiem smaczne.

2.9
chrisko82 (1048) - Warszawa, POLAND - SEP 4, 2017
Piwo złote, klarowne. Piana średnia. W aromacie słodowo. Niska goryczka, Generalnie bez wad. Choć przydałoby się więcej chmielu. Wysycenie wysokie, niska pełnia.

3.2
AleMuse25 (173) - Gdańsk, POLAND - SEP 1, 2017
Porządny Preisner. Goryczka w miarę jest, di acetylu prawie nie ma. W smaku lekka karmelowość miesza się z trawiasto ziołowym smakiem. Aromat niestety słaby. Piwo bardzo gładkie i pijalne. Bardzo miłe zaskoczenie.

3
buki (470) - Otwock, POLAND - AUG 24, 2017
Wbrew oczekiwaniom - całkiem najs
Dosyć spora kremowość i gładkość skontrowana delikatną goryczką i czymś trawiasto-słodowym. Dosyć ładnie rozpływa się w ustach, i nawet goryczka gdzieś się na końcu pojawia. Całkiem udany pils za bardzo rozsądną cenę.

3.5
GriZZZly (248) - - AUG 15, 2017
Ar: bardzo dobrze, super chmielowosc, dobra intensywnosc, ziolowo, super aromatycznie chmielowo, fajna wyrazna slodowa podstawa, wzorowo. Wyg: intensywne zloto, piana ok, trwala, drobnoziarnista, ladny lacing. Sm: wysycenie srednio-niskie, mila subtelna slodowa podstawa i swietna chmielowosc, konkrerna goryczka, ziolowo i przyjemnie, dominujaca chmielowosc, wszystko super wywazone. No takie pilsy to ja rozumiem! Pos: chmielowa goryczka, troche za dluga, ale przyjemna, fajna slodowosc w tle. Ov: swietny pils, przy dnie troche wodnieje niestety.

3.1
Nebusz (84) - POLAND - AUG 14, 2017
Bardzo przyjazny pils, skręcający zdecydowanie w kierunku Niemieckich wersji. Mocna, wyczuwalna goryczka, smaki kwiatowe, ziołowe, chmielowe przykrywają zbożowo-słodową podbudowę. W aromacie nuty kwiatowe, chmielowe i lekka nutka słodu. Barwa złota i klarowna. Ciało raczej w kierunku niskiego, wysycenie dosyć spore. Przyzwoite piwo.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 14
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5