%>


Kormoran Jasny Niefiltrowany

overall
50
89
style
Brewed by Browar Kormoran
Style: Zwickel/Keller/Landbier
Olsztyn, Poland

bottling
unknown

on tap
available

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 51   WEIGHTED AVG: 3.21/5   EST. CALORIES: 147   ABV: 4.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Wersja niefiltrowana Kormorana Jasnego o intensywniejszej nucie chmielowej!

Cechą, która decyduje o wyjątkowości tego piwa jest jego chmielowość. Przy komponowaniu jego smaku skupiliśmy się na klasycznych europejskich, kontynentalnych odmianach chmielu. Użyliśmy ich aż pięć. Trzy z nich to odmiany polskie: goryczkowa Marynka, goryczkowo-aromatyczna Sybilla oraz wybitnie aromatyczny Lubelski. Doznania jakie możemy doświadczyć dzięki najlepszym polskim chmielom wzbogaciliśmy dodając najsłynniejsze odmiany naszych sąsiadów: Żatecki pochodzący z Czech i niemiecki Tettnanger. Wszystko to składa się w niepowtarzalny aromat i smak piwa delikatnie uzupełniony subtelnym biszkoptowym posmakiem. 12.5°

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2.9
Mariox (291) - Warsaw, POLAND - OCT 14, 2017
Backlog, ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji oraz przepisana z profilu na Untappd. Nie ma tragedii

3.8
sportowiec2010 (58) - Lublin, POLAND - OCT 12, 2017
Butelka 500 ml, cena 4,5 zł Aromat: Chmielowy, żywiczny, średnio intensywny Wygląd: Barwa żółta, słoneczna, lekko mętna. Piana biała, średniej wysokości, długo utrzymuje się na powierzchni jako pierścień i zostawia znaczące ślady na szkle. Smak: Wysoka chmielowość i żywiczność, trochę chleba. Piwo treściwe, z dobrze wyczuwalną goryczką, orzeźwia. Bardzo dobre piwo regionalne, z ceną, które pozwala pić je na codzień.

4.4
gaara1221 (252) - POLAND - OCT 12, 2017
Prawie klarowne, złote z ładną pianą, trochę szybko opada. Fajna goryczka, czuć że jest tu chmiel. Żywica w aromacie, nawet jakieś cytrusy. Jak na "jasne niefiltrowane" to bardzo dobre piwo. Jak widać Polskim ( Niemieckim i Czeskim) chmielem też da się zrobić fajne piwo, które ma i aromat i goryczkę.

3.2
pajaczeq (56) - POLAND - SEP 26, 2017
Aromat dużo żywicy i chmielu, cytrusy po pewnym czasie. Aromat super nie jedno IPA by się nie powstydziło :) Piana po nalaniu ładna szybo redukuję się do minimum, jakiś lacing zostaje :) Piwo złote, nieprzejrzyste, widać dużo osadu na dnie. Wygląda bardzo ładnie. W smaku słodko, słodowo, ciasteczkowo. Na finiszu fajna długa goryczka bez przesady na duży plus. Dobre pijalne piwo na pewno warto spróbować.

2.6
smakosz1993 (203) - POLAND - SEP 25, 2017
W zapachu skórka chleba, czuć warzywa. Barwa jasnopomarańczowa, klarowne, piana szybko ulega redukcji. W smaku przeciętnie, solidna goryczka, ale oprócz tego bez szału. Nasycenie raczej średnie.

2.3
bigbywolf (230) - Słupsk, POLAND - SEP 24, 2017
Chleb, kukurydza; barwa jasnopomarańczowa , opalizujące, piana biała, malo obfita, malo zbita; w smaku podobnie, dalej ciężko w sumie wyczuć cos konkretnego; wysycenie średnie.

3.5
equisetum (88) - Kielce, POLAND - SEP 21, 2017
Kolor jasnozłoty lekko mętny. Piana dość obfita, szybko zanikająca. W aromacie czuć nuty słodowe i ziołowe, odrobina cytrusów (ale nie takich jak przy amerykańskim chmielu), po ogrzaniu czuć minimalną nutę diacetylu, ale akurat tutaj bardzo fajnie pasuje. W smaku mamy do czynienia z bardzo solidnym lagerem, Sybilla odwala tutaj kawał świetnej roboty. Goryczka jest dość łagodna, ale wyrazista. Piwo poza oczywistym faktem miażdżenia wszystkich znanych mi eurolagerów jest lepsze od bezpośredniej konkurencji w postaci Ciechana Wybornego i Miłosława, do tego jest bardzo dobrą alternatywą dla klasycznych czeskich pilsów, które zwykle są bardziej mdłe i nijakie. Bardzo fajne piwo, polecam z czystym sumieniem.

3.2
saintbase2 (858) - Bydgoszcz, POLAND - AUG 22, 2017
Greetings from Bydgoszcz, Poland to all Beer Geeks and Hopheads around the world!

2.8
rami_pl (4203) - Warszawa, POLAND - AUG 15, 2017
Rami Rami is drinking a Kormoran Jasny Niefiltrowany by Browar Kormoran at Jabeerwocky Zbozowo slodowo dosc lekko dosc niezobowiazujaco ale i dosc nijako. Takie akurat na teraz :) goryczki nie ma, chmiel w aromacie chyba jest

3
chevington (38) - Przemyśl, POLAND - JUN 8, 2017
Bardzo orzeźwiające piwo typu lager. Czytając etykietę można mieć nieco większe oczekiwania jeśli chodzi o chmielowość smaku i doświadczeń zapachowych. Bije na głowę większość koncerniaków.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5