overall
44
85
style
Brewed by Browar Kormoran
Style: Pilsener
Olsztyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 129   WEIGHTED AVG: 3.12/5   EST. CALORIES: 147   ABV: 4.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Jasne Mocno Chmielone. 5 hop varieties pilsner. 12.5°

Cechą, która decyduje o wyjątkowości tego piwa jest jego chmielowość. Przy komponowaniu jego smaku skupiliśmy się na klasycznych europejskich, kontynentalnych odmianach chmielu. Użyliśmy ich aż pięć. Trzy z nich to odmiany polskie: goryczkowa Marynka, goryczkowo-aromatyczna Sybilla oraz wybitnie aromatyczny Lubelski. Doznania jakie możemy doświadczyć dzięki najlepszym polskim chmielom wzbogaciliśmy dodając najsłynniejsze odmiany naszych sąsiadów: Żatecki pochodzący z Czech i niemiecki Tettnanger. Wszystko to składa się w niepowtarzalny aromat i smak piwa delikatnie uzupełniony subtelnym biszkoptowym posmakiem.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
fernockibeer (197) - Wroclaw, POLAND - JUL 24, 2017
Butelka. Wyglad - zlociste, klarowne, z ladna biala koronka. Aromat - jest troche biszkoptowej slodowosci, chmiele daja ladnie ziolami, sa tez typowo pilsnerowe nuty. Smak - dosc wytrawny, slodowosc na fajnym poziomie, fajna, wyrazna kontra goryczkowa, nie ma defektów typowych dla pilsnerów. Nasycenie srednie. Cialo lekkie. Fajne i orzezwiajace.

2.7
kluczbork (502) - Wroclaw, POLAND - JUL 19, 2017
Bottle. Aroma- wet grain note, with some DMS weak herbal hoppiness. Pale, clear, with a medium, but short-lasting head and some lacing. Taste- sweet (too sweet for me), biscuit maltiness, again DMS with a subtle herbal-grassy hoppy notes. Bitterness barely noticeable. Medium-bodied, with a low carbonation. Definitely not my kind of beer.

3
ArtificialCyst (1302) - Szczecin, POLAND - JUN 17, 2017
Bottle at Promil. Aroma: Malty, pale malts. Appearance: Golden body, nice head. Taste: Pale malts, in the background some herbal notes, some herbal bitterness. Palate: Semi-dry finish, medium-low body, low carbonation.

3.1
Jankesdz (40) - POLAND - MAY 17, 2017
Piwo złote idealnie klarowne z metalicznymi oraz chmielowymi aromatami. W smaku obok chmielu słodowość ale samego smaku nie ma za dużo, piwo jest wodniste i nie dzieje się tam zbyt wiele.

3.2
Jurzak98 (146) - Kozy, POLAND - MAY 11, 2017
Butelka 500ml. Barwa złocista, piany praktycznie brak. Słodowość i chmiel w aromacie. Delikatna goryczka. Przyjemny lager.

3
Hoppy_Luke (1996) - Poznań, POLAND - MAY 4, 2017
Kormoran Jasny jest rzeczywiście jasny. Złoty, ale jasny. Piana biała, niezbyt okazała. W aromacie raczej słodowo niż chmielowo... Z tym mocnym chmieleniem, to też trochę przesada, bo przewaga po stronie słodu, goryczka na niskim poziomie. Jednakże źle nie jest, pije się całkiem przyjemnie!

3.2
mati128xd (279) - POLAND - MAR 26, 2017
Wypite jakis czas temu, ocena w ramach uzupelnienia profilu. Fajny lager, smakowal mi

3.5
Cybuch (523) - Muszyna, POLAND - MAR 11, 2017
W zapachu delikatnie chmielowe, troche zbozowe. Barwa zlota, klarowne, piana calkiem ladna, utrzymujaca sie. W smaku polslodkie, goryczka niska do sredniej, cytrusowa, przyjemna. Wysycenie niskie. Bardzo fajny lager.

2.5
Bert123 (51) - POLAND - MAR 10, 2017
Piwo kupione z braku laku. Stało, chciałem spróbować od jakiegoś czasu, więc wziąłem. Nie zachwyciło. Nalewa się złociste. Bez wymuszenia piany w ogóle się nie tworzy. Jak już się pojawi to bardzo szybko znika, biała, grube pęcherzyki. W aromacie lekkie cytrusy, chmiel. W smaku tak samo, do tego lekka bardzo lekka goryczka, która dosyć długo się ciągnie. Zbyt mocno nasycone.

2.9
Rychuku (197) - POLAND - MAR 2, 2017
Kolor standardowo złocisty, bez zastrzeżeń. Piana żadna, przy nalewaniu z większej wysokości opada natycjmiastowo, duży minus. W zapachu dość mdłe, ale wyczuwalne cytrusy i miły, pilsowy chmiel. W smaku przede wszystkim chmiel, najwyraźniej chyba czuć żatecki. Goryczka średnio-niska, nie zalega.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1  2  3 4 5 » 14
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5