overall
44
85
style
Brewed by Browar Kormoran
Style: Pilsener
Olsztyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 134   WEIGHTED AVG: 3.12/5   EST. CALORIES: 147   ABV: 4.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Jasne Mocno Chmielone. 5 hop varieties pilsner. 12.5°

Cechą, która decyduje o wyjątkowości tego piwa jest jego chmielowość. Przy komponowaniu jego smaku skupiliśmy się na klasycznych europejskich, kontynentalnych odmianach chmielu. Użyliśmy ich aż pięć. Trzy z nich to odmiany polskie: goryczkowa Marynka, goryczkowo-aromatyczna Sybilla oraz wybitnie aromatyczny Lubelski. Doznania jakie możemy doświadczyć dzięki najlepszym polskim chmielom wzbogaciliśmy dodając najsłynniejsze odmiany naszych sąsiadów: Żatecki pochodzący z Czech i niemiecki Tettnanger. Wszystko to składa się w niepowtarzalny aromat i smak piwa delikatnie uzupełniony subtelnym biszkoptowym posmakiem.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


🙈 oipivo's rating is a personal note, has fewer than the 75 required characters and does not contribute to the beer's score.

3.3
Miły (85) - Kielce, POLAND - NOV 12, 2017
Wygląd: Barwa złota opalizująca z wysoką białą drobnopęcherzykową pianą, która po niedługim czasie opada do pierscienia. Słaby lacing. Aromat: Słodowy, chlebowy, zbożowy. Lekko chmielowe, ziołowe i nuta cytrusowa. Smak: Słodowe, chlebowe, zbożowe, lekko ciasteczkowe, gladkie na podniebieniu. Trochę ziołowości chmielowej, nutka cytrusowa. Goryczka raczej niska, ziołowe. Wyscenie średnie z gazem lekko szczypiacym w język, treściwość niska. Niby wszystko prawidłowo, ale bez rewelacji, ot takie do wypicia na szybko.

3
pgliszczu (125) - - NOV 7, 2017
Wygląd: Idealnie klarowne, złote. Piana obfita, drobno pęcherzykowa, średnio trwała
Aromat: Ziemistość przede wszystkim, trochę może gdzieś tam i chmiel. Jakieś estry? Trochu masła też jakby
Smak: Jest nawet słodko, lekka kwaśność. Przede wszystkim słodowość, jest też nieco utlenione. Lekkie jakieś kwiaty
Odczucie: Średnio wytrawne, wysoko wysycone, gładkie. Goryczka nawet wysoka
Podsumowanie: Bez szału, ale do wypicia. TRochę to utlenienie jest średnie niestety, takto byłoby ok

3
MoravenTolo (26) - Wrocław, POLAND - NOV 4, 2017
european hops aroma, herbs, golden, clear, minimal head, white foam, medium bitterness, medium body, bitter, average carbonation,

3.2
kamilinho (314) - Toruń, POLAND - NOV 3, 2017
floral, herbs, diacetyl, golden, clear, medium bitterness, light body, thin feel, lively, bitter,

3.3
kamiol091 (205) - POLAND - OCT 23, 2017
Butelka 25.10.2017 r. Aromat: słodowo-chmielowy, ładne Wygląd: złote, przejrzyste, piana uboga, szybko znika Smak: czuć chmiel, elegancką słodowość, bardzo fajne, jasne piwo Odczucie na podniebieniu: delikatna, ale dobrze wyczuwalna goryczka, wysycenie średnie

2.8
gwizdek1990 (205) - POLAND - OCT 20, 2017
Barwa złota, jasna i klarowna. Piana biała, średnio pęcherzykowa. Na początku obfita, redukuje się do średniej wielkości. Aromat bardzo przyjemny i lekki. Nuty słodowe, zbożowe i chlebowe. Do tego pojawia się też lekka nuta chmielu w postaci aromatu ziół. W smaku dominują nuty słodowe. Goryczka ziołowa, słabo wyczuwalna. Piwo ma mało ciała i jest średnio wysycone. Nie ma się co rozpisywać ponieważ nie ma tu bogactwa aromatów. Mimo to piwo jest jak najbardziej poprawne.

3.3
hvn (336) - Nuuk, GREENLAND - OCT 19, 2017
UPDATED: OCT 19, 2017 Barwa bursztynowa, piana obfita ale szybko znika. Klarowne. aromat przyjemny, slodowy z nuta chmielu. Smak konkretny, lekko ziolowa goryczka.

2.8
Mariox (334) - Warsaw, POLAND - OCT 14, 2017
Backlog, ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji oraz przepisana z profilu na Untappd. nienajgorszy pilznerek

3.3
smakosz1993 (233) - POLAND - SEP 10, 2017
W zapachu słodowość, przypieczona skórka chleba, delikatnie majaczy chmiel o ziołowym profilu. Barwa jasnopomarańczowa, klarowne, piana słaba. W smaku odpowiedni balans pomiędzy słodowością a ziołową goryczką. Nagazowanie średnie. Całkiem przyjemne piwo.

3.2
bigbywolf (267) - Słupsk, POLAND - SEP 9, 2017
W zapachu przede wszystkim słodowość, chleb, wyczuwalny także chmiel, jakieś ziołowe aromaty, jakby herbaciane, spoko. Barwa jasny pomarańcz, klarowne; piana biała, mało obfita. W smaku z początku słodko, wyczuwalna ziołowość, goryczka dość sroga, na początku przywiodła mi na myśl wychodzący alkohol, ale zapewne błędnie, to taka ziołowość, ziemistość; nagazowanie średnie, raczej w stronę niskiego. Całkiem smaczne.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 14
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5