Kormoran Porter Warmiński z Wiśnią

overall
85
53
style
Brewed by Browar Kormoran
Style: Baltic Porter
Olsztyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 64   WEIGHTED AVG: 3.48/5   EST. CALORIES: 255   ABV: 8.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Porter Bałtycki to styl mocno związany z Polską. Jest to piwo ciemne, mocne, ekstraktywne, którego urzekający smak rodzi się w czasie długiego leżakowania. Jednym słowem klasyk! Jednak porter to także doskonała baza do tworzenia nowych, intrygujących doznań dla podniebienia. W ten sposób powstał Porter Warmiński w Wiśnią.
Do leżakowanego przez pół roku Porteru Warmińskiego dodajemy naturalny sok wiśniowy i znów leżakujemy. Nie dosładzamy, nie aromatyzujemy. Pozwalamy jedynie, aby palona, czekoladowa słodycz piwa zharmonizowała się z kwaskową i wytrawną owocowością wiśni. Efekt jest piorunujący! Piwo zyskuje nowy wymiar. Pozostaje nieprzejrzyście czarne, a obecność owocowego akcentu zdradza jedynie kolor piany. O ile w wersji podstawowej jest ona kremowo-beżowa, to po dodaniu wiśni zyskuje delikatnie czerwonawy odcień. W aromacie obok typowo porterowych nut gorzkiej czekolady, kawy, czy czekoladek pojawia się znacznie lżejsza, lekko kwaśna nuta wiśniowej owocowości.
Porter Warmiński z Wiśnią smakuje niczym najlepsze belgijskie praliny. Jest deserowe, pełne w smaku, czekoladowe, aksamitne, a nuta szlachetnego alkoholu delikatnie pieści i rozgrzewa podniebienie. Wszystko to, zbalansowane delikatnie kwaskową, wręcz wytrawną wiśnią, tworzy pięknie zharmonizowaną kompozycje o zadziwiająco wysokiej pijalności.
Skladniki: woda, slody jeczmienne (jasny, karmelowy, palony), ekstrakt slodowy, naturalny sok wisniowy (5,2%), chmiel, drozdze. Metoda warzenia: tradycyjna, fermentacja bezcisnieniowa, lezakowanie min. 21 tygodni, niefiltrowane. Pasteryzowane.
Ekstrakt: 23,5% wag.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2.7
LiretAnonim (292) - POLAND - JAN 20, 2018
Niestety... Choć połączenie wiśni z porterem bałtyckim mogłoby się wydawać bardzo udane, to tutaj nie zagrało. Aromat niczym nas nie zachwyca. Ciężko tutaj wyczuć cokolwiek po za lekką, wiśniową kwaskowością. Jeśli chodzi o smak to... ech... weźmy Porter Warmiński i dolejmy do niego syropu wiśniowego. Co z tego mamy? Ano słodki, odrobinę cierpki i niestety ciut męczący trunek. Zabrakło jakiegoś balansu. Słodko, słodko, wiśniowo, porterowo i mdląco... Szkoda.

3.9
Miły (109) - Kielce, POLAND - JAN 16, 2018
Wygląd: Barwa ciemno brązowa nieprzejrzysta z początkowo wysoką beżowo - brązową pianą posiadającą sporo czerwonych odcieni opada do niewielkiego, ale trwałego pierścienia pozostawiając przy tym minimalny lacing. Aromat: Czekolada deserowa oraz gorzka, praliny, karmel, delikatne nuty kawy (kawy z mlekiem) i palone połączone z wiśnią i jej kwaskowatymi nutami. W zapachu fajnie zbalansowane słody z wiśnią. Zero alkoholu. Smak: Od samego początku wiśnia z charakterystycznym kwaskiem przykrywa smaki słodowe - karmel, czekoladę deserową i gorzką, kawę i lekką paloność. Goryczka niewielka palona. Finisz lekko wytrawny, kwaskowaty trochę drapiący w gardło z gorzką czekoladą. Krótki aftertaste soku wiśniowego z gorzką czekoladą i kawą. Wysycenie średnie, treściwość średnia (+) z gładkim ciałem. Alkohol po kilku łykach delikatnie rozgrzewający. Na pewno pijalne, chociaż mi trochę przeszkadzało osadzanie się na gardle, takie a'la "sokowe" a nie owocowe. Brak żelaza w aromacie, a w dwóch pierwszych łykach owszem wyczuwalny, ale to zapewne wiśnia i słód.

3.6
Brodzislaw (499) - POLAND - JAN 14, 2018
Kolor czarno-brązowy z rubinowymi (ledwie widocznymi) refleksami pod światło. Piana beżowa, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni dziurawiąc i zostawiając ślad na szkle. Aromat kawy i czekolady, do tego nuty tostowe i pralin plus kwaskowe nuty wiśni. Czuć cierpkość owocu i – choć za to głowy nie dam – likieru w czekoladzie. Dzieje się sporo, choć intensywnie nie jest. W smaku nuty porteru: kawowe i czekoladowe, trochę razowego chleba, zakryte są słodko-kwaskowym dodatkiem soku wiśniowego. Jest sporo słodyczy ale jednocześnie kwasek od-owocowy na finiszu. Piwo jest bardzo pijalne, lekkie jak na styl. Z czasem wychodzi goryczka alkoholowo-palona. Całość dopełnia sednie wysycenie. Owszem, pije się to przyjemnie, ale w smaku porteru tu niezbyt dużo. Za to aromat – bardzo fajny!

3.7
zboj (438) - POLAND - JAN 8, 2018
Warka z datą przydatności na butelce 07.07.2018. Piwo w barwie brunatne. Wysycenie niskie, piana minimalna, szybko opadająca do opaski, ale zostawiająca jakąś koronkę na szkle. W aromacie i smaku na nuty porterowe nakłada się intensywna, kwaskowata wiśnia. W zapachu nawet dominuje zbyt mocno. W smaku natomiast jest też czekolada, suszone ciemne owoce. Generalnie dodatek wiśni całkiem dobrze pasuje do Porteru Bałtyckiego, dając pijalny efekt.

4.2
szymon92 (201) - �ask, POLAND - JAN 8, 2018
W zapachu dominuje kawa, gorzka czekolada, praliny. Wiśnia jest bardziej w postaci wiśni w czekoladzie. Trochę nut chlebowych, tostowych. Aromat jest intensywny i trwały. Piwo prawie czarne, nieprzejrzyste. Z ładną ale niską, beżową pianą, która dosyć szybko opada. Zbudowana jest z drobnych pęcherzyków. W smaku pojawia się także kawa, czekolada oraz lekka paloność, a po nich następuje kontra wiśniowej kwaśności. Goryczka na bardzo niskim poziomie, jest w zasadzie przykryta przez wspomnianą kwaśność. Zarzucanego żelaza nie stwierdzam. Wysycenie niskie. Piwo tak jak podstawka jest aksamitne, gładkie i niesamowicie pijalne. Słodkość skontrowana przez kwaśność. Idealne jeśli chcecie spić dziewczynę, alkohol ukryty, a jest słodko. W mojej opinii ciekawsze i niż podstawa, ale ja jestem #teamsłodyczka. Wiśnia wyróżniła, ożywiła tego i tak bardzo dobrego bałtyckie portera.

3.5
imperial_suchy (335) - Rybnik, POLAND - JAN 5, 2018
Piwo ciemno-brązowe, ze słabą beżową pianą. W aromacie kawa zbożowa, ciemne pieczywo, karmel, nutka czekolady, odrobina suszonych owoców i wiśnie. W smaku niestety metaliczność, wiśnie, ciemne pieczywo, kawa zbożowa, lekka ziemistość na finiszu. Ogólnie piwo jest dość kwaskowate, posiada gładką fakturę, niskie wysycenie, alkohol niewyczuwalny. Nie jest najgorsze, ale ta metaliczność miażdży.

3.7
oberschlesier (216) - Kattowitz, UPPER SILESIA, - JAN 4, 2018
Aroma: dry fruits, bit of chocolate, not intensive but nice porter notes. Taste: sweet porter and a bit of sour cherry note. Quite nice. Beer is a little watery, head is average. But generally fine.

2.8
TBone (18561) - Pori, FINLAND - JAN 2, 2018
Bottled 500ml (eB)
Opaque colour, tiny off-white head. Toasted, licorice aroma. Hints of cherry. Medium-bodied. Toasted but very sweet, a bit lactic. Fruityness from cherry. Probably base beer is better than this cherry version which is too sweet and straightforward.

2.4
buki (549) - Otwock, POLAND - DEC 30, 2017
Pite dziś u Marcina D. w jego Kwaterze Głównej
Jak zawsze chyba sprzeciwię się ogółowi - ale to piwo to szajs
W aromacie nie jest jeszcze tak złe - ale to w jaki plastikowo-sztuczny sposób wiśnia atakuje smak tego piwa to kompletna masakra. Dawno nie piłem nic tak w przeszkadzający sposób wiśniowego. Wszsytkie podrabiane krierki przy tym piwie to smakołyk. Poczęstowano mnie ów tryunkiem, ale i tak miałem problem ze skończeniem. kanał i żenada.

3.6
DonGregorio (617) - POLAND - DEC 29, 2017
Bottle. Dark brown colour, small beige head, good lacing. Aroma of chocolate, dark bread, sour cherries, some coffee. Taste is medium to heavy sweet, light bitter and tart, of chocolate, sour cherries, cocoa and light bread. Chocolate and cherries in the finish. Medium to full body, oily texture, soft to average carbonation. Good beer, but not as great as base version - better without cherry tartness.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5