overall
99
97
style
Brewed by Browar Kormoran
Style: Baltic Porter
Olsztyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 399   WEIGHTED AVG: 3.84/5   EST. CALORIES: 270   ABV: 9%
No commercial description

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.3
Bush_Docta (331) - - OCT 20, 2016
UPDATED: FEB 8, 2017 Warka do 6.11.16. Kolor piwa czarny z brunatnymi prześwitami. Piana piękna, beżowa, drobna, o konsystencji kremu, zostawia pokaźny lacing. Aromat daje o sobie znać jeszcze przed zbliżeniem nosa do naczynia. Ciemne słody, suszone owoce w postaci śliwek i rodzynek, czekolada, kawa z mlekiem, lekka paloność. Smak jest jeszcze intensywniejszy, są tu ponownie nuty czekolady, suszonych owoców, kawy, ciemnego pieczywa i lekko z tyłu pralinowa alkoholowość przyjemnie rozgrzewająca przełyk. Słodycz idealnie balansuje kawowa, palona goryczka. Piwo jest pełne, treściwe, nieco wyklejające, a zarazem gładkie i ułożone, o niskim nasyceniu. Cóż, moim zdaniem jest to najlepszy polski porter bałtycki, a że mam do nich słabość i konkurencja silna, ocena taka a nie inna.

3.8
Kapsel (344) - Warsaw, POLAND - OCT 10, 2016
Uzupełnienie oceny piwa zanim zacząłem korzystać z serwisu ratebeer. Brak dokładnych notatek.

3.8
Kasia23 (14) - - OCT 9, 2016
Piwo butelkowe. Ma?a piana. W smaku wyczuwalna czekoladowa nutka. Brak goryczki. Lekko s?odkie.

3.8
PKrzysztof (176) - POLAND - OCT 7, 2016
Kolor czarny, smolisty. Piana brązowa, średnia. Aromat mocno czekoladowy. Wyczuwalne toffi. Gdzieś tam także lekko orzechowy. Bardzo pełny i mocny zapach. Smak jest złożony. Początek słodki, karmel i czekolada. Trochę kremowej wanilii. Koniec słodko-gorzki. Goryczka średnio-wysoka. Trochę jest nazbyt czekoladowe. Po czasie do aromatu dochodzi śliwka.

2.5
Wischylini (313) - Grimstad, NORWAY - OCT 2, 2016
Appearance Pours a clear brown, with a medium beige head that lasts for a while and leaves some lacing on the glass
Aroma Molasses, cola, coffee, liquorice
Taste Very sweet, with a mildly bitter finish
Palate Very watery, with low carbonation. Spoils the beer for me

4
Luty (102) - Swiebodzice, POLAND - SEP 28, 2016
UPDATED: JAN 6, 2017 Po otwarciu bardzo przyjemny, słodki zapach - mleczna czekolada, kawa, słody, jednak nie jest tak intensywny jakby chciało się, żeby był. Czarne jak noc. W smaku mleczna czekolada, trochę pralin, ciasto czekoladowe, kakao, kawa, dużo ciemnych owoców w tym głównie śliwka. Bardzo gładki i aksamitny, nie brakuje mu ciała, pieści język wyważoną, kremową słodyczą, a po chwili wchodzi nutka dzikości, co jest świetnym kontrastem dla pierwszej warstwy. Goryczka przyjemna, co pozwoliło cieszyć się wszystkimi smakami, które wcale nie przytłaczały. Znakomity porter.

4.1
Fullpintofbeer (383) - Bristol, Somerset, ENGLAND - SEP 21, 2016
Bottle from Drink Hala, Wrocław. Small creamy head which disappears quickly, dark brown nearly black, clear. Aroma: dark chocolate, coffee, vanilla, grain, bread. Lightly sweet with bitter aftertaste. Full body, flat, oily. Very nice, very smooth and drinkable.

3.8
koshack (1812) - Gdañsk, POLAND - SEP 17, 2016
Czarne, nieprzejrzyste. Piana drobna, beżowa. Ładnie zdobi szkło. Aromat ciemne słody, lekko palone. na początku nuta sosu sojowego, ale się ulotniła. Pojawia się nuta śliwkowa. Lekko wytrawny, śliwkowy w smaku. Ale jest tez trochę słodyczy. na początku wydawał się gorzkawy, ale po ogrzaniu już nie. Alkoholu nie czuć. Dość gładki w odczuciu. Naprawdę dobry, ale musi się ogrzać, otworzyć. Alkohol grzeje w ustach, ale nie przeszkadza. Gorzkawy posmak alkoholowy. Dość przyjemny lekko pralinkowy.

4.4
danioofp (115) - POLAND - SEP 16, 2016
Butelka. Dobry porter, mo?na pi?, piana ok, zbalansowany ale nic poza tym. Alkohol wchodzi.

3.4
madmitch76 (24807) - , Essex, ENGLAND - SEP 13, 2016
3rd September 2016
Opaque dark brown - black beer, small tan head. Palate is smooth and slightly viscous. Modest carbonation. Tangy rich dark malts. Dark chocolate and chocolate cake. Mild dark fruits. Not bad.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1 « 8 9 10  11  12 13 14 » 40
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5