overall
99
97
style
Brewed by Browar Kormoran
Style: Baltic Porter
Olsztyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 394   WEIGHTED AVG: 3.83/5   EST. CALORIES: 270   ABV: 9%
No commercial description

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.4
stoigniew (128) - Łęczna, POLAND - MAY 17, 2014
Zapach w tym piwie przypomina śliwkę nałęczowską lub cukierkowe trufle w czekoladzie, alkohol wyczuwalny. W smaku średnia goryczka, czuć nuty palone. Piwo nie jest wytrawne, czuć słodycz z akcentów bombonierkowych - po dłuższym czasie jest ona lekko zamulająca. Przy każdym łyku zaznaczona delikatna kwaskowosć. Bardzo dobre piwo.

4.4
Grzesiek79 (4294) - Radom, POLAND - AUG 17, 2014
Porzadny porter baltycki z bezowa spora i w miare trwala piana. O intensywnie bardzo ciemnym brazowym kolorze z niewielkim rubinowym przeswitem wiec jest mocno geste, nieco osadu na dnie tez bylo. Zdobywca Europen Beer Star w 2012r z pewnoscia slucznie. Piwo jest slodkawe i figowe w smaku, troche aronii i jagod. Karmelowa slodycz ale taka przyjemna aksamitna w niczym nie przeszkadzajaca. Potem robi sie nieco winnie, taninowo i na samiutki koniec nieco wytrawny finisz. Udany wyrob. Alkoholem nieco pachnialo niczym sherry, ale w czasie degustacji nie wyczuwalo sie tych 9% alc.

4.4
oczek2015 (428) - Przemysl, POLAND - MAR 10, 2015
UPDATED: JUN 28, 2016 Butelka 0,5 z datą ważności do 10.06.2016, temperatura degustacji 14 stopni +, szkło snifter. Aromat: przyjemny, bez wad sensorycznych, czekoladowo-kawowy, gdzieś daleko w tle wyczuwalny alkohol z nutą owocową (wiśnia), paloność na granicy wyczuwalności - (obstawiam że więcej będzie w smaku). Barwa: ciemno brunatne pod światło, w tym szkle praktycznie czarne nieprzejrzyste. Piana: obfita, beżowa nawet powiedziałbym że brązowa, drobno pęcherzykowa, średnio trwała, trochę słaby leasing. Smak: początek słodki czekoladowy, trochę wiśni w alkoholu, złamane palono-kawową goryczką, niezalegającą pozostawiającą popiołowy ściągający posmak. Wysycenie średnie do niskiego, niezwykle pijalne, aksamitne. Bardzo dobry porter, jeden z trzech najlepszych porterów 22plato PL. Do tej pory nie trafiłem na wadliwą warkę więc trzyma poziom.

4.4
chrisko82 (937) - Warszawa, POLAND - APR 1, 2015
Piwo ciemnobrunatne, opalizujące. Piana beżowa drobno i średnio pęcherzykowa, Bardzo trwała, ale prawie nie oblepiająca szkła. Aromaty słodowe, paloność, kawa, czekolada. W smaku pełne, średnia jak na styl goryczka, lekko przebija się alkohol. Dość wysycone. Pijalne. Kolejna bardzo dobra robota Kormorana.

4.4
Seblop (3) - POLAND - NOV 25, 2015 does not count
Butelka. Ciemne, delikatne refleksy. Lekka czekolada i sliwka troszkę kawy, bradzo zrównowazony PORTER

4.4
Witowoj (17) - - JUN 19, 2016
Ciemno miedziane, klarowne piwo z ładną pianą. W aromacie kawa, ciemna czekolada, karmel, kawa zbożowa, wiśnie. Niska słodycz i lekka goryczka sprawiają że piwo jest wytrawne. Kawa, czekolada, karmel oraz ciemne owoce. Piwo jest gęste ale pijalne, alkohol nie przeszkadza. Bardzo dobry reprezentant stylu.

4.4
Forteo89 (238) - Gdansk, POLAND - JUN 21, 2016
Wzorowy porter bałtycki. Czekolada, kawa, suszone, owoce, elegancko ukryty alkohol, bardzo złożony smak.

4.4
danioofp (115) - POLAND - SEP 16, 2016
Butelka. Dobry porter, mo?na pi?, piana ok, zbalansowany ale nic poza tym. Alkohol wchodzi.

4.4
LiwkoLiwko (434) - POLAND - JAN 9, 2017
Długo czekał w lodówce na swoją kolej. Jakoś nie miałem nastroju się z nim zmierzyć i poddać ocenie. Zawsze wybierałem coś innego, aż do chwili gdy nic innego już nie było. Piwo ciężkie, siermiężne. Bez finezyjnych nut. Czyli generalnie takie jak powinno być. Piana nikła. Musiałem lać z wyższej wysokości by na koniec dorobić się centymetrowej, nietrwałej puszystości. Szybko zniknęła pozostawiając małe oczka na brzegach pokala. Kolor ciemny, na przewężeniach szkła delikatnie prześwitujący. W zapachu na pierwszym planie ciemny chleb potem karmel i kawa oraz słód. W miarę ogrania proporcje się zmieniają na korzyć kawy. W smaku dosyć nasycony. Niewielka goryczka, umiarkowana gęstość. Piłem zarówno ze znakomicie zakamuflowanym alkoholem jak również z alkoholem wyraźnym. Wracam do tego piwa czyli mi smakuje. Ostatnio piłem przed nim porter z żywca - nie ma startu do Kormorana.

4.4
zboj (242) - POLAND - FEB 13, 2017
Bardzo dobry porter baltycki. Dobrze zbalansowany smak i aromat. Czuc nuty kawowe, czekoladowe, karmelowe. Odczuwalna, ale nie nachalna palonosc. Rozgrzewa w przelyku, ale nie jest alkoholowy w odbiorze.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1 2 3  4  5 6 7 » 40
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5