Kormoran Warmińskie Rewolucje

overall
75
97
style
Brewed by Browar Kormoran
Style: Czech Pilsner (Světlý)
Olsztyn, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 247   WEIGHTED AVG: 3.39/5   EST. CALORIES: 156   ABV: 5.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Czy słyszeliście o piwie EDELHELL? Wymyślił je około 100 lat temu R. Hoffmann, piwowar przez 44 lata pracujący w warmińskich i mazurskich browarach rodziny Daum. To właśnie on był prekursorem uprzemysłowienia lokalnego browarnictwa, wprowadził do browarów maszyny, piwa dolnej fermentacji i postęp. Był ojcem naszej lokalnej pierwszej piwnej rewolucji. EDELHELL był lagerem uwarzonym na pilzeńską modę, szczytowym osiągnięciem ówczesnego piwowarstwa, zdobywcą nagród międzynarodowych. Piwo to stało się naszą inspiracją... ale... Tak jak wówczas piwa standaryzowano tak my (jak to mamy w zwyczaju) idziemy pod prąd. Nasz piwowar zastosował odwrotne chmielenie: na goryczkę aromatyczna Sybilla, a na aromat goryczkowa Marynka, i dodatkowo chmielenie na zimno. Spróbuj jak cudownie delikatny i aksamitny może być lager!

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.5
bjorn77 (920) - Kraków, POLAND - FEB 23, 2018
Aromat: lekko słodowy, lekko chmielowy i kwiatowy. Zboża i kwiaty, Warmia latem:) Wygląd: jasnozłote, piana biała, mała, czyste i przejrzyste. Smak: delikatna zbożowa słodycz, łagodna ale wyraźna ziołowa goryczka, bardzo dobry balans i kompozycja, pijalność ogromna. Trochę jasnych owoców i kwiatów. Odczucie: średnie ciało, wysycenie średnie, finisz gorzkawy, krótki. Całość: delikatne, dobrze zbalansowane, przyjemne, bardzo pijalne i smaczne piwo. Lekkie ale treściwe i wyraźne, bardzo ciekawie nachmielone. 6/4/7/4/14

2.7
arturteen (402) - Radomsko, POLAND - FEB 16, 2018
[Butelka 23.04.2018] Barwa jasno złota, klarowne. Piana niska, średnio pęcherzykowa, dość trwała. Aromat i smak głównie słodowy z niewielką chmielową goryczką, w tle nuty przyprawowe. Goryczka niska, nasycenie niskie.

3.6
ciupakabra (308) - - FEB 15, 2018
Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. Piana: Biała, obfita, drobnopęcherzykowa, dość szybko redukuje się do kożuszka, pięknie zdobi szkło. Zapach: Cytrusowo-zbożowy,. Smak: Cytrusy, zboże, bardzo ciekawy drewniany posmak, coś jak gałązki, nieco nut kwiatowych i delikatna goryczka. Wysycenie i treściwość na średnim poziomie, piwo jest bardzo pijalne. Miłe zaskoczenie, bo niewiele piw, które piłem ładnych kilka lat temu smakuje mi obecnie. Stosunek ceny do jakości wręcz wzorowy.

3.1
lkowalkowski (629) - POLAND - FEB 13, 2018
Jasnej, złocistej barwy. Piana niska, ale trwała. Aromat chmielowy, słodowy, trochę kwiatowy. W smaku lekkie, bardzo przyjemna goryczka. Jak na Pilsa bardzo fajne.

3.3
luka237 (102) - POLAND - FEB 10, 2018
UPDATED: FEB 22, 2018 The rating is based on memories. Drinked before setting up an account on ratebeer.

3.5
dzurek (556) - Szczecin, POLAND - FEB 5, 2018
Piwo wypite przed zalozeniem konta na RateBeer. Ocena wystawiona na podstawie wspomnien z degustacji.

4.1
bilcho1 (235) - Ruse, BULGARIA - FEB 4, 2018
500ml bottle at a tasting. Pours clear with a fairly thin frothy head that soon settled to the surface, heavy lacing but no bead. Intense golden straw - pale amber in colour. On the nose, complex citrus flavours including tangerine, grapefruit along with hints of pineapple. In the mouth, quite fizzy at first releasing a rich caramel malt along with citrus flavours. Significant sweetness balanced by medium hoppy bitterness. Overall, a great example of citrusy hops in perfect harmony with the maltiness of a pils.

3.8
mejustja (83) - POLAND - JAN 25, 2018
Zapach: cytrusy, drożdże, piernikowa słodycz Kolor: złoty Smak: cytrusy, świeżo ścięte drewno, gorycz Wysycenie: średnie Niezwykle przyjemne piwo, które wbrew nazwie bardziej kojarzy się z lagerem niż pilsem. Bogaty i przyjemny zapach jak i smak, w którym jest sporo cytrusów. Przyjemny aromat świeżo ściętego drewna w smaku jest ciekawym uzupełnieniem smaku. Nic negatywnego w smaku, który jest dobrze zbilansowany, się nie rzuca. Generalnie nie ma większych wad. Ponadto jest niesamowicie pijalne.

3.6
maciejgmaciej (146) - POLAND - JAN 13, 2018
Bardzo dobry w kategorii lagerów. Czuć jest niemal jednocześnie słodowość i wyraźną, ale nie zalegającą goryczkę. Bardzo pijalne, ale nie nudne.

3.7
kaziopiwosz (450) - Warszawa / Wałbrzych, POLAND - JAN 13, 2018
Barwa słomkowa, biała gęsta piana długo utrzymuje się w kuflu. Smak słodowy z kwaśnawymi podtekstami, w posmaku chmiel, nieco zboża i delikatnych nut miodowych. Bardzo łagodny finisz. Piwo sprawia wrażenie dobrze zbalansowanego. Średnie nasycenie. Podsumowując - dość ciekawa koncepcja, na pewno warto spróbować a może i dodać do stałej listy zakupów.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 26


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5