overall
75
97
style
Brewed by Browar Kormoran
Style: Czech Pilsner (Světlý)
Olsztyn, Poland

bottled
available

on tap
available

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 239   WEIGHTED AVG: 3.39/5   EST. CALORIES: 156   ABV: 5.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Czy słyszeliście o piwie EDELHELL? Wymyślił je około 100 lat temu R. Hoffmann, piwowar przez 44 lata pracujący w warmińskich i mazurskich browarach rodziny Daum. To właśnie on był prekursorem uprzemysłowienia lokalnego browarnictwa, wprowadził do browarów maszyny, piwa dolnej fermentacji i postęp. Był ojcem naszej lokalnej pierwszej piwnej rewolucji. EDELHELL był lagerem uwarzonym na pilzeńską modę, szczytowym osiągnięciem ówczesnego piwowarstwa, zdobywcą nagród międzynarodowych. Piwo to stało się naszą inspiracją... ale... Tak jak wówczas piwa standaryzowano tak my (jak to mamy w zwyczaju) idziemy pod prąd. Nasz piwowar zastosował odwrotne chmielenie: na goryczkę aromatyczna Sybilla, a na aromat goryczkowa Marynka, i dodatkowo chmielenie na zimno. Spróbuj jak cudownie delikatny i aksamitny może być lager!

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


MojKufelekPL's rating

3.8
   AROMA 8/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 7/10   PALATE 4/5   OVERALL 15/20
MojKufelekPL (233) - Wrocław, - JUL 28, 2014
Złociste piwo o ładnej, średnio-obfitej pianie. W aromacie wyraźnie chmielowe, ziołowe, trawiaste. W smaku delikatnie goryczkowe z wyraźną bazą słodową. Bardzo udany lager.


3.6
maciejgmaciej (106) - POLAND - JAN 13, 2018
Bardzo dobry w kategorii lagerów. Czuć jest niemal jednocześnie słodowość i wyraźną, ale nie zalegającą goryczkę. Bardzo pijalne, ale nie nudne.

3.7
kaziopiwosz (424) - Warszawa / Wałbrzych, POLAND - JAN 13, 2018
Barwa słomkowa, biała gęsta piana długo utrzymuje się w kuflu. Smak słodowy z kwaśnawymi podtekstami, w posmaku chmiel, nieco zboża i delikatnych nut miodowych. Bardzo łagodny finisz. Piwo sprawia wrażenie dobrze zbalansowanego. Średnie nasycenie. Podsumowując - dość ciekawa koncepcja, na pewno warto spróbować a może i dodać do stałej listy zakupów.

3.3
charlotte (5460) - rødovre, DENMARK - JAN 3, 2018
Bottle.Dark golden colour with medium head.Aroma of herbs and grain also caramel and hops medium body with light fruity taste mild bitter and fresh nots even mild toasted in the end.

4
yoxik75 (455) - Wroclaw, POLAND - DEC 22, 2017
Piana drobna zdobi szkło. Kolor złoto klarowne. Aromat lagerowy czysty, zbożowo-słodowy oraz chmiele w postaci cytrusów, trawy. Smak lekko słodowy i posmak chmielu cytrusowo, klasyczny, na finiszu wyraźna krótka goryczka. Piwo mega pijalne ogłaszam to piwo moim prywatnym piwem lata 2016 po prostu genialny "codzienny" lager. WOW

3.4
faroeviking (11331) - Chupando chellas es como ellas, FAROE ISLANDS - DEC 6, 2017
Chopp. Unclear deep golden colour, small but steady white head. Aroma of fruity like hops, caramel, malt. Sweet fruity like hoppy and malty flavour, some herbal note, good bitterness. Nice fresh draught pils!

3.8
piotrtom (187) - Limanowa, POLAND - NOV 30, 2017
Idealnie klarowne, złociste z dużą pianą. Aromat głównie słodowy, lekko kwiatowo-miodowy, troszkę diacetylu, lekko chlebowy - klasa! W smaku mocno słodowy z zaznaczoną, przyjemną, żywiczną goryczką ale nie przesadzoną (dużo niższa niż w klasycznym pilsie no ale piwo pilsem ma nie być), lekkie akcenty kwiatowo-owocowe i czuć w tle lekki alkohol ale to się trzeba doszukiwać :P :/ Świetnie nasycone, gładkie i pijalne. Blisko mu do pilsa ale pilsem ewidentnie nie jest :)

3.5
levinek (31) - POLAND - NOV 28, 2017
Jak na lagera bardzo fajnie. Przyjemny smak, aromat nie odrzuca, alkohol nie gryzie w przełyk. Życzyłbym sobie, żeby piwa koncernowe były takie jak to.

3.4
macmacco (38) - POLAND - NOV 27, 2017
Ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji przed założeniem konta na Ratebeer

3.5
killroy (142) - BULGARIA - NOV 26, 2017
Clear deep golden color with white head. Fresh and malty aroma. Slight hoppy trace in the taste, also herbal notes, dry finish

3.2
johny233 (4) - Kraków, POLAND - NOV 15, 2017 does not count
Barwa złocista, klarowne. Piana średnia, drobnopęcherzykowa, średnio nasycone. Aromat słodowy, alkoholowy. W smaku słodowy, alkoholwy, nuty jak w porterze. Goryczka średnia


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 25
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5