overall
10
0
style
Kraftwerk
Brewed at Browar Wasosz

Style: Barley Wine
Rzuchów, Poland
Serve in Snifter

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 51   WEIGHTED AVG: 2.49/5   EST. CALORIES: 276   ABV: 9.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Z głębin goryczki i z otchłani słodowych aromatów wynurza się potężnej siły miedziano-rdzawa konstrukcja Doctora Octopusa. Ten napędzany amerykańskim chmielem potwór górnej fermentacji osiąga zawrotną moc 9.2% alc. Montażem tej maszyny zajmowaliśmy się wraz z Marcinem Ostajewskim, więc jeśli przy bliższym kontakcie wciągnie Ci głowę w wirnik, to z pewnością jego wina! // 21 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
2.7
Poncjusz (403) - POLAND - APR 3, 2018
Degustowany rok od przydatności. Barwa bursztyn, herbata, wpadająca w czerwone odcienie. Piana wysoka o dość grubych oczkach, słabej trwałości – szybko opadła do postaci dywanika z pierścieniem, miejscowo oblepia szkło. W aromacie lukrowana drożdżówka z owocem, czy może nawet pączek ale z tym marketowym nadzieniem. Generalnie wychodzą lekko tłuszczowe jakby maślane aromaty cukiernicze. Do tego miód o ostrym zapachu, w stylu gryczanym. Przy oswojeniu zapachu uwypuklają się suszone owoce – rodzynki, śliwki Kalifornijki, żurawina. Generalnie zapach słodyczy, śladowe aromaty ziołowe, chmielowe. W smaku owoce w czekoladzie lekko złamane chmielową goryczką. Profil piwa wyraźnie deserowy, lekko czekoladowy podkreślony kompotem z suszu. Przejście karmelowe, toffi, ciasteczkowe, a finisz półsłodki z drewnianymi lub trawiastymi posmakami pochodzącymi od chmielu. Rozgrzewanie alkoholu wyczuwalne i dość ostre. Nadmierna słodycz, niezbalansowana, przy umiarkowanym wysyceniu daje odczucie syropowe. Ogólnie barley nie odbiegający daleko od wytycznych, jednak słodycz zbyt przytłaczająca.

0.8
bertovapes (170) - Chorzow, POLAND - MAR 1, 2018
Z tego co pamiętam to był to mój pierwszy bw i było to wielkie rozczarowanie. To była totalna katastrofa w smaku. Poszło do kibla...

3.4
PlutonowyMan (980) - Baardegem, BELGIUM - MAY 26, 2017
Kolor rubinowo brązowy, delikatnie zmętniony, ze sporą białą pianą. Zbudowana z drobnych i kilku średniej wielkości pęcherzy piana, redukuje się w średnim tempie. Aromat słodki, karmelowy, jest trochę ciemnych i czerwonych owców i raczej, to by było na tyle. Po ogrzaniu pojawiają się delikatne akcenty winne. Smak dosyć kwaśny i wytrawny, jest raczej winny. Czerwone owoce, między innymi winogrona, delikatna ziemistość i ziołowość. Smak zdecydowanie nie porywa a i z charakterystycznymi amerykanskimi chmielami nie wiele ma wspólnego. Ktoś na portalu Untappd podał iż jest tu goryczka na poziomie 70 IBU a wydaje się, że goryczki w tym BW nie ma wcale. Alkohol tylko delikatnie rozgrzewa, nasycenie średnie w kierunku do wysokiego, jest akceptowalne.

1.4
KraftowyJakup (552) - POLAND - FEB 8, 2017
Ocena przepisana z notatek / innego serwisu, w ramach uzupełniania profilu na RateBeer.

2.6
ArtificialCyst (1510) - Szczecin, POLAND - NOV 7, 2016
Tap at Cesky Film. Aroma: Fruit, malts, lot of booze. Appearance: No head, muddy base. Taste: Sweet, alcoholic, dried fruit, high biterness, stalky. Palate: Semi-sweet finish, low carbonation, high body.

1.8
SonOfAnarchy (621) - ST HELENA - NOV 3, 2016
On tap. Pours cloudy dark amber with an off-white head. Aroma of earthiness, hints of fruits, malt, faint hops, and sulfur. Taste is medium sweet, with flavors of malt and bread. Medium to low body, slick texture, low carbonation. Doesn’t taste like a barley wine at all. IMO it was a total debacle.

3.4
Fafnoscie (232) - POLAND - OCT 14, 2016
Kolor bursztynowy z ładną pianą. W zapachu wino z odrobiną słodu. W smaku przypomina grzańca - trochę czuć alkohol i dodatki typu goździki ? Ciekawe piwo :-)

2
MikeBeermaster (1273) - that shaggy maggot, POLAND - SEP 5, 2016
W aromacie nuty ziemiste z lekką owocowością na poziomie autosugestii. Piwo barwy brunatnej, zamglone. Piana postrzępiona, szybko znika. W smaku słodowe, z nutami biszkopotowymi, gdzieś może lekki chlebek. Słodkie, pustawe, ciało gdzieś ucieka.

1.6
mateuszk (2769) - Poznań, POLAND - AUG 26, 2016
Tap @BGM. Aroma of sulphur, eggs, toilet. In taste better but still cloying sweet, malty, not very complex with huge amount of alcoholic notes. Disaster.

3
msbernac (3010) - Krakow, POLAND - AUG 15, 2016
[email protected] 4 Aroma-fruits, grapes Appearance-dark amber, hazy, white head Taste-medium sweetness, medium bitterness, medium sourness, Palate-medium body, thick feel, average carbonation, long finish, Overall-not bad


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5