Kraftwerk Jolly Roger Rum BA


 No Score 

Requires
more ratings

Kraftwerk
Brewed at Browar Wąsosz

Style: Baltic Porter
Rzuchów, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 9   MEAN: 3.41/5.0   WEIGHTED AVG: 3.27/5   EST. CALORIES: 294   ABV: 9.8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Pamiętacie Jolly Roger? Poleżakował sobie kilka miesięcy na dnie oceanu w dębowych beczkach po rumie Martynika, które zrabowaliśmy z przypadkowo napotkanego galeonu. Już w ten weekend przypłyniemy do Was z kilkoma beczkami, by lać go w gardziel i snuć przy tym morskie opowieści! Przygotować się do abordażu! 21 Blg / 9,8 Alk

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Most RecentTicked By

3.9
LukaszK (155) - Wrocław, POLAND - JAN 10, 2018
Butelka 0,33. Wygląd: czarne, nieprzejrzyste, piana wymuszana znika sycząc. Aromaty: zdecydowanie czuć rum, rodzynki, kawa, wanilia. Smak: to, co w aromatach, ale słabiej, niż by sugerował zapach, do tego przebija się agresywnie alkohol. Jak na leżakowany porter to jest OK, ciała mało, ale w porównaniu z RISem i w sytuacji, jeśli zapomnimy, że to jednak porter bałtycki. Degustacja do powtórki, być może za pół roku lub rok, jak piwo się poukłada.

3.8
sokuzs1 (1644) - POLAND - DEC 24, 2017
Backlog. Rumish, figs, caramel, bread, dried fruits, red fruits, chocolate, coffee. Medium sweet, light bitter.

3.5
murzyn (618) - Sosnowiec, POLAND - NOV 30, 2017
Barwa czarna, piana spora, beżowa. Aromat rumowy, lekko czekoladowy, lekka melasa. W smaku sporo rumu, gorzka czekolada, lekka owocowość i trochę paloności na finiszu. Pifko trochę wodniste, alko schowane ale grzeje mocno w przełyk. Fajne pifko.

3.4
mgajdaczewa (2354) - Katowice, POLAND - NOV 6, 2017
Ręki nie przyłożyłem, więc oceniam ;) W aromacie sporo tej rumowej owocowości, która przebija się nawet ponad czekoladę. Nuty gruszek, jabłek (nie aldehydowych), cukru trzcinowego. W smaku fajnie się ułożyło, alko może nie perfekcyjnie, ale schowane, co przy rumie łatwe nie jest, gęstość średnia, dominacja czekolady w warstwie słodowej. Żadnych karmelów. Niemniej jednak wersja po bourbonie półeczkę wyżej.

2.2
rami_pl (4797) - Warszawa, POLAND - MAR 15, 2017
Rami Rami is drinking a Jolly Roger Rum Barrel Aged by Browar Kraftwerk at Jabeerwocky Niby jest rumowosc niby jest stoutowosc, ale malo ciala, kwaskowatosc, ziemistosc, dziegciowosc, brak intensywnosci... szkoda, kraftwerk

3.9
piwnepodroze (541) - POLAND - OCT 3, 2016
Tu mocna waniliowa beczka paradoksalnie w mniejszym stopniu przykryła samo piwo. Jolly jest czekoladowy, kakaowy, palony, owocowy i wyraźnie rumowy. Już nawet aromat nie pozostawia wątpliwości, w czym leżało piwo

3.1
Koelschtrinker (22078) - Köln (Cologne), GERMANY - JUN 11, 2016
Süß malziger Antrunk ohne Karbonisierung. Holzige Noten, ziemlich süß. Minimale Herbe, weich, etwas Vanille. Okay. 8/10/9/8//9

3.3
heman (1267) - Tychy, POLAND - JUN 4, 2016
Barwa czarna, piana kiepska. Aromat to nuty czekoladowe i pumperniklowe z rumowym i waniliowym wykończeniem. W smaku lurowata kawa, słodka czekolada i wyraźny lekko drewniany i rumowy posmak.

3.6
MikeBeermaster (1171) - that shaggy maggot, POLAND - MAY 16, 2016
UPDATED: JUL 14, 2016 [Kran Silesia Beer Fest II] W aromacie typowe nuty dla rumu, ponadto wanilia i duża alkoholowa likierowość kojarząca się z pralinami z tymże alkoholem. Piwo barwy czarnej, nieprzejrzyste, smoliste. Piana beżowa, niska. W smaku ponownie likier, trochę czekolady, kawy zbożowej i klasycznego gorzkiego kakao. Piwo idzie trochę zbytnio w stronę słodką - jest naprawdę ulepkowate i miałem wrażenie, że gdzieś tam brakuje ciała. Mimo wszystko leżakowanie w beczkach po rumie wyszło mu na dobre.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5