overall
45
6
style
Serve in Shaker, Snifter

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 40   WEIGHTED AVG: 3.1/5   EST. CALORIES: 240   ABV: 8%
No commercial description

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
2.5
MikeBeermaster (1275) - that shaggy maggot, POLAND - MAY 29, 2016
Archiwum. W aromacie głównie karmel i masa "ostrych" nut kojarzących się z pieprzem cayenne. Piwo barwy bursztynowej, piana średnia, jakoś nie ucieka. W smaku bardzo cierpkie - lekka owocowość zdominowana pieprzem. W tle gdzieś tam się pałęta DMS.

3.4
Manslow (2099) - Warsaw, POLAND - MAR 19, 2016
Butelka 0,5l Kolor bursztynowy, ciemny, piana drobnopęcherzykowa dość trwała, ładnie osiada na szkle.. Aromat żywiczny a w tle owoce i karmel. Smak to karmel , trochę gorzkie. Goryczka mocna, alkohol wyczuwalny. Kolejne dobre piwo z Kraftwerk.

2.8
Biroholik (1749) - Sosnowiec, Poland, POLAND - MAR 3, 2016
Archiwum
Ekstrakt: 18,5% wag.
Chmiele: Green Bullet, Chinook, Cascade, Sorachi Ace
Kolor : Ciemny bursztyn wpadakący w miedziany. Piwo fajnie opalizujące.
Piana: Mocna strona tego piwa. Żółta bardzo trwała, drobno pęcherzykowa. Piana niesamowiecie oblepia szkło i zaznacza każdy łyk w postaci gęstych i solidnych wąsów piwnych.
Zapach: Bardzo dużo żywicy z sosnowymi nutami. Pod igiełkami ukryte owoce. Czuć również lekką ziarnistość. Po ogrzaniu wychodzi siareczka.
Smak: Początkowo wydaje się, że balans został zachowany. Po pewnym czasie wychodzi jednak bardzo wytrawny charakter piwa. Żywiczno-owocowe z karmelowymi nutami. Goryczka mocna, lekko zalegająca o łodygowym charakterze. Na końcu języka wyczuwalny pieprz, który fajnie drapie. Alkohol chwilami drażniący. Ostre i mocne piwo. Konkretne uderzenie rosyjskiego karabinu.
Wysycenie: Średnie.
Podsumowanie:
Reasumując - średnie piwo. Na wielkie uznanienie zasługuje trwała i wyróżniająca się piana. Niestety cała reszta daje wiele do myślenia. Piwo ma zbyt wytrawny charakter i zbyt mocną, łodygową goryczkę. Jest kompletnie niezbalansowana. Kałasznikow to bardzo odpowiednia dla niego nazwa.

3.7
czlowiekwiadro (1338) - POLAND - OCT 31, 2015
zapach przyjemny, ale nie urywa niczego. dużo słodów, karmelu, trochę nadpsutych jabłek albo śliwek i przypieczonego, lekko przypalonego ciasta. do tego w tle nuty roślinne. kolor miedziany do czerwonego, mocno, równomiernie zmętniony, bez drobin. piana drobna, ładna i dość długa, beżowa, dobrze koronkuje. w smaku pełne, kremowe, trochę śmietanki, słodkiego ciasta i pieprzu (zielonego albo syczuańskiego). goryczka wysoka, dobrze wyczuwalna mimo dużej pełni piwa. ziołowo grapefruitowa, czysta, nie wpływa zbytnio na smak, daje uczucie na języku. długa i konkretna. w ustach pozostają posmaki dojrzałych słodkich jabłek, śliwek i może wiśni - w każdym razie jesiennych owoców. nasycenie średnie.

3.9
Mars276 (89) - Cracow, POLAND - SEP 25, 2015
Kolor: Ciemny bursztyn wpadający w miedź. Piwo jest minimalnie zmętnione. Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, pięknie koronkuje. Zapach: Słodki zapach owoców tropikalnych. Pod spodem karmel i odrobina nut sosnowych. Z butelki czuć też melanoidyny. Przy wąchaniu retronosowym karmel wychodzi na pierwszy plan. Dobry aromat. Smak: Piwo jest półwytrawne. Pełnia średnia. Goryczka jest wysoka i zalegająca (trochę męcząca). W smaku dominuje karmel uzupełniony smakami żywicznymi. Owoce tropikalne schodzą na dalszy plan. Czuć też odrobinę zielonego jabłka. Alkohol wyczuwalny jest jedynie poprzez delikatne grzanie w przełyk. Wysycenie: Wysycenie niskie - mnie odpowiada. Opakowanie: Bardzo fajna, stylowa etykieta. Lekki minus za niepodanie dokładnego zasypu. Uwagi: Solidne IIPA. Alkohol praktycznie niewyczuwalny. Niezły aromat. Świetna piana. Goryczka do poprawienia.

3.5
evannell (1731) - Krak�w, POLAND - AUG 21, 2015
Jakoś nie do końca wyczułem tę Imperialną część. To nie znaczy, że nie czuć alkoholu. Piwo nie ma pełni. O pieprzu dowiedziałem się dopiero po wypiciu.

3.4
artiredbirds (455) - St.Petersburg, RUSSIA - AUG 15, 2015
Достато& крепкий вариант утяжеле& ИПА, вполне совлада& со своей необход& Прямоли& до невозмо&

2.8
Hoppy_Luke (2209) - Poznań, POLAND - JUL 23, 2015
Kałasznikow to Double India Pale Ale od Kraftwerka. W szkle miedziano-czerwony kolor i średnia, nieco nierówna piana. W aromacie mocne nuty cytrusowe i karmelowe. W smaku dość spora goryczka. Trochę brakuje do niej kontry, gdyż ta słodowa jest niewystarczająca. Nieco zbyt mocno uderza goryczka. Dość średnie piwo!

3.7
Emek (419) - Wroc³aw, POLAND - JUL 16, 2015
Butelka (05.10.2015). Barwa wpadająca w czerwień, piana dość szybko opadająca, ale zostawiająca koronkę. W aromacie słodkie cytrusy, jest przyjemnie, niezbyt intensywnie. W smaku dominująca goryczka, niestety nie wyczułem czerwonego pieprzu, który został dodany.

2.9
camber (362) - Katowice, POLAND - JUL 10, 2015
Ciekawa jak na imperial IPA czerwona barwa. Piana gęsta, długo utrzymująca się. Zapach owoców cytrusowych zaraz po otwarciu butelki lecz w czasie picia zmienia się w alkoholowy. W smaku dominują alkohol i gorycz. Piwo jeszcze do dopracowania.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5