Kraftwerk Old School Rauch Alt

overall
93
94
style
Kraftwerk
Brewed at Browar Wasosz

Style: Smoked
Rzuchów, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 85   WEIGHTED AVG: 3.6/5   IBU: 50   EST. CALORIES: 144   ABV: 4.8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Rauch Alt (ekstr. 14% wag.): Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane w stylu Rauch Sticke Alt.
Skład: woda, słody jęczmienne (pilzneński, wędzony, monachijski, red X), chmiel (Merkur, Hallertauer Hersbrucker), drożdże S-33.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.6
yoxik75 (493) - Wroclaw, POLAND - DEC 25, 2017
Piana niewielka szybko znika. Kolor herbaciany lekko zmętniony. Aromat dymna, mięsna wędzonka trochę słodyczy i estrów, ubogi. Smak tutaj wędzonka jest już wyraźna, równocześnie z nią czuć zbożowe akcenty pełnia słodowa, melanoidy, trochę owoców. Alkohol ukryty, goryczka wyczuwalna lekko metaliczna. Wszystko tu jest na miejscu i w odpowiedniej proporcji smaki ze sobą graja i dają pijalne lekkie nie puste piwo. Bardzo dobre

3.5
karpik (1626) - Sosnowiec, POLAND - OCT 28, 2017
Smoked ham, bread, caramel, dried fruits in nose. Pours mahogany with beige head. Taste is medium sweet with bread, smoked ham, bonfire, prunes, raisins, caramel. Low bitter finish, average carbonation. Overall good stuff.

3.4
martjoobolut (5676) - Tallinn, ESTONIA - SEP 23, 2017
Bottle (from ebrowarium). Pours copper with beige head. Aroma is smoke, malt, fruits. Flavor is sweet and bitter, smoke, malt, some fruits. Finish is dry bitter and malty. Overall: solid.

3.5
Mister_Li (1763) - GERMANY - SEP 12, 2017
Leicht stumpfes, rötliches Bernstein mit durchschnittlicher Schaumkrone. Malzig, etwas Karamell, nussig, süßlich, leicht rauchig, etwas Speck, erdig.

3.6
pawos (282) - Sosnowiec, POLAND - AUG 29, 2017
kolor brązowy, nieprzejrzyste. W aromacie przyjemna, słodka wędzonka i nieco ciemnych słodów. W smaku podobnie, dominuje dębowa wędzonka, i przyjemna słoduycz. Bardzo poprawne piwo wędzone, w sstylu.

4
CaskGuru85 (30) - Poznań, POLAND - AUG 19, 2017
W zapachu szynka, jak i w smaku. Kokor ciemna miedz. Mocno pijalne naprawde dobrze uwarzone piwo.

3.6
czlowiekwiadro (1338) - POLAND - JUL 16, 2017
zapach intensywny, zdecydowanie przypomina wędzone mięsa, boczek, kiełbasę, szynkę, dość słony, pełny, w tle trochę popiołu i palonego drewna. kolor brązowy, lekko opalizujący, piana w kolorze złamanej bieli, dość skąpa, szybko znika. w smaku pełne, słodowe, trochę toffi, dość słodki karmel, palone drewno, woda spod szynki, przyprawy, trochę piwnicy. goryczka średnia do średnio wysokiej, popiołowa, podpalana i karmelowa z nutami przyprawowymi. nasycenie średnie do niskiego.

3.6
Poncjusz (403) - POLAND - JUL 8, 2017
Ciemny bursztyn, brąz, opalizujący. Piana drobna ładna ale dośc szybko znika. Aromat wędzonki, szynki, opalanych słodów, skórka chleba, intensywnie i dość bogato, delikatny susz owoców, śladowe estry. W smaku dziwnie, bo nie czuć ciała mimo niskiego odfermentowania. Gładki smak złożony, ale czegoś tu brakuje, coś tu nie pasuje - ciągle nie mogę się nadziwić osiągom ale mimo to świetnie cykry i karmele ukryte. Dobre i pijalne ale mało treści.

3.8
portki (27) - POLAND - JUL 8, 2017
Piwo w aromacie jest mocno szynkowe, z przebijającym się w tle aromatem słodów. Tworzy ładną, ale niezbyt trwałą pianę, jest brunatne. Pije się lekko, przyjemnie, w smaku wędzonka już zanika oddając pole słodom, głównie karmelowym. Całkiem fajne piwo, ale dla amatorów wędzonki. Jak kogoś kiełbasa w aromacie odstrasza, nie ma co się zmuszać, chociaż piwo na pewno udane.

3.3
poznan (181) - POLAND - JUN 9, 2017
Barwa miedziana. W aromacie kiełbasa, woda po parówkach, karmel, niezbyt intensywnie. W smaku dużo słodów karmelowych, trochę przypomina ale, dymu jest wyraźnie mniej, spora goryczka i wysycenie. Podwędzenie trochę ratuje to piwo, źle nie jest, ale bez rewelacji.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5