Kraftwerk Południca

 
overall
34
5
style
Kraftwerk
Formerly brewed at Minibrowar MajEr

Style: Saison
Rzuchów, Poland
Serve in Tulip

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 12   MEAN: 2.92/5.0   WEIGHTED AVG: 2.92/5   EST. CALORIES: 165   ABV: 5.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Black saison with spices

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Locate Sellers
1.6
Azazello (107) - POLAND - JUN 2, 2015
okazała się piwem wybitnie degustacyjnym, żeby nie powiedzieć niesmacznym. Z tym że pierwszy przymiotnik zachowuje pewną obiektywność, a drugi jest już całkiem subiektywny. Polish black saison oznacza, że do kotła poszły skórki z pomarańczy, suszone śliwki i tyle ziół, że cała Jamajka tyle nie widziała - szczególnie że są to: rozmaryn, tymianek, szałwia i kwiat lipy. Belgijskie drożdże miały zachować charakter typowy dla tamtejszego stylu. No i lipa. Aromat całkowicie zdominował rozmaryn, przez co piwo pachnie jak dobrze wypieczona i przyprawiona pizza. W smaku dominuje kwasowość pomarańczy. Całość w moim odczuciu jest niezharmonizowana i męcząca. Podobno w innej temperaturze smakuje znacznie lepiej, ale ja już nie będę sprawdzał.

3.1
atrox (615) - Kraków, POLAND - MAY 30, 2015
Barwa ciemnobrunatna, słaba piana. Aromat słodki, ziołowy, delikatne belgijskie aromaty. Smak lekko palony, ziołowy z niską goryczką.

3.5
tomer (4038) - Rishon Le Zion, ISRAEL - APR 19, 2015
Draught, big creamy head, quite clear deep and a touch rusty red, aroma of marjoram and mint with some caramel in the back, flavor of marjoram, thyme and oregano with some caramel and graininess in the back, quite strong vinegary sourness. Not easy to drink, but very interesting

3.9
Hoppy_Luke (2193) - Poznań, POLAND - APR 15, 2015
Browar Kraftwerk dość średnio wbija się w rynek. Jednak z chęcią sięgnąłem po kolejne Ich piwo. Przyprawy, których użyto napawały mnie ciekawością! Bardzo ładny, czarny kolor, beżową, bardzo drobną pianą. W aromacie bardzo ziołowo! Ciężko mi określić, które z deklarowanych na etykiecie były najbardziej intensywne, ale pachniało naprawdę przyjemnie. W smaku również moc ziół, przyjemna goryczka. Nie jest to może piwo na co dzień, nie da się go również wypić w większej ilości, ale na pewno jest ciekawe i warte spróbowania!

3.8
Estebanik (1461) - Lublin, POLAND - APR 8, 2015
Czarne, z pancerna wrecz piana. W aromacie mieta, tymianek. Baaardzo ziolowo. Me like. W smaku cos pomiedzy guma balonowa, a lodami o smaku smerf. No i dalej jest bardzo ziolowo. Mega orzezwiajace, super pijalne! Nie zgadl bym, ze to ciemne piwo.

1.1
Kwak_Fan (3) - Wrocław, POLAND - APR 8, 2015 does not count
Tap (Kontynuacja, Wrocław). Absolutnie niepijalne piwo. Nawalone za dużo ziół jak dla mnie. Piwo smakowało jak przeterminowana Beherovka. Nie tego oczekuje od browara. Zero piany. Aromat zniechęca. Po kilku łykach podziękowałem.

2.2
ElDesmadre (4446) - Mikołów, POLAND - APR 4, 2015
Bottle. Tastes more or less like a failed gruit or watered down herbal syrup without any significant sweetness. Herbs throughout, with mainly sage and thyme in the aroma and rosemary dominating the flavour. That patchwork did not come out tasty, I’m afraid.

3.4
szagi (231) - Warsaw, POLAND - APR 1, 2015
Tap. Black with small beige head. Absolutely amazing aroma of herbs. Mostly sage and linden. Bitter in tase, cause of sage I guess. Very dry and quite demanding beer. But overall really interesting attempt to make a Polish saison using Polish herbs.

4
Looky (1) - Cracow, POLAND - MAR 31, 2015 does not count
No idea why it is called saison, it is a herbal ale. Very dark brown, small head, poor lacing. Aroma is mint and lime-tree flowers, later strong thyme and little dark bread. Taste is similiar. Strong herbal aftertaste. I can reccomend it only if you are looking for a herbal beer, but i really enjoyed it.

4.4
Fluxing (561) - POLAND - MAR 31, 2015
Kolor ciemnobrunatny, mocno zmetnione. Piana bardzo gesta i mocno oblepia szklo (w koncu z pompy). Bardzo intensywny aromat, skorka pomaranczy, tymianek, czarny bez. W odczuciu polwytrawne, srednio wysycone, lekko papierowo-sciagajace. W smaku to samo co w aromacie, ale pojawia sie wiecej nut owocowych, winnych, ostrych, no i pojawiaja sie tez niewielkie nuty palone, kawowe, sliwkowe, jest tez lekko kwaskowate. Goryczka niewielka, ziolowa, ziemista. Bardzo dobrze pijalne i zaskakujaco smaczne.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5