overall
89
85
style
Kraftwerk
Brewed at ReCraft

Style: Sweet Stout
Rzuchów, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 45   WEIGHTED AVG: 3.53/5   EST. CALORIES: 135   ABV: 4.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
15° BLG, Chocolate Chili Milk Stout.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
2.5
kk43506 (125) - - FEB 28, 2018
Backlog. Pite przed założeniem konta na Ratebeer. Ocena do uzupełnienia profilu.

4.1
stworzboru (2) - - APR 15, 2016 does not count
Jedno z moich ulubionych piw, czarne jak smoła, ciężkie, pikantne. Idealne na długie posiedzenia. Wyraźna laktoza, niedużo czekolady, spora dawka ostrości. Czuć też sam smak chili.

3.8
Biroholik (1693) - Sosnowiec, Poland, POLAND - MAR 5, 2016
Archiwum 18.02.2015

Chmiel: Marynka
Chili: Chipotle, Ancho, Pasilla, Qujilla
Kolor: Czorny jak wungiel w Kopalni Halemba. Nieprzejrzysty zupełnie jak bezgwiezdne niebo w ciemną noc nad Świętochłowicami.
Piana: Beżowa, bogata, drobnooczkowa. Długo gości na powierzchni Stout Glass. Lacing odpowiedni, chociaż nie jest jakiś szczególny. Oblepia szkło w niektórych tylko miejscach.
Zapach : Jest laktoza, jest słodki mleczny aromat. Gdzieś dalej kawa, czekolada i coś pikantnego - jakby pieprz, papryczka jalapeno czy właśnie chili. Zapach bardzo przyjemny.
Smak: Świetny! Na początek Rogaty bodzie nas swoimi mlecznymi rogami. Jest gładko, kakaowo, mlecznie i błogo. Za chwilę dostajemy czekoladowego olśnienia - kolejna słodka chwila, która trwa i trwa... Nie aż tak długo...wkrótce nadchodzi delikatna, subtelna kawowa nuta. Wydawałoby się że to już koniec, ale finisz jest najciekawszy - potężne uderzenie pikantnego chili! Dla tych którzy mają niską tolerancję kapsaicyny to może być nawet za dużo. Moja tolerancja na ostre rzeczy jest dość wysoka więc bardzo mi przypadł do gustu ten właśnie skladnik piwa.
Wysycenie: Średnie.
Podsumowanie:
Bardzo dobry stout! Bardzo pijalny. Fajnie skomponowany. Wszystkie skladniki rozłożone są na konkretne fazy spożycia. Najpierw łagodnie mlecznie, potem średnio kawowo-czekoladowo i na koniec mocny kopniak od chili. Jeśli chodzi o ten ostatni składnik użyto aż 4 odmian chili. Przyznam szczerze, że zainteresował mnie ten temat. O ile Chipotle znam, Ancho i Pasilla gdzieś tam wyszukałem o tyle nawet Wujek Google nie znalazl grama informacji na temat Chili Qujilla - takie chili nie istnieje! I na koniec ciekawostka. Do produkcji użyto jedynej na całym świecie nowej odmiany słodu - słód pRZeniczny ;-)))

3.7
spechtacular (283) - Warszawa, POLAND - DEC 15, 2015
chocolate, brown, hazy, tan foam, medium bitterness, creamy, average carbonation, strong chili taste

2.4
StDevil (84) - POLAND - JUN 20, 2015
Black with minimal head. In aroma roasted and very low chocolate (from malt, no from cocoa). In taste only chili. Not very spicy but clear. Where is chocolate? Where is lactose? Bad. Medium to low sweetness, low bitterness.

2.8
Bedni (394) - POLAND - MAY 18, 2015
not balanced imo, I have quite nice resistance to hot dishes but drinking it was awful experience start is easy, but sip after sip it becomes scratchy on the throat, drink only in small amounts thats my advice, releasing it in 0,5 l was a mistake imo

3.9
Hoppy_Luke (2163) - Poznań, POLAND - APR 16, 2015
Rogaty, deklarowany jako brat Beboka, szkle nie wygląda jakoś zachwycająco. Ciemnobrązowe, z ledwie widoczną, beżową pianą. W aromacie głównie czekolada. W smaku także czekoladowa słodycz wysuwa się na pierwszy plan. Dopiero w chwilę po przełknięciu pojawia się pieczenie spowodowane papryczkami chilli. Początkowo bałem się, jak to wypadnie, gdyż miałem już doświadczenia z podobnymi dodatkami. Moje obawy okazały się, na szczęście, niepotrzebne, gdyż ostrość była idealnie dobrana. Piło się bardzo przyjemnie, ale piwo to należy przyjmować w małych dawkach...

4.3
wozap (1068) - Węgorzewo, POLAND - MAR 30, 2015
Czarne, piana drobna, brazowa. Najpierw bucha czekolada, potem kawa zbożowa i nuty typowe milk stouta. W smaku jest słodycz, a po chwili gardło rozpalają papryczki, doskonałe doznanie dla lubiących pikantność. Wysycenie odpowiednie, wyjątkowo degustacyjne, sugerowałbym pojemność 0,33.

3
Jagienka (471) - Łask, POLAND - MAR 28, 2015
Butelka. Barwa ciemno brunatna, nie przejrzyste. Piana bezowa drobna momentalnie znika. W aromacie słodki aromat palności. W smaku kwaskowate, i słodkie, goryczka niewyczuwalna, zamiast goryczki chili pali gardło. Piwo nisko nasycone.

3.9
heman (1350) - Tychy, POLAND - MAR 27, 2015
Piana jest intensywna, średnio-pęcherzykowa, ale dość szybko redukuje się do obrączki. Piwo ma czarną barwę, jednak pod światło widać brunatne prześwity. Aromat jest mocny, wyraźnie czekoladowy i kawowy. W tle można wyczuć delikatne nuty palone. Ogólnie zapach jest typowy dla dobrego milk stout-a. W smaku w pierwszej chwili piwo jest słodko czekoladowe, do tego stopnia, że zastanawiałem się gdzie te papryczki? Jednak zaraz po przełknięciu pojawia się dość mocna ostrość chili. Muszę przyznać, że jak dla mnie jest ona na idealnie wysokim poziomie. Lekko szczypiąca i rozgrzewająca, ale wciąż zachęcająca do kolejnego łyka.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5