overall
65
44
style
Kraftwerk
Brewed at Browar Wąsosz

Style: India Pale Ale (IPA)
Rzuchów, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 65   WEIGHTED AVG: 3.32/5   EST. CALORIES: 192   ABV: 6.4%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Podobno w dobrym tonie jest pijać herbatę o 5 po południu, używając do tego celu niewielkiej filiżanki, którą przechyla się do ust z odgiętym małym palcem. Zwyczaj ten pozostaw jednak emerytom, a Ty delektuj się uwarzonym przez nas aromatycznym Earl Greyem, w którym rozkwitają egzotyczne nuty hibiskusa i bergamotki, doskonale zbalansowane goryczką amerykańskiego chmielu. Z tym piwem "tea party" nabiera nowego znaczenia.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.2
tzynamoon (103) - Jastrzebie-Zdroj, POLAND - FEB 12, 2018
Ziołowy aromat i naprawdę konkretna, zalegająca goryczka. W smaku jest dość jednowymiarowo. Drugi raz bym nie kupił.

3.7
CaskChief6 (16) - - JAN 22, 2018
BB 2018.06.16, barwa ciemnozłota, wpadająca w jasny bursztyn i widać niewielkie zmętnienie wynikające trochę zapewne ze szkła, które powoduje strużki gazu. Piana gęsta, biała, opada średnio szybko, ładnie olepiając szkło. Pozostaje raczej niewielki pierścień, który już się trochę utrzymane. Dość dużo średnich pęcherzyków, choć raczej składa się z drobnych. Aromat bardzo przyjemny ziołowo-herbaciany. Czuć lekko słodycz kwiatową. Lekko też, choć słabiej, chmiele cytrusowe, ale delikatnie w tle. Po lekkim ogrzaniu w dłoni wychodzi bardziej nuta słodka, jakby karmelowa. W smaku goryczka wyraźna, ale nie krzywi, choć pozostaje w ustach jakiś czas. Powiedziałbym, że nieco orzeźwiająca. Wysycenie średnie, przy trzymaniu w ustach lekko czuć na języku bąbelki. W drugim planie da się wyczuć herbatę. Bardzo pijalne i odpowiednio szybko się w kuflu odgazowuje, przez co jest dość lekkie i nie zalega na żołądku, ani nie zapycha. W smaku nie czuć już tego karmelu. Za to ciągle z tła jakieś zioła przebijają.

2.7
creppyiceman (1246) - Cracow, POLAND - DEC 25, 2017
( bottle) Aroma: diacetyl, caramel, bergamote. Appearance: dark orange color, small head. Taste: semi-dry, flavour of bergamote, caramel, butter and citrus fruits.. Palate: medium body, medium carbonation. Overall: Too buttery, yet drinkable.

3.4
Wolin1991 (99) - Ruda Slaska, POLAND - DEC 20, 2017
Ocena przeniesiona z innego portalu podczas zakładania konta na ratebeer. Piwo dobre.

3.4
buczykij (198) - Limanowa, POLAND - NOV 8, 2017
Barwa pomarańczowa, piwo mętne. Piana średnio obfita, drobne i średnie pęcherzyki, delikatny lacing. Aromat przyjemny, słodkawy, nuty chmielowe-owocowe na średnim poziomie, początkowo obecna też nuta herbaty i hibiskusa. W smaku lekka słodycz, goryczka średnia piwo dobrze pijalne, gładkie, średnio nasycone.

3.5
kluczbork (578) - Wroclaw, POLAND - NOV 4, 2017
UPDATED: NOV 4, 2017 Bottle. Aroma- hibiscus dominates, in the background there are also some Earl Grey note and subtle citrus. Pleasant, but could be more intensive. Pale, hazy, with a low head. Taste- again hibiscus comes in the first place (but it's not overdone), then come tea note and hoppy citrus and a bit resin note. Medium, short-lasting, resin-like, pleasant bitterness. In the aftertaste, there's a long-lasting hibiscus note. Low-bodied, with a minimal carbonation. All in all, tasty beer.

2
puren (1355) - Gdańsk, POLAND - OCT 28, 2017
PREZENTACJA: klarowne, matowo bursztynowe, piana jest niska, opada do trwałej warstwy, ładnie oblepia szkło;
AROMAT: karmel, kwiaty, zioła, herbata ziołowa, landrynki;
ODCZUCIE: ciało średnie, nisko nasycone, leciutko ściągające, lekko zaklejające;
SMAK: karmel, zioła, wyraźna średnio długa żywiczna goryczka;
OGÓLNIE: mocno karmelowe, ale pijalne.

4.5
gaara1221 (344) - POLAND - OCT 12, 2017
Złote, mętne, niska piana ale ładnie się utrzymuje. Zalegająca goryczka, posmak gorzkiej herbaty z cytryną. Cuć cytrusy, niskie wysycenie. Mało intensywny aromat, ale wyczuwalny amerykański chmiel, jakaś taka własnie cytryna. Aromat- jedyny minus tego piwa.

3.1
tranzzik (99) - Sieradz, POLAND - OCT 7, 2017
Piwo koloru ciemnozłotego, z niewielką drobno-średniopęcherzykową pianą. Aromat herbaciany, owocowy, kwiatowy, jednak mało intensywny. W smaku na pierwszym planie wciąż amerykańskie chmiele, herbatę czuć w tle, natomiast hibiskus wyłania się dopiero po przełknięciu, nadając całkiem miłego posmaku. Wysycenie średnie, karbonacja niska, goryczka średnia.

2.4
dzikson (115) - Limanowa, POLAND - SEP 13, 2017
Ocena w ramach uzupełnienia profilu na RateBeer. Piwo degustowane przed założeniem konta na RateBeer. W aromacie dominował hibiskus. Lekki Earl Grey. W smaku również hibiskus najbardziej wyczuwalny, Earl Grey już słabo i niestety żelazo.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5