No Score 

Requires
more ratings

RATINGS: 9   MEAN: 2.48/5.0   WEIGHTED AVG: 2.61/5   SEASONAL: Autumn   EST. CALORIES: 159   ABV: 5.3%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Fresh Hop

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Locate SellersMost RecentTicked By

2.8
wozap (1068) - Węgorzewo, POLAND - MAR 23, 2017
Cokolwiek innego niż standardowy koncern na kranie w Wegas to już jest coś... Ja wiem "niż koncern", ale patrz COKOLWIEK. Jakiś czas temu... Wygląd przyzwoity, nawet ładnie zdobiło szkło. W aromacie się nie zadziało, w smaku słodowość, ale finisz opatrzony zaznaczona goryczką, to przyznaję. Średnie plus nasycenie.

2.6
mgajdaczewa (2397) - Katowice, POLAND - NOV 14, 2016
Wreszcie przyzwoity lager z Tych. W aromacie zbożowy słód i przyprawowy chmiel, zaryzykowałbym stwierdzenie, że nieco w duchu czeskiej desitki. W smaku podobnie, lekko słodowe, jest chmiel i goryczka, cośtam lekko skrobie po podniebieniu. Pije się ok, bez większych wrażeń, co jak na tą kompanię i tak jest dobrym wynikiem.

2.3
Estebanik (1409) - Lublin, POLAND - OCT 29, 2016
Piana względnie spoko. W aromacie staram się doszukać osławionego chmielu, a wychodzi coś na kształt wymiocin. W smaku nic ciekawego, choć trzeba przyznać, że jest nieco pełniejsze od tyskiego. Goryczki nie ma sensu się doszukiwać. Przydałoby się więcej chmielu, a mniej marketingu.

3.1
Arek (1256) - Zielona Góra & Wrocław, POLAND - JAN 11, 2016
Tap 0.5 l (as Książęce Pierwsze Zbiory), Setka, Wrocław, Poland.
Złote piwo z puszystą, ładnie oblepiającą szkło pianą. W smaku pełne z przyjemnym, goryczkowym i chmielowym finiszem.

2.3
ROSE1962 (340) - POLAND - JAN 3, 2016
Barwa jasna, piana biała, szybko opada. W aromacie lekkie nuty chmielowe, słodowe i maślane. W smaku wyraźny diacetyl, dość zalegający. Poza tym nuty chmielowe, goryczka jest ale zbiory raczej nie udane.

1.7
adasko (2233) - Poznan, POLAND - NOV 8, 2015
Po rebrandingu na "Pierwsze zbiory". Nie potrafię wskazać zasadniczych różnic między tym piwem a resztą oferty Kompanii, jeżeli chodzi o jasne lagery. Słodki słodowy, estrowy aromat. W smaku woda słodowa, z minimalną goryczką na koniec. Potężnie nagazowane, szczypie w ustach i w gardle, a przy tym wodniste. Zdecydowanie nic ciekawego.

2.7
bedzinianin06 (653) - - NOV 5, 2015
Pite pod nazwą "Pierwsze zbiory". Barwa złota, piwo klarowne. Biała, średnio obfita, ale bardzo gęsta piana. Dobry lacing. W aromacie słód, diacetyl i słabiutki chmiel. W smaku słodowe, chmielowe. Czuć też nieprzyjemny, rozgrzewający alkohol, trochę rozpuszczalnikowy. Spora goryczka. Piwo dosyć pełne. Spore nagazowanie. Szczerze - średnie te zbiory.

2.2
Pudelek (494) - Gùrny Slùnsk / Oberschlesien, - OCT 25, 2015
Lane w knajpie, gdzie reklamowano je jako wielką, sezonową nowość. Wynika, że inne piwa mają nieświeży chmiel! Aromatu za grosz, w kolorze standardowo. W smaku - tak jak się spodziewałem, typowy sikacz, jednak ciut lepszy od standardowego Gronie, coś tam w tle czuć co może leżało koło chmielu w magazynach.

2.6
Procent (721) - POLAND - JAN 22, 2015
W aromacie rzeczywiście jest nieco chmielu, ale także sporo diacetylu. Kolor złoty, piana średnia. W smaku mulący diacetyl, slodowść, nieco chmielu w tle. Goryczka niska, byłoby pijalne, gdyby nie diacetyl. Nawet nie ejst zbyt orzeźwiające- słabo.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5