overall
90
68
style
Brewed by Browar Rzemieslniczy Łąkomin
Style: Baltic Porter
Łąkomin, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 14   MEAN: 3.71/5.0   WEIGHTED AVG: 3.54/5   IBU: 32   EST. CALORIES: 273   ABV: 9.1%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Piwowarski skarb Polski - ciemne, bardzo mocne piwo dolnej fermentacji. Charakteryzuje się odpowiednim balansem słodkości i goryczki. Długo leżakowane.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.8
klu9 (895) - Kraków, POLAND - JAN 21, 2018
Klasyczny porter, ułożony, wysycenie niskie, czekolada, lekka podbudowa słodowa.

3.2
rami_pl (4797) - Warszawa, POLAND - JAN 12, 2018
Rami Rami is drinking a Dziki Dzik by Łąkomin at Jabeerwocky Glownie chleb, susz, ciut palonosci iczeko, nieintensywnie, w ustach wodniscie, sporo co2. Sredniak, ponizej komesa czy kormorana

3.5
homeini (351) - Warsaw, POLAND - DEC 14, 2017
W aromacie kwas chlebowy i trochę suszonej śliwki. W smaku lekka czekolada, kawa, trochę kwasu chlebowego i leciutka goryczka jakby lekko podwędzone słody, chociaż w składzie nic takiego nie występuje. Kolor brunatny, piana średnia kremowa, klarowne. Wysycenie średnie, mogłoby być trochę niższe, ale nie przeszkadza. Pije się bardzo przyjemnie, trochę aromat ubogi, ale w smaku jest ok.

3.7
uluru (6) - POLAND - NOV 22, 2017 does not count
Zdecydowanie smaczniejsze nalewane (Poznańskie Targi Piwne 2017) niż z butelki. Na butelkach denerwuje drobno kruszący się lak. Przy otwieraniu można się i otoczenie oprószyć drobnym pyłem i kawałkami lepiącego laku. Zdecydowanie zachęcam odchodzenie od tego sposobu zabezpieczania piwa. Aromat: Torfowo-czekoladowy, z tym że czekolada raczej gorzka, kawowa. Piana: mizerna, szybko znikająca, drobnopęcherzykowa. Barwa: bardzo ciemny brąz, klarowne. Smak: Trochę puste (mało słodowe), mocny torf, wyczuwalna kawa, mniej czekolada, alkohol niedominujący, ale wyraźny, nasycenie średnio-wysokie. Ogółem: jest to z pewnością wymyślny porter bałtycki, wyczuwalne leżakowanie po beczkach z whiskey, dominuje tort i czekolada.

3.9
autos5 (422) - Szczecin, POLAND - NOV 15, 2017
Piwo czarne, lekko opalizujące pod światło z początkowo brzydką pianą która zmienia się w ładną lekko brązową piankę. Aromat to głównie kawa i czekolada, niestety przebija się delikatna alkoholowość. Smak jest głównie czekoladowy ale raczej jak gorzka czekolada co wyróżnia to piwo spośród w większości bardzo słodkich Porterów Bałtyckich. Goryczka jest wyczuwalna co uważam za plus. Niestety wyczuć można alkohol co zaskakuje bo w tym stylu można schować znacznie więcej procentów. Ogólnie jest smacznie i bardzo rozgrzewająco.

3.8
karolsks (54) - Kraków, POLAND - OCT 14, 2017
Ciemna barwa, typowo porterowa. Piana drobnopecherzykowa. Aromat czekolady i kawy. W smaku wyraźny alkohol, kawa, czekolada, lekka wanilia. Dobrze rozgrzewa:)

3.2
creppyiceman (1183) - Cracow, POLAND - OCT 9, 2017
(on tap) Aroma: dried figs, toasted malt, cherry-like hint. Appearance: black color, small ugly head. Taste: semi-sweet, flavour of figs, toasted malt , chocolate, nuts and cacao, boozy finish. Palate: medium body, medium carbonation, bit boozy. Overall: Bozzy one, let it age for a while,

3.5
evannell (1518) - Krak�w, POLAND - OCT 9, 2017
Bardzo ciemne piwo z brunatnymi przebłyskami. W aromacie bardzo klasyczne, bez upiększeń. Smak również bardzo poprawny - jest kawa, czekolada, trochę alkoholu. Nie ma smrodów. Ciało średnie. Nie jest źle.

3.5
szczupaczu (250) - Rurzyca, POLAND - OCT 8, 2017
Butla 0,5l. Aromat przyjemny, czekoladowo-cukierkowy. W smaku podobnie, dość wysokie wysycenie i lekkość picia - wg mnie na minus. Goryczka średnia, szybko zanikająca. Dość słodki ale nieprzesadnie - tu akurat ok. Piwo pite w panelu-maratonie, któreś tam z rzędu, blisko końca więc ocena do ew. korekty po spokojnej degustacji w pojedynkę. Mam nadzieję, że pójdzie ciut w górę.

3.6
St0pa (58) - POLAND - JUN 6, 2017
UPDATED: JUN 6, 2017 Szczecin Beer Fest. Bardzo udany porter baltycki. Czekolada, kawa, palonosc, lekka goryczka. Wszystko fajnie zbalansowane. Na duzy plus. Mile zaskoczenie.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5