overall
92
77
style
Brewed by Browary Lodzkie
Style: Baltic Porter
Lodz, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 194   WEIGHTED AVG: 3.59/5   EST. CALORIES: 285   ABV: 9.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
22 P

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2.8
maciej_deren (29) - POLAND - JUL 9, 2017
Warka: 31.03.2019 r. WYGLĄD: barwa smolista; piana biszkoptowa, drobno-pęcherzykowa, obfita i szybko opadająca. AROMAT: Pierwsze skojarzenie mieszanki aromatycznej to jakby rozwodniona smoła albo aromat spalanej ropy naftowej w parowozie. Mało wyrazista paloność, kawa. Lekkie nuty Bock’ owego tosta, ale jakby w świeższym wydaniu, bardziej pełniejszy, jaśniejszy aromat tegoż pierwiastka. Po pewnym czasie czuć jednak mocno gorzką czekoladę i trochę kawę. Także alkoholowa nuta się tam unosi, ale nie jest bardzo wyraźna. Może trochę również rozpuszczalnik. SMAK: alkohol trochę nieprzyjemnie gryzie przy przełykaniu. Dosyć słodkie. W smaku głównie czekolada, kawy znacznie mniej. Lekka paloność, aczkolwiek przyjemna. Aftertaste trochę alkoholowy, jakby ciemny i mało agresywny mózgojeb, a do tego trochę dochodzi głównie czekolady i trochę też kawy. Piwo całkiem pijalne, natomiast trochę zbyt duże wysycenie. Ogólnie: przeciętny porter, gryzący przy przełykaniu i na pewno coś możemy znaleźć lepszego w tej cenie. Ten aromat "smolisty" trochę drażniący i najprawdopodobniej to on był genezą trochę słabego wrażenia o tym piwie.

3.8
Benzai (15608) - Oirschot, THE NETHERLANDS, NETHERLANDS - JUN 29, 2017
Bottle [from trade with Namebeer00] @ home. Opaque black color, small off-white head that diminishes fairly quickly. Aroma is malts, dark malts, heavy raisins, caramel, brown suagr lightly. Tastes similar: malts, dark malts, brown malts, caramel, somewhat sweet initially but a firm malt bitter finish. Dried dark fruits. Medium body, suitable decent to medium carbonation. Pretty solid!

3.6
mieszal92 (232) - Gliwice, POLAND - JUN 17, 2017
Puszka. Aromat spoczko, śliwki, czekoladowy. Smak z początku sam karmel i alkohol, później się fajnie otworzył. Okrutnie słodki, trochę zbyt wodnisty, ta konsystencja wzięła się jakby tylko od cukru. Przyjemny, niepowalający. 4 złote z hakiem w carrefourze to świetna cena.

3.2
LiretAnonim (252) - POLAND - JUN 3, 2017
Piwo wypite jakiś czas temu. Ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji, w ramach uzupełnienia profilu.

3.4
szymonskc (902) - Skórcz, POLAND - MAY 31, 2017
Zapach średnio intensywny, pumpernikiel, suszone owoce, czekolada, karmel, paloność, sos sojowy, alkohol. Kolor ciemnobrunatny, klarowne. Piana beżowa, średnio obfita, drobna, szybko znika. W smaku słodkie, średnia pełnia, suszone owoce, chleb, czekolada, karmel, kawa, paloność, alkohol. Goryczka średnia, wysycenie niskie.

3.4
metal_boy97 (14) - - MAY 29, 2017
Puszka, warka do kwietnia 2019r. Czarne, nieprzejrzyste, piana drobnopęcherzykowa, bardzo wysoka. W aromacie głównie sos sojowy, nuty ciemnych słodów, silna melanoidyna, z tyłu nuty alkoholowe. Po zamieszaniu wybijają suszone owoce. W smaku niestety wyraźne żelazo, które moim zdaniem zabiło to piwo. Kawowo-czekoladowe nuty przeplatające się z przypieczoną skórką od chleba, w finiszu palona gorycz z bardzo przyjemną suszoną śliwką, smak stonowany z alkoholem, który się nie narzuca. Niezbyt słodkie. Wysycenie średnio-niskie, piwo treściwe, ale pozostawia dziwne wrażenie szczypania na języku (uczucie podobne do tego po zjedzeniu kiwi albo ananasa). Piwo z potencjałem zabitym przez metal. Na zdrowie!

3.2
AaronIPAAPA (223) - Warsaw, POLAND - MAY 18, 2017
Piana niska, czarne. W aromacie kawa, czekolada, alkohol. W smaku karmel, kawa, czekolada. Niezłe.

3.7
5eba88 (310) - Warszawa, POLAND - MAY 17, 2017
Wygląd: ciemne z rubinowymi prześwitami, brunatna drobnopęcherzykowa piana - pozostaje po niej kożuch Aromat: pieczona skórka od chleba, śliwka, czekolada, trochę paloności, słodko, trochę wyczuwalny alkohol Smak: palone, skórka od chleba, czekolada, kawa, słodkawe, trochę czerwonych owoców, przyjemna średnio niska goryczka, nasycenie niskie, alkohol ogrzewający przełyk Data na etykiecie: 19.04.19

3.9
bjondro (38) - POLAND - MAY 15, 2017
UPDATED: JUL 4, 2017 Świeża warka. W aromacie pumpernikiel, w smaku dochodzi lekka kwaskowość , minimalna paloność i słodycz. Generalnie trochę za słodkie i za mało się dzieje.

3.4
homeini (272) - Warsaw, POLAND - MAY 15, 2017
Uzupełnienie z notatek. Ocena uśredniona. Dużo zależy od warki. Na 3 próby jedna była kiepska, mocno alkoholowa, jedna przeciętna, ale wszystko na miejscu. Jedna świetnie ułożona, gdyby oceniać najlepszą warkę ocena około 4, rewelacyjna śliwka i czekolada.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5