overall
100
100
style
RATINGS: 780   WEIGHTED AVG: 4.1/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 375   ABV: 12.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Our first release of the embodiment of good versus evil in a barrel-aged blend. Part bourbon barreled The Serpent’s Stout, and part brandy barreled The Angel’s Share, this is our most anticipated release of the summer.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.2
fombe89 (4039) - Asturias, SPAIN - JUL 31, 2017
Botella @Señor Lúpulo. Despacho de cervezas, Gijón 22/07/2017
Color negro oscuro pequeña corona de espuma beige, aromas a madera, sabor dulce y agradable toques a madera cuerpo denso rica

4.1
BRW (3073) - Barcelona, SPAIN - JUL 30, 2017
Bottle at Sr. lupulo. Black colour with tan head. Chocolate and wood aroma. Sweet, chocolate, bourbon, vanilla, taste, some fruitness. Medium to full body,

4.1
bonev (967) - POLAND - JUL 19, 2017
Genialny aromat i odczucie w ustach. Piwo bardzo zlozone z ogromna iloscia ciemnych owocow, czekolady, kakao i wielu roznych ciekawych aromatow. Ogromny wplyw maja tu beczki po brandy i bourbonie oddaje do piwa wszystko co maja najlepsze. Ciezkie i dosc slodkie z niskim wysyceniem. Alkohol delikatnie rozgrzewa podniebienie. Nie ma sie co spieszyc i lepiej malymi lyczkami rozkoszowac sie tym rarytasem.

4.2
60minuteman (1765) - West Chester, Pennsylvania, USA - JUL 8, 2017
Bottle. Pitch black with tan. Raisin, butterscotch, cacao, dark malt, bourbon and peanut butter aroma. Thick and luscious body. Medium duration. Cloying sweetness. Saucey finish. Wouldn’t say it’s burnt but there’s heat and perhaps some rich Xmas spices. More bourbon. Impeccable balance.

3.9
miloszd (62) - Zurich, SWITZERLAND - JUL 6, 2017
chocolate, coffee, roasty, alcohol, butterscotch, licorice, herbs, earthy, vanilla, black, hazy, minimal head, tan foam, light sweetness, lightly bitter, medium body, creamy, average carbonation, abrupt finish,

4.7
szymon92 (180) - �ask, POLAND - JUL 3, 2017
W aromacie na pierwszym planie silne zapachy uzyskane dzięki leżakowaniu w beczce po brandy, na pewno czuć śliwki i ciemne winogrona. Gdy te zapachy ustępują pojawia się mokre drewno i wanilia, czyli do gry wchodzi beczka po bourbonie. Na sam koniec pojawia się słodki zapach karmelu. Aromat piwa jest po prostu genialny. Piwo jest czarne, nieprzejrzyste, a piana niska o barwie ciemnego beżu, szybko opada, zostaje tylko mały pierścień, lecz ten pięknie oblepia szkło. W smaku czuć słodką kawę, gorzką czekoladę, mokre drewno. Piwo jest słodkie, bardzo rozgrzewające. Bardzo ciężko jest wyłapać multum rzeczy, które odczuwa się pijąc tę pozycję. Wyraźnie czuć alkohol. Wysycenie średnie, piwo oleiste. Genialna pozycja, co przekłada się też na cenę piwa, warto zostawić je sobie na jakąś dobrą okazję. Beczki wykonały tutaj świetną robotę.

4.2
tricksta_p (5162) - Steenwijk, NETHERLANDS - JUN 30, 2017
Bottle from Healthy Spirits, San Francisco. Aroma is dark malt, lots of Bourbon, oak, vanilla, fudge, caramel, dark fruits, brandy, wine, chocolate, dried fruits, raisins. Flavour is smooth sweetness with a mild boozy touch. Body is full and rich. Oh yes... Complex and amazingly balanced, this is how you do proper barrel aging.

3.9
dropi6 (636) - POLAND - JUN 30, 2017
Pours pitch black, small head. Discint barrel. Dark fruits, grapes, cherries from brandy, coffee, dark chocolate, vanilla from bourbon, alcohol. Sweet with sour/bitter balance. Full body, could be less fizzy and less boozy.

4.4
ALIBALI (2502) - Kiel, GERMANY - JUN 27, 2017
Globaler SherryBourbonFanatiK mit der dicken TeerWalze!! Brutal holzig und exorbitant BLACK, KRATZIG & HEAVY!! 375ml Fläschchen aus Rotterdam. Online Order !!!

3.7
Biroholik (1545) - Sosnowiec, Poland, POLAND - JUN 21, 2017
Kolor: Czarny, całkowicie nieprzejrzysty.
Piana: Drobno ziarnista, brązowa, niezbyt trwała. Po przelaniu do szkła pojawiło się może z 2-3 cm puchu, który skurczył się do wstążeczki. Na krawędziach kielicha można zaobserwować niewielkie zacieki.
Zapach: Miazga! Jest na prawdę grubo! Aromat beczek po szlachetnych alkoholach dosłownie obezwładnia zmysły. Początkowo czuć wyraźną owocową stronę beczki po brandy. Nie sposób wymienić wszystkie występujące tutaj owoce. Z pewnością nie brakuje śliwek, jabłek i odrobiny ciemnych winogron. Kiedy umysł przyzwyczai się już trochę do tej owocowej woni, na salony wkraczają solidne podwaliny beczki po bourbonie: mokre drewno i bardzo intensywna wanilia. Bukiet aromatów uzupełniają nuty toffi, karmelu, cukru brązowego i miodu wielokwiatowego. Solidnie, intensywnie, po prostu cudownie!
Smak: Smak ustępuje odrobinę kolosalnemu aromatowi. W pierwszym odczuciu piwo daje mocne odczucia kawy z mlekiem. Brak nut palonych, ale wyraźna lekko osłodzona kawa. Wtóruje jej gorzka czekolada. Beczka po bourbonie wysuwa się naprzeciw. Daje posmaki dębiny i mokrego drewna. Beczka po brandy natomiast stanowi tło kompozycji. Nuty owocowe są wyraźnie stonowane i nie są już tak jednoznaczne jak w aromacie. Dodać należy także trochę karmelu i odrobinę toffi. I teraz najciekawsza sprawa - silne alkoholowe nuty! Ocierające się już nawet o rozpuszczalnik. Z każdym kolejnym łykiem czuje potężne rozgrzewania w piersi i w przełyku. Tekstura trunku jest umiarkowana. W tej kwestii pozostawia wiele do życzenia. Piwo wybitnie degustacyjne. Po jednej buteleczce czułem, że już kręci mi się w głowie.
Wysycenie: Średnie.
Podsumowanie:
Aż wierzyć mi się nie chce jak to piwo potrafiłi ewoluować w czasie. Aromat był po prostu zniewalający. Piwo zwalało z nóg intensywnością doznań sensorycznych. Beczka po brandy z jej charakterystycznym owocowym profilem. Doskonale komponowała się z waniliowym i dębowych charakterem bourbonu. Smak początkowo spójny i wielowarstwowy wraz z ogrzaniem zaczął zaburzać intensywny alkohol. Piwo ma ogromy potencjał, ale sugerowałbym przeczekać parę miesięcy z degustacją. Jedna buteleczka to wydatek 90-100 zł. Koszt bardzo wysoki, więc sugerowałbym przeczekać z degustacją w celu uniknięcia niepotrzebnych rozczarowań.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1 2  3  4 5 6 » 79
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5