overall
53
79
style
Brewed by Browar Maryensztadt
Style: Amber Ale
Zwoleń, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 15   MEAN: 3.23/5.0   WEIGHTED AVG: 3.17/5   EST. CALORIES: 156   ABV: 5.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Bursztynowe piwo, które łączy w sobie smaki karmelowe i słodowe z wyraźnie zaznaczoną chmielową goryczką. Ma słodki, wyważony smak z aromatem owoców cytrusowych. polecane do: pieczony i grillowany drób, potrawy ostre That amber beer connects the caramel and malty flavours with a distinct hops bitterness. It has a balanced sweetie taste and citrus aroma. Recommended to: poultry, spicy dishes

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.2
piwnepodroze (546) - POLAND - OCT 3, 2016
Jeśli jest to American Beauty, to nie przypomina świeżej i kuszącej Meny Souvari, a raczej nieco zgorzkniałego i znudzonego Kevina Spacey. Jest solidny, na poziomie, ale nie zaskoczy Cię niczym nowym. Słodycz karmelu i chleba przełamana jest pomarańczowo-grejpfrutową goryczą. Pojawiają się też nuty orzechowe. Spora pełnia i małe wysycenie sprawiają, że nie należy do rześkich. Niby ok, niby stylowe, ale brakuje mi tu tego czegoś.

3.1
PKrzysztof (176) - POLAND - SEP 19, 2016
Piwo trochę odbiega od stylu. Dużo w zapachu jest kawy i karmelu. Jednak aromaty palone są bardzo widoczne. Tak samo dzieje się w smaku, gdzie może jest i ten karmel i lekkie owoce ale czekolada bierze górę niestety. Piwo całkiem znośne, acz nie stylowe.

2.8
Raylite (85) - - JUN 25, 2016
W aromacie wyczuwalny jest głównie karmel. W smaku również nuty karmelowe, do tego w miarę przyjemna goryczka. Smak mało intensywny, brakuje tutaj wyraźnie jakichs cytrusów ,ktore uczynilyby to piwo bardziej orzezwiajacym i pijalnym.

3.5
chrisko82 (1091) - Warszawa, POLAND - JUN 23, 2016
Piwo ciemnobursztynowe, klarowne. Piana z początku wysoka, redukuje się do obrączki. Wyraźnie lepi szkło. W aromacie karmel i pieczywo. W smaku dobry bilans między słodyczą i goryczką. W posmaku zostaje goryczka. Wysycenie średnie do niskiego. Dość pełne. .

3.8
evannell (1574) - Krak�w, POLAND - JUN 7, 2016
Bardzo miłe aromaty kwiatowo-cytrusowe. W smaku bardziej w stronę West Coast. Niezłe wysycenie. Miło się piło.

3.1
fonefan (52959) - VestJylland, DENMARK - APR 27, 2016

Draught @ Cafe Bar Bla Bla, Nowogrodzka 22, Warszawa, Poland.

[ As Maryensztadt American Beauty ].
Clear medium orange amber color with a average to large, frothy - fizzy, good lacing, mostly lasting, off-white head. Aroma is moderate malty, caramel, pale malt, moderate hoppy, citrus. Flavor is moderate sweet and bitter with a long duration, sweet malt, hoppy, pale malt. Body is medium, texture is oily to watery, carbonation is soft. [20160205]

3.3
wozap (1052) - Węgorzewo, POLAND - APR 7, 2016
Bursztynowo-czerwone, piana drobna, złamana, lacing. Zapach to owoce, karmel... i może lekki diacetyl? W smaku podobnie, raczej wytrawne, zakończone przyjemną goryczką, iglastą. Niżej średniego nasycenie.

4
Michael27 (2439) - Berlin, GERMANY - MAR 23, 2016
UPDATED: JUL 11, 2016 Unerwartet kräftig hopfig. Farbe ist dunkler Bernstein und stabile Schaumkrone. Aus der Flasche getrunken mit ca. 15° entfaltet es einen angenehmen malzigen Geruch. Gut ausbalanciert.

3.6
bedzinianin06 (641) - - MAR 18, 2016
Obfita, gęsta, kremowa piana. Ładnie opada, trwała. Lacing. Piękny, ciemnobursztynowy kolor piwa, klarowne. Gustowna etykieta, bardzo dobra. W aromacie słody i chmiel. Karmel, chleb razowy, trochę pomarańczowych, tropikalnych owoców, ale jak dla mnie za mało aromatów chmielowych. Piwo średnio nagazowane, ale bardzo musujące. Samo piwko nie ma dużo ciała, choć przez bąbelki efekt jest troszkę inny. W smaku jest bardzo dobrze - naprawdę sporą goryczkę (jak da mnie trochę miętową), stara się balansować słodowość - karmel, może lekka brzoskwinia. Piwo średnio pijalne. Generalnie w aromacie jest czysto i słodowo, ale za mało american. W smaku natomiast dobry balans, z dominującą, na prawdę grubą goryczką.

3
MichaelAwesome (6547) - Wanne-Eickel, GERMANY - MAR 12, 2016
Nettes Amber Ale mit ein wenig Hopfen, dazu einer gewissen Trcokenheit, etwas Malz, Getreide und ein klein wenig Karamell. Dazu etwas in Nuss und ausgewogen im Abgang. Nicht schlecht.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5