Miłosław Żytnie Session IPA

overall
44
26
style
Brewed by Browar Fortuna
Style: Session IPA
Miłosław, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 76   WEIGHTED AVG: 3.12/5   IBU: 42   EST. CALORIES: 138   ABV: 4.6%
No commercial description

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2.4
puren (1211) - Gdańsk, POLAND - OCT 10, 2017
PREZENTACJA: klarowne, złote, obfita piana opada do atolu, zdobi ściankę ładnymi krążkami;
AROMAT: pomarańcza łamana przez brzoskwinię z metaliczną nutą na modłę belgijską;
ODCZUCIE: ciało wysokie, zbite, średnio nasycone, lekko musuje na języku ;
SMAK: pilsowa szmata, herbatniki, karmel, wyraźna pilsowa goryczka, chlebowo-metaliczny posmak;
OGÓLNIE: słabizna, pachnie jak blond, smakuje jak pils, ale żyto czuć w ustach fantastycznie.

4
xesihma (21) - - OCT 9, 2017
UPDATED: OCT 9, 2017 Piana prawie biała, duże pęcherzyki, szybko się redukuje. Słaby lacing. W aromacie owocowe, delikatne. W smaku też jakieś owoce, ale nie cytrusowe, przyjemne, goryczka niska. Mam maślane odczucie w ustach, ale bardziej jako faktury niż smaku, być może jest to autosugestia związana z wnoszeniem przez żyto większej lepkości.

3
piotrtom (104) - Limanowa, POLAND - SEP 27, 2017
Kolor jasnozłoty, klarowny. Bardzo ładna pianka ecru. Słodowe i owocowe w aromacie ale za sprawą polskich chmieli inaczej owocowe niż normalne IPA - dominuje jak dla mnie czerwona porzeczka, jest gruszka, może lekka wiśnia. Jest też diacetyl. W smaku to co w zapachu ale nie czuć dość diacetylu. Czuć lekko alkohol co jest mega dziwne bo piwo nie ma 5 procent. Goryczka niska, taka zbożowa. Zbożowy aftertaste. Pijalne i orzeźwiające.

3.5
mefi17 (31) - POLAND - SEP 20, 2017
Bardzo dobre IPA. Ładna piana, niestety szybko zanika. W smaku i zapachu trochę cytrusów, ale nic nadzwyczajnego. Zdecydowanie warte spróbowania.

3.7
yoxik75 (161) - Wroclaw, POLAND - SEP 10, 2017
Piana średnie oczka, opadając zdobi szkło. Kolor żółty mętny. Aromat, chmiele amerykańskie, cytrusy, las, kwaskowy przyjemny. Smak jest niewielka słodycz z średnim ciałem, lekko kwaskowe. Sporo cytrusów pomarańcza, cytryna, są motywy leśne żywiczne, umiarkowana zaznaczona krótka goryczka. Całość gra, mocno pijalna, Bardzo Dobre sesyjne piwo

3.4
AcctError486393 (69) - POLAND - SEP 8, 2017
Aromat słodkich owoców egzotycznych, banan, marakuja, brzoskwinia/morela, mango. W smaku słodko, kwaskowo, czerwona pomarańcz. Na końcu delikatna goryczka.

3.3
oczek2015 (463) - Przemysl, POLAND - SEP 4, 2017
Butelka 500ml z datą do 12.07.2018.BARWA: delikatnie przymglone głębokie złoto. PIANA: biała średnia , zbudowana z średnich pęcherzyków , szybko się dziurawi, niezbyt ładna, delikatny lacing. AROMAT: zaraz po otwarciu delikatne nuty cytrusowe(grejpfrut) ale zaraz czytam nie ma w składzie nic co by dawało takie nuty (chyba że szyszka Izabella), później dominują głównie aromaty trawiasto - ziołowe delikatny karmel i zbożowość, po zamieszaniu szkła żyto. SMAK: zbożowo-ziołowy z dobrze zaznaczoną trawiastą goryczką z łodygowym zalegajacym finiszem. Wysycenie średnie trochę za pełne ( przez żyto) jak na session, nie ma tej lekkości. Duży plus dla Fortuny że robią coś, płyną z falą piwnej rewolucji, piwa z serii Miłosław warzy śmiało może nie są wybitne ale można spokojnie wypić z przyjemnością w porównaniu do koncernów które naprawdę nie mają nic do zaoferowania poza Porterami Bałtyckimi.

3
americanafx (57) - Krakow, POLAND - SEP 2, 2017
cereal, citrus, grass, golden, hazy, frothy, white foam, medium bitterness, average carbonation, good beer

3.2
wozap (983) - Węgorzewo, POLAND - AUG 31, 2017
Zaskakująco złote, opalizujące, piana drobna i średnia, obfita, zdobi szkło. Lekko owoców zapach z nutą raczej trawiastą, plus żytnia słodowość. Przyjemnie lekko owocowe z konkretna goryczką, dość wytrawne. Jak na piwo sesyjne zbyt wysoko nasycone.

3.5
Weaver0912 (54) - POLAND - AUG 30, 2017
Jasno bursztynowy kolor, gęsta piana, długo utrzymująca się. Średnia goryczka, kwiatowo i rześko. Dominujący chmielowy aromat to las iglasty, sosna, żywica. Bardzo dobra pozycja piwa codziennego


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5