overall
31
61
style
Brewed by Browar Fortuna
Style: Pilsener
Miłosław, Poland

bottled
available

on tap
available

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 139   WEIGHTED AVG: 2.94/5   EST. CALORIES: 162   ABV: 5.4%
COMMERCIAL DESCRIPTION
While pilsner is the most popular beer style in Poland, Browar Fortuna has refused to follow the crowd. One gulp of "Miłosław" is sufficient to realise that it is not just another lager. Its different flavour and aroma is attributed to the open fermentation process, as well as the varieties of hops used in its production. They are used by the so-called craft breweries, which target their unique products at smaller, yet extremely loyal groups of consumers on the lookout for something different in the world of beer.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2.3
unida (6) - POLAND - JUL 21, 2017 does not count
Lepsze od marketowych wynalazkow, ale bez wyrazu. Cos sie dzieje, jakies cialo jest. W posmaku jest tresc s?odowa.

4.1
Brodzislaw (376) - POLAND - JUL 15, 2017
Kolor złoty, klarowny. Piana jasna z drobnych pęcherzyków, początkowo obfita, opadła z czasem, pozostawiając ślad na szkle i warstwę na powierzchni. Aromat typowy dla stylu – słodowy z dodatkiem nuty chmielowej z leciutkim powiewem kwiatowym. W smaku również dominują słody, ale goryczka wyczuwalna jest od pierwszego łyku. Ziołowo-żywiczna, lekko odkłada się z czasem na podniebieniu i języku. Wysycenie bardzo wysokie. Szczypie w podniebienie. Alkohol niewyczuwalny.

2.6
Nebusz (36) - POLAND - JUL 14, 2017
Aromat jest głównie słodowy, lekko chmielowy, może estrowy. Barwa złota, klarowna - normalna jak na Pilsa. W smaku jest słodkie, słodowe z niezbyt wysoką ale wyczuwalna goryczką o ziołowym charakterze. Dosyć pełne, wysycenie średnie w kierunku wysokiego. Moim zdaniem piwo jest zbyt zdominowane przez słód aczkolwiek w tych kategoriach cenowych to całkiem przyzwoity wybór.

2.4
browarpapi (18) - Wrocław, POLAND - JUL 1, 2017
Uzupelnienie profilu. Kolor: jasny zółty Aromat: lekki chmiel Smak: delikatna goryczka, słodowy

2.7
Runiec (14) - POLAND - JUN 30, 2017
Bardzo przyzwoity pillzner. Lekka goryczka. Może bez sensacji, ale bardzo przyjemny

3.3
wariat74 (8) - Poznañ, POLAND - JUN 29, 2017 does not count
15.10.2017 jasne, klarowne. Piana biała drobna średnio trwała, zostaje na szkle. W zapachu słody i lekko chmiel. Wysycenie średnio wysokie. Goryczka delikatna, przyjemna. Przy tej cenie świetny Pils.

2.8
autos5 (294) - Szczecin, POLAND - JUN 28, 2017
Wygląd ładny, złoty i przejrzysty z całkiem ładną pianką. W aromacie typowo dla Pilsa. Smak porządny i nawet z małą goryczką. Generalnie jak na Pilsa to jest bardzo dobrze.

3.1
zelltm (177) - Wolsztyn, POLAND - JUN 28, 2017
Barwa zlota, klarowna, piana biala srednia, szybko opada, osadza sie na sciankach, zapach slodowy, skorka chleba, w smaku slodowe, ze srednia goryczka

3
czlowiekwiadro (977) - POLAND - JUN 25, 2017
zapach dość przyjemny, słody, lekkie biszkopty, sporo ziół i zieleni, odrobina żywicy, nie przytłacza, nie uderza, troszkę ciężki. kolor złoty, dość glęboki, klarowny, piana biała, drobna i średnia, dość mało obfita, ale stara się trzymać. w smaku raczej pełne, słodowe, lekkie herbatniki i jasny chleb, poza tym sporo zieleni, przyprawy i lekka plastelina. goryczka umiarkowana do wysokiej, ziołowa, czysta, plastelinowa i dość długa i odkładająca się. nasycenie wysokie.

3.4
zage (26) - Kaunas, LITHUANIA - JUN 23, 2017
resin, golden, clear, minimal head, medium bitterness, light sweetness, light body, thin feel,


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 14
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5