overall
28
56
style
Brewed by Browar Fortuna
Style: Pilsener
Miłosław, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 150   WEIGHTED AVG: 2.92/5   EST. CALORIES: 162   ABV: 5.4%
COMMERCIAL DESCRIPTION
While pilsner is the most popular beer style in Poland, Browar Fortuna has refused to follow the crowd. One gulp of "Miłosław" is sufficient to realise that it is not just another lager. Its different flavour and aroma is attributed to the open fermentation process, as well as the varieties of hops used in its production. They are used by the so-called craft breweries, which target their unique products at smaller, yet extremely loyal groups of consumers on the lookout for something different in the world of beer.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2.4
kondzioss (52) - Przemyśl, POLAND - NOV 10, 2017
Pale, clear golden, weak foam. Aroma of hops, citruses, grass. Watery taste not enough bitterness for a pielsener.

2.5
Mariox (337) - Warsaw, POLAND - OCT 14, 2017
Backlog, ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji oraz przepisana z profilu na Untappd. Nie ma tragedii

3
golemor (53) - POLAND - OCT 11, 2017
UPDATED: NOV 5, 2017 Barwa złota, klarowne. Piana biała, obfita, drobnopęchrzykowa, dość szybko opada, ładnie oblepiając szkło. Aromat słodowy, chmielowy, trochę ziół i kwiatów. W smaku podobnie, dość słodkie. Goryczka niska w stronę średniej, ziołowa, delikatnie zalegająca. Lekkie ciało, pijalne. Nasycenie wysokie.

3.1
harmasalim (97) - POLAND - OCT 6, 2017
Piwo złociste z ładną białą pianą. W aromacie słodowe, chmielowe z nutami kwiatowymi. W smaku słodowe z lekką goryczką.

3
zboj (375) - POLAND - SEP 29, 2017
Warka z datą przydatności na butelce 27.01.2018. Piwo w barwie złote, klarowne. Piana dość obfita, szybko redukująca się do zera, ale zostawiająca koronkę na szkle. W aromacie lekkie nuty kwiatowe i sosnowe. W smaku słodowo, zbożowo, gdzieś tam lekki diacetyl, ale w tym stylu jest to dopuszczalne. Goryczka dobrze zarysowana. Ogólnie całkiem pijalne piwo.

2.6
Jurzak98 (150) - Kozy, POLAND - SEP 26, 2017
Butelka 500ml. Mocno słodowe i zbożowe, delikatnie słodkie, dość fajny pils.

2.8
equisetum (131) - Kielce, POLAND - SEP 25, 2017
Piwo złote, z dość ładną pianą. W zapachu czuć chmiel, nuty ziołowe, być może odrobina cytrusa, ale zapach ma jakąś niepokojącą nieprzyjemną nutę, której nie potrafię opisać. W smaku jest średnia, dość przyjemna lekko ziołowa goryczka, sporo słodowej słodkości i delikatna nuta diacetylu, która akurat w tym przypadku dobrze pasuje. Niestety Browar Fortuna ma ogromny problem z żelazem i ewidentnie czuć posmak zardzewiałych gwoździ. Na szczęście dla Pilznera, goryczka jest na tyle intensywna, że nie jest to tak straszne jak w przypadku np. niefiltrowanego, gdzie piwo nadaje się w zasadzie do wylania. Generalnie jest przyzwoicie. Jeśli wyeliminują te problemy z żelazem to będzie jeszcze lepiej.

2.8
dzikson (107) - Limanowa, POLAND - SEP 25, 2017
Ocena na podstawie wspomnień z degustacji w ramach uzupełnienia profilu na RateBeer. Aromat owocowy, słodowy, gdzieś się tam diacetyl przewija. Smak słodki, słodowy, owocowy z lekką goryczką. Całkiem pijalne piwo.

2.9
piotrtom (140) - Limanowa, POLAND - SEP 12, 2017
Z butelki czuć słód, lekkie cytrusy, owoce. Kolor ciemnosłomkowy, klarowne, ładne wysycenie. Ładna, biała piana, utrzymuje się długo, lacing jest w porządku. Ze szkła nadal bardzo owocowe, lekka siarka i troszkę masełka ale dominują owoce. W smaku ziołowa goryczka miesza się ze słodkimi owocami (goryczka nie zalega). Dość dobrze pijalne. Mimo kilku wad pije się przyjemnie. Wyznacznikiem stylu to nie jest ale nawet smaczne :) Taki jakiś mix dziwny...

3.2
5eba88 (439) - Warszawa, POLAND - SEP 6, 2017
Wygląd: klarowne złoto. biała drobnopęcherzykowa piana - pozostaje po niej drobny kożuch Aromat: słodowo, trochę chmielu, estry, kwiatowo Smak: słodowo, ziołowość, chmiel, goryczka średnia, nasycenie średnie Data na etykiecie: 29.11.2017


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 16
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5