overall
26
5
style
Serve in Shaker, Tulip

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 17   MEAN: 2.86/5.0   WEIGHTED AVG: 2.87/5   EST. CALORIES: 198   ABV: 6.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Piwo o miedzianej barwie, mocno chmielone. Aromat amerykańskich odmian chmielu z przewagą nut cytrusowych.Mocna goryczka. Idealne do serwowania z potrawami kuchni meksykańskiej i azjatyckiej. Wspaniale nadaje się także do podania wraz burgerami lub grilowanym łososiem.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2
beton (715) - Tarnobrzeg, POLAND - MAY 19, 2017
Piwo skonsumowane. Ocena na podstawie retrospekcji w celu uzupełnienia profilu.

1.3
Korcz (3388) - Warsaw, POLAND - DEC 22, 2016
Backlog, ocena przepisana z untappd, w ramach uzupełniania profilu na ratebeer. Karmelowo-maślane, dramatycznie złe IPA.

3
Hoppy_Luke (2106) - Poznań, POLAND - JAN 28, 2015
Jako, że bardzo chętnie podchodzę do wszelakich nowości z polskiego rynku, nie mogłem pominąć drugiego piwa z Browaru Ninkasi. Pomimo mieszanych opinii na temat tego wyrobu, do degustacji podszedłem bez uprzedzeń. Ładny bursztynowy kolor, który pojawił się w trakcie przelewania z butelki do szklanki popsuł niemalże całkowity brak piany. A że nalewałem Ninkasiego bardzo agresywnie, zdumiał mnie ten widok... Choć w zapachu pojawiły się typowe dla stylu cytrusy i chmiel, to spodziewałem się, że nie będę musiał zanurzać nosa w szkle i bełtać napojem, żeby to poczuć. Ze smakiem również zachwytu nie było. Zawsze twierdzę, że niestraszne mi gorzkie piwa, więc 56 IBU nie zrobiło na mnie wrażenia. Jednak posmak, który pozostawał w ustach był bardzo cierpki i pasuje do niego określenie, którego nie umiałem wcześniej do niczego przyporządkować - łodygowy... Niesmak i posmak pozostał - mam nadzieję, że następne piwa będą nieco lepsze i ciekawsze...

2.8
Zupe_zjedz (214) - Wroclaw, POLAND - NOV 26, 2014
Ninkasi N°14.B AIPA - pierwsze piwo z browaru Ninkasi i niestety narazie niewypał.

2.1
heman (1267) - Tychy, POLAND - AUG 21, 2014
Pierwsze na co zwróciłem uwagę przy nalewaniu piwa, to całkowity brak piany. Nawet przy agresywnym nalewaniu bardzo słabo się wytwarza. Cienki kożuszek właściwie od razu znika. Piwo ma bardzo ładną ciemnobursztynową barwę i jest idealnie klarowne. Aromat w pierwszej chwili jest wyraźnie chmielowy, głównie są to słodkie owoce tropikalne. Jednak bardzo szybko się ulatnia, przechodząc w karmel i słodkie zapachy słodowe. W smaku znowu nietypowo jak na IPA, pierwszy pojawia się wyraźny karmel, dopiero później średnio wysoka goryczka. Niestety nie pozostawia po sobie miłego wrażenia. Właściwie trzeba by napisać, że zmienia się w gorzkość, ściągającą i długo zalegającą, tępą i kompletnie bez wyrazu. Posmaków chmielowych praktycznie w tym piwie nie ma.

3.7
Bedni (394) - POLAND - JUL 9, 2014
citrus, spruce, resin, hay, brown, hazy, frothy, very bitter, light sweetness, slick feel, full body, lively, bitter, long finish,

3.2
bobroman (1249) - Torun, POLAND - JUN 16, 2014
Pleasant fruity aroma of hops, but quickly fading. Medium, creamy, durable, off-white head with nice lacing. Hazy amber colour. Intensive resiny bitterness with appropriate malty sweetness. Unfortunately, harsh bitter aftertaste.

2.8
beleggor (124) - Wrocław, POLAND - MAY 31, 2014
Butelka 0,5l. Pite gdzieś na początku maja. Po nalaniu powstaje niska, bardzo słaba piana, która szybko redukuje się prawie do zera pozostawiając tylko niewielką obrączkę. Kolor bursztynowy, piwo jest zmętnione. Zapach zadziwiająco słaby - ledwo przebijają się nuty amerykańskiego chmielu, bardziej idące w kierunku słodkich owoców tropikalnych, mango niż cytusów. W smaku jest takie sobie, goryczka jest mało przyjemna i przeszkadzająca a kontra słodowa znikoma. Pozostawia po sobie niemiły posmak. Bardzo średnie piwo.

2.4
radzik5555 (635) - Gdynia, POLAND - MAY 26, 2014
Butelka 0.5 L.
Wygląd: Bursztynowe, opalizujące. Piana w kolorze złamanej bieli, średnioobfita, drobno i średniopęcherzykowa, opada dość szybko, minimalnie znacząc ścianki szkła.
Aromat: Na początku sporo chmielów nowofalowych, głównie słodkie, dojrzałe owoce. Niestety aromat chmielowy szybko znika, a na pierwszym planie pojawia się diacetyl w postaci karmelków - werthers original i jasne słody.
Smak: W zasadzie poza goryczką niewiele da się wyodrębnić. Goryczka średnia ale długa, początkowo grejpfrutowa przechodzi w łodygową a zalega przypominając odczucie popiołu w ustach.
Odczucie: Wysycenie średnie-, wytrawne, faktura kremowa.
Całość: Kiepskie AIPA, aromat chmielowy znika, diacetyl, w smaku jedynie niezbyt przyjemna goryczka. Nie polecam, a swojego nie dopiłem.

4.5
PawelD (311) - Gdańsk, POLAND - MAY 24, 2014
Piwo butelkowe. W zapachu ogrom owoców cytrusowych, żywicy, mango, marakuji. Kolor mętny ciemny bursztyn. Obfita piana drobna, trzyma się długo, ładny lacing. W smaku słodycz karmelowych słodów, owoców mango, całkiem spora słodowość po czym następuje konkretna goryczkowa kontra która przyjemnie długo zalega w ustach. Maksymalna pijalność, aż chce się pić chociaż cena jest dosyć wygórowana. Spokojnie może konkurować na najlepszą polska AIPA. Dodam jeszzce że przed degustacją piwo trzymałem przez 30m w lodówce(na zewnątrz panował upał 31C więc nie było wyboru).


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5