overall
27
32
style
Brewed by Obolon
Style: Witbier
Kiev, Ukraine
Serve in Tumbler, Weizen

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 145   WEIGHTED AVG: 2.89/5   EST. CALORIES: 150   ABV: 5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
A so called "weisse bier" - made with the adition of wheat malt, sweetish, it has a light faint bitterness and a coriander aftertaste. A glass of Obolon Bile will miraculously quench thirst on a hot summer day.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


tone77's rating

4.2
   AROMA 9/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 8/10   PALATE 4/5   OVERALL 17/20
tone77 (256) - Pennsylvania, USA - JUN 26, 2012
Pours a cloudy golden color. Smell is of fruits and spice. Taste is citrus, spices, some wheat, refreshing. Overall a high quality beer.


3.2
kryspin3 (139) - Sosnowiec, POLAND - OCT 17, 2017
Jasne złoto, piana obfita, drobne, średnie i duże pęcherzyki. Zostawia szczątkowy lacing. Zmętnione. W aromacie słodowe, pszeniczne, kolendra. W smaku słodkawe, pszeniczne, słodowe, perfumowe, ziołowe, lekko cytrusowe, odrobina banana. Niezłe. Goryczki właściwie brak. Wysycenie dość niskie. Pełnia niska, nawet nieco woda mineralna na finiszu.

2.2
arturteen (339) - Radomsko, POLAND - OCT 4, 2017
[Butelka 15.08.2018] Barwa słomkowa, mętna. Piana obfita średnio pęcherzykowa, niezbyt trwała. Aromat mało wyrazisty, trochę pszenicy i cytrusów, czuć skunksa. Smak witbiera, ale w słabym wydaniu. Kolendra głęboko ukryta. Puste, wodniste. Wysycenie średnio-wysokie, goryczka niska.

2
dzurek (339) - Szczecin, POLAND - SEP 22, 2017
Barwa złota, lekko zmętniona, piana średniopęcherzykowa, trwała. Aromat biedny, bardzo lagerowy, głównie czuć słód oraz skunksa (w końcu zielona butelka). W smaku głównie mokre zboże które po każdym łyku długo utrzymuje się w ustach, nie jest to zbyt przyjemne doświadczenie. Do tego znowu słodowo plus lekka kolendra. Ogólnie charakter witbiera gdzieś tam majaczy, ale jest dominowany przez słodowość i ogólną nijakość. Piwo jest puste, wodniste. Wysycenie wysokie, goryczka niska.

2.5
koshack (1909) - Gdañsk, POLAND - SEP 9, 2017
UPDATED: SEP 9, 2017 W aromacie typowe nuty dla piwa z zielonej butelki. W smaku słabe, trochę pszenicy. W ogóle nie czuję kolendry.

3
jswoboda (26) - - SEP 7, 2017
UPDATED: SEP 7, 2017 Barwa blado żółta, mętne. Aromat kolendry, lekko bananowy. W smaku cytrusowe, niska goryczka, dość wodniste.

3.3
Aelfraed (20) - Warsaw, POLAND - AUG 26, 2017
Z kranu. Ładna piana, aromaty kolendry, cytrusowe, W smaku lekko bananowe. Piwo niestety jest za wodniste. W butelkach nie polecam, bo skunks.

2.3
fernockibeer (195) - Wroclaw, POLAND - AUG 19, 2017
Butelka. Wygląd - biało-żółty kolor, z drobną, koronkową, trwałą pianą, mocno mętne. Aromat - trochę banana i kolendry, w tle słodowe nuty, trochę kanalizy. Smak - jest dalej bananowo i kolendrowo, niestety też wychodzi bardziej szmatka i kanały, trochę drożdży i pszenicy, trochę gorzkich nut, ale nie jest to typowa goryczka, co jest tutaj grubą pomyłką i lekko wychodzący alkohol. Nasycenie wysokie, całość wytrawna i gorzkawa.

3
SmokingJack (185) - Kielce, POLAND - AUG 16, 2017
Butelka. Żółte, mlecznie zmętnione, drobna, dość obfita piana, pozostawia nie najgorszy lacing. Subtelny aromat kolendy i cytrusów, lekki skunks. W smaku na początku dość pusto, potem pojawia się słodowość, pod koniec trochę kolendy i cytrusów, lekko kwaskowe, Goryczka niska, wysycenie wysokie, piwo lekkie, dość pijalne. Poprawny Witbier, bez rewelacji, ale fajnie orzeźwił w upalny dzień.

2.5
GriZZZly (248) - - AUG 14, 2017
Ar: baaardzo subtelna kolendra i cytrusowosc, ziarnistosc, drozdzowo, odrobina bananow, jest troche skunksa niestety, intensywnosc niewielka, w dobrym kierunku, ale zbyt slabo. Wyg: metne, bialawo-slomkowe, piana gruba, trwala, lacing ok. Sm: wysycenie wysokie, troche cytryny, sladowa kolendra, tresciwie, troche pszenicznie, troche wody z ogorkow kiszonych, generalnie wodniscie i troche pustawo. Sa cechy gatunku, ale slabo raczej. Pos: tresciwie, troche kolendry i cytryny. Ov: krok w dobrym kierunku, ale za slabo i co za debil wpadl na wlewanie w zielone butelki?!? Sunks popsul pewnie.

2.9
mclaren14 (359) - £ód¼, POLAND - AUG 14, 2017
Aromat: z butelki początkowo dość lagerowo, dopiero później można wyczuć lekkie ziołowe i pomarańczowe akcenty, ze szkła już bardziej charakterystycznie - są lekkie cytrusy, pszenica, ziołowość, a w tle rześka słodowość Wygląd: barwa mlecznożółta, piana biała, drobnobańkowa, zostawia ładny lacing, średniotrwała Smak: lekko kwaskowaty, ale ogólnie to pustawy, w sumie z aromatów zostaje tylko słodowość, ziołowość czuć dopiero podczas odbijania, do tego lekkie cytrusy, goryczka niska, ale jakaś jest Podniebienie: średnie nagazowanie, podobnie jak pełnia, aksamitna faktura, pijalne Podsumowanie: no taki do wypicia ten wit, nie wymaga dodatkowego komentarza


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 15
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5