overall
74
42
style

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 275   WEIGHTED AVG: 3.38/5   IBU: 38   EST. CALORIES: 267   ABV: 8.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Mistrzowski Porter to doskonały przykład portera bałtyckiego. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza leżakowaniu dłuższemu niż w przypadku jasnego piwa oraz kompozycji kilku rodzajów słodu, m.in. monachijskiego, karmelowego i palonego. Smak jest aksamitny, szlachetny oraz bogaty w aromaty dębowej beczki, kawy, czekolady. Piwo zachwyci również głęboką barwą oraz kremową pianą. To prawdziwie mistrzowski porter, wielokrotnie nagradzany na całym świecie, m.in. Golden Beer Poland 2013 i złotym medalem European Beer Star 2015 w Norymberdze.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
hatchet90 (167) - Wroclaw, POLAND - DEC 3, 2017
Barwa brązowo-czarna. Piana beżowa. W aromacie kawa i gorzka czekolada, lekka paloność. W smaku dosyć słodko, goryczka jest zaznaczona, ciało nawet ok. Całkiem niezły porter bałtycki. A jeszcze lepiej by było, jakby alkohol był bardziej ukryty.

3.7
chitta (47) - POLAND - DEC 2, 2017
Piwo kupione w Tesco, data 07.04.19. Barwa ciemno brązowa, klarowne, piana ładnie oblepia szkło. W aromacie kawa, ale niestety wyczuwalny aldehyd octowy w postaci mokrej farby. W smaku przypieczone ciasto, ciemny chleb, delikatną kwaskowość z ciemnych słodów. Można powiedzieć typowy porter. Goryczka wyraźnie zaznaczona. Wysycenie Ok, odczucie w ustach też bez zastrzeżeń. Jest trochę alkoholowe, więc na rok na leżak i prawie sztos za 5zl

3.6
browarpapi (207) - WrocÅ‚aw, POLAND - NOV 27, 2017
UPDATED: NOV 27, 2017 Kolor ciemny z rubinowymi refleksami, piana beżowa pozostawia ładny lacing. W aromacie śliwka, kawa, lekki alkohol. W smaku palonosc, praliny, kawa. Wytrawne, lekko ściągające. Przyjemna goryczka.

3.7
smakosz1993 (254) - POLAND - NOV 26, 2017
W aromacie bardzo wyraźna śliwka, chyba najwyraźniejsza porównując z jakimkolwiek porterem pitym przeze mnie, w tle czekolada, nuty opiekane. Barwa ciemnego brązu, klarowne, piana z początku obfita, później się redukuje, dziurawi i opada. W smaku znowu śliwka, profil przesunięty w stronę słodowości, jakieś drobne odczucia czekolady i kakao. Goryczka niska. Bardzo fajny porter bałtycki.

3.6
Piotrek4 (315) - Lublin, POLAND - NOV 21, 2017
Dużo kawy, śliwki i wiśni w czekoladzie i mlecznej czekolady (choć nie najwyższej jakości). Jest też w kontrze sporo paloności. Mocno kawowy jest w sumie ten porter, nie spodziewałem się tego. W kategorii koncernowych porterów chyba najlepszy.

3.1
ciupakabra (229) - - NOV 14, 2017
Kolor: Ciemnobrązowy z rubinowymi refleksami. Piana: Beżowa, obfita, drobnopęcherzykowa, opada powoli i ładnie zdobi szkło. Zapach: Pumpernikiel, przypieczona skórka chleba, trochę ciemnych owoców i odrobina paloności. Smak: Nuty chlebowe, karmel, mleczna czekolada - ogólnie słodko i słodowo, brakuje jakiejś kontry i piwo trochę męczy. Jak na portera treściwość jest dość niska, wysycenie średnie. Piłem dużo lepsze warki, ta jest świeża z datą do 07.04.2019.

3.8
rafikxx (42) - POLAND - NOV 14, 2017
UPDATED: NOV 14, 2017 W końcu trafiłem na warkę umiarkowanie nagazowaną (17.02.2019). Nalewa się dobrze, z lekką niewysoką pianą w kolorze brązowym. Aromaty rodzynek i fig, trochę ciemnego pieczywa. Smak początkowo dość słodki, przechodzi w paloność kawy i wykończony przyjemną goryczką. Alkohol niewyczuwalny, znakomicie zamaskowany, choć po chwili czuć go w przełyku. Po raz kolejny stwierdzam, że gdyby w Polsce koncerny robiły głównie porter bałtycki, to bylibyśmy mistrzami świata w tym stylu. Choć i tak pewnie nim jesteśmy... Bardzo dobre piwo. Chyba kupię kilka sztuk tej warki na leżak.

3.5
piotrtom (162) - Limanowa, POLAND - NOV 11, 2017
UPDATED: NOV 21, 2017 Nieprzejrzyste, bardzo ciemno-brązowe, z ładną, beżową pianką. W aromacie słodycz, diacetyl pomieszany z wiśnią w likierze i świeżą śliwką węgierką, lekko sztucznawy ale bardzo przyjemny, w tle trochę kawy. W smaku bardzo słodki, wyczuwalne toffi i kwaskowa śliwka, słodka, mleczna czekolada, mocno grzeje ale w smaku ani aromacie alkoholu nie ma. Przegazowany ale dość treściwy. Piłem go już kilka razy ale ta warka zaskoczyła mnie totalnie in plus. Zapamiętałem go jako bardziej alkoholowy ale tutaj jest na prawdę w porządku. Warka 29.12.18

3.8
Weaver0912 (60) - POLAND - NOV 11, 2017
Nieprzejrzysty czarny kolor. Gęsta i obfita beżowa pianka, szybko znikająca. Średnia paloność, dość winne. Coś jakby skórka chleba, średnia goryczka na końcu. Ogólnie nie ma dominujących smaków, dobrze wszystko ułożone. Alkohol mimo 8,9% niewyczuwalny, a po kilku łykach rozgrzewa przełyk i żołądek. Piłem wcześniejsze warki i były za bardzo nagazowane. Ta którą opisuję jest dużo mniej nagazowana, przez co bardziej pijalna. Świetny porter w niskiej cenie

3.5
scirtes (723) - POLAND - NOV 7, 2017
Dark brown with beige head. Aromas of dark bread, roasted malts, typical notes of Baltic porter. Moderately sweet, a bit roasted aftertaste. Overall quite good, but not outstanding.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 29
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5