overall
98
91
style
Browar Olimp
Brewed at Bytów Browar Kaszubski

Style: Sour/Wild Ale
Toruń, Poland
Serve in Snifter, Tulip, Tumbler

bottled
available

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 60   WEIGHTED AVG: 3.78/5   EST. CALORIES: 150   ABV: 5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Kwas z Pigwowcem Japońskim, z bakteriami lacto i dzikusami

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
4
Brodzislaw (541) - POLAND - APR 18, 2018
Kolor pomarańczowy, zmętniony. Piana z drobniutkich pęcherzyków, opadając dziurawiła, ostała się na krążku. Aromat intensywny, brettowy: końska derka i stajnia. Wchodzi owoc pigwy i inne - kwaskowe (jeżyna i agrest). W smaku kwaśne jak zielony agrest. Nuty brettów też czuć: stajnia, siano. Cierpkość podobna do skórki owoców cytrusowych. Goryczka minimalna, wychodzi posmak skóry. Wysycenie w granicach średniego. Przyjemny, pijalny kwach.

3.5
gooner92 (270) - Lubaczów, POLAND - MAR 31, 2018
Zapach: skóra, stajnia. Wygląd: złote, mętne, piana niska. Smak: kwaśne, wytrawne, stajnia, skóra.

4.1
heman (1405) - Tychy, POLAND - MAR 18, 2018
Barwa pomarańczowa, piwo mętne. Piana obfita. Aromat intensywny, dominuje zapach słodkich, lekko perfumowych cytrusów, z kwiatowym tłem (pigwowiec japoński?). W tle nuty dzikie (skisłe siano, wioska) i kwaśne. W smaku dodatek nadal wyczuwalny, ale nie dominuje dzikiej strony, którą wyłapuje się z łatwością (skisłe siano, skóra) Kwaśność średniej wysokości, cytrusowa, orzeźwiająca. Finisz wytrawny, cierpki, lekko ściągający.

3.7
Bush_Docta (503) - - FEB 18, 2018
Bursztynowe, solidnie zmętnione, nieprzejrzyste, piana nieduża, drobna, zostawia lacing. Aromat owocowy, kwaśność, dzikość, jeżyna, stajnia. W smaku spora kwaśność, także ta laktozowa, skórka pomarańczy, cierpkość; w stronę wytrawną, lekko winne. Bardzo fajne, dużo dzikości i sporo się dzieje.

3.7
DonGregorio (692) - POLAND - DEC 28, 2017
Bottle. Cloudy amber colour, frothy white head. Aroma of quince, yoghurt, sour berries, berry skins, apricot, leather. Taste is medium+ sour, of quince, yoghurt, berries, berry skins, light leather, citrus, lemon, apricot. Astringent, sour fruity finish. Light to medium body, average carbonation. Drinkable and refreshing. Very interesting sour ale.

3.7
buki (610) - Otwock, POLAND - NOV 20, 2017
Pite wczoraj u Marcina D w HQ
Kwaśne do cna i do cna pigwowe. Troszkę męczy i dla kogoś kto kwasów nie lubi raczej się nie nadaje. W tle nieco słodyczy, ale za mało żeby wszystko zbalansować. Niemniej fajne.

4.2
Wiecu (173) - POLAND - NOV 18, 2017
Ocena przepisana z notatek. Aromat: Ewidentne bretty dające aromaty stajenne. Pigwa wyczuwalna w tle. Wygląd: Opalizujące, bursztynowe. Piana bardzo obfita, pozostawia lacing. Smak: Kwaśne. Delikatnie owocowe. Delikatna skóra. Goryczka: Brak (w tym przypadku jest to jak najbardziej na miejscu) Odczucie w ustach: Niskowysycone. Pije się przyjemnie, choć jest to piwo do powolnej degustacji.

4
alteregoo (1960) - Kalisz, POLAND - NOV 14, 2017
Piana dość obfita i trwała. Barwa bursztynowa, mętna. W zapachu wyraźne nuty funky, piwniczne, nuty pigwy i lacto. W ustach kwaskowe, lekko cierpkie, wytrawne, są posmaki pigwowca, jogurtu, octu jabłkowego i skóry... Niskie wysycenie, gładkie, puszyste i rześkie w odbiorze.
Zaskakująco fajne, pijalne i złożone piwo. Czuć bretty!

3.7
bjorn77 (1025) - Kraków, POLAND - NOV 3, 2017
Aromat: mocny, ostry, intensywny i wyraźny, ale nie jest nieprzyjemny, jest świeży, rześki. Stajenne klimaty, derka, dzikusy wyraźne i dużo cierpkich owoców, to pewnie ten pigwowiec. Wygląd: zmętnione, bursztynowe,nieprzejrzyste, piana biała, bardzo mała, drobnopęcherzykowa, po chwili prawie całkiem zanika. Piwo trochę wygląda jak gęsty kompot jabłkowy. Smak: rześkie, cierpkie, kwaśne owoce, pigwowiec, stajenne klimaty, niedojrzałe jabłka, agrest, kwaśne porzeczki. Ładnie skomponowane i ułożone. Jest kwaśne i ściągające, ale nie jest przesadnie octowe. Świetnie owocowe, na końcu pojawia się trochę lekkiej, owocowej słodyczy, co daje bardzo przyjemny efekt. Odczucie: ciało średnie, kwaśny finisz, goryczy prawie nie ma. Całość: bardzo dobre, kompleksowe, pijalne i rześkie kwaśne piwo. Stajnia wyraźna, ale nie męcząca i cuchnąca. Bardzo smaczny kwas. 7/3/8/4/15

3.9
ciupakabra (363) - - NOV 3, 2017
Kolor: Pomarańczowy, zmętniony. Piana: Biała, średnio obfita, drobnopęcherzykowa, opada powoli i pięknie zdobi szkło. Zapach: Jest stajnia, sporo kwaśnych owoców i mocno przejrzałych (pomarańcze, morele, agrest, cytryny) . Smak: Ładnie odzwierciedla zapach, są dzikie drożdże, przejrzałe owoce, pigwa, ale przede wszystkim solidna kwaśność i przyjemna cierpkość. Goryczka nieobecna, wysycenie średnie, przeciętna treściwość. Piwo bardzo orzeźwiające, pijalne o dobrze zbalansowanym smaku.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5