Pinta / O’Hara’s Lublin to Dublin 2014

 
overall
98
99
style
Formerly brewed at Carlow
Style: Stout
Bagenalstown, Co. Carlow, Ireland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 154   WEIGHTED AVG: 3.82/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 195   ABV: 6.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
keg & bottled, special
Collaboration between Pinta and Carlow, brewed in Ireland. Robust oatmeal stout brewed with Polish Marynka and Lubelski hops from around Lublin.

‘Lublin to Dublin’ is opaque black in colour with a ruby tone and creamy tan head. Hints of floral and herbal aromas combine with chocolate and coffee malt notes on the nose. The speciality malts bring roasted coffee bean and chocolate flavours, balanced with the satisfying fullness of rolled oats. The finish is long lasting earthy and herbal bitterness from the smoothness of the rolled oats. Enjoy this beer paired with mature cheese and strong cured meats.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


5
Miwicz (30) - POLAND - JUN 13, 2016
Czarne nieprzejrzyste, smak kawowo, czekoladowo, palony, z bardzo lekka slodowoscia - bardzo dobry stout owsiany. W ogole browar Pinta i wszystko jasne :)

4.9
Hoppy_Luke (1892) - Poznań, POLAND - JAN 30, 2015
Ostatnio ciężko u mnie było o dobre piwo, postanowiłem więc postawić na pewniaka! Długo wyczekiwany przeze mnie wspólny projekt Browaru Pinta z irlandzkim O’Hara’s zapowiadany był już dawno temu. Wyprodukowany w Irlandii miał jakieś problemy z transportem do naszego kraju. Do tego dość długo czekał na mnie w sklepie odłożony w bezpiecznym miejscu, by wreszcie pojawić się w moim szkle! Ten owsiany stout został uwarzony z użyciem irlandzkiego słodu i płatków owsianych i nachmielony polskimi odmianami chmielu - Marynką i Lubelskim. Piękny czarny kolor piwa wieńczyła wysoka beżowa piana, długo opadająca i oblepiająca szkło w bardzo ładny sposób! Zapach już z butelki urzekł swoją intensywnością - kawa i nuty palone na pierwszym planie, dalej czekolada! Smak to czysta poezja. Wspomniane aromaty idealnie łączyły się ze sobą i w miarę ogrzewania się piwa stawały się coraz ciekawsze i bardziej intensywne. Idealnie zbalansowana goryczka i średnie wysycenie sprawiły, że to z pewnością jeden z najlepszych piw w swoim stylu, jakie dane mi było wypić!

4.9
kosi (2) - POLAND - FEB 12, 2015 does not count
Idealnie czarna barwa, gęsta beżowa i długo utrzymująca się piana. Świetny smak kawy i płatków owsianych, a następnie czekolada. Perfekcyjnie ukryty alkohol. Polecam!

4.6
MarzenGold (6) - Żywiec, POLAND - MAY 17, 2014 does not count
Wyśmienity stout. Kawa, czekolada i rzadko spotykana gładkość w smaku. Pomimo dość wysokiego Plato piwo bardzo pijalne, wręcz sesyjne.

4.6
MMJL (427) - Gliwice, POLAND - MAR 20, 2015
Z butelki wyczuwalna wyraźna kawa i ciekawa, zachęcająca „zbożowość”. Piana może i niezbyt wysoka, ale trzyma się naprawdę długo. Jest jasnobrązowa i w miarę drobna, pięknie lepi szkło. Piwo jest czarne jak smoła (przynajmniej w nonicu) i jedynie przy samym dnie patrząc pod słońce można zobaczyć głęboką czerwień. Pintowa szklanka nie sprzyja co prawda kumulowaniu aromatów, ale nadal nie da się nie zauważyć pięknego zapachu czekolady, kawy i jakichś delikatnych estrów nadających całości lekkości. Producent zachęca nas do nazwania tego ostatniego „aromatami kwiatowymi”, ale jakoś nie potrafię zdobyć się na takie skojarzenie. Pierwszy łyk, pierwsza myśl – to piwo jest genialne!!! Daje niesamowite odczucie pełni, gładkości, aksamitności. Jest wyraźna czekolada, jest kawa zbożowa, jest i goryczka, przy czym wyraźnie czuć zarówno tą pochodzącą od palonego słodu, jak i tą od chmielu. Wysycenie jest umiarkowane, a pijalność wysoka na co nie ma wpływu nawet to, że to dosyć mocne i treściwe piwo degustuję w czasie upału.

4.6
michalmachpl (245) - Rudnik nad Sanem / Rzeszów, POLAND - JUN 4, 2015
Butelka 500ml, termin do: 28.04.2016, Kolor: czarny, nieprzejrzysty, Piana: beżowa, drobna, obfita, puszysta, lekka, utrzymuje się przez jakiś czas, pozostawia jakiś ślad na szkle, do końca pozostaje w postaci 2-3mm kożuszka, Zapach: zdecydowanie czekolada, praliny i kawa, w tle może jeszcze nuty chlebowe, Smak: coś zajebistego, pełne i treściwe, aksamitne, delikatne, gładkie, wszystko z zapachu potwierdzone intensywniej w smaku, czyli czekolada, kawa, zboże + palone słody i owsiane nuty, w mordkę naprawdę super piwo, Wysycenie: średnie - jest w porządku, Opakowanie: bardzo mi się podoba konkrecik jest :)

4.6
kretes (3) - - AUG 6, 2015 does not count
Bottled. Pretty in the glass, black with solid head. Palate creamy, a very best stout

4.6
Arek (1138) - Zielona Góra & Wrocław, POLAND - AUG 13, 2016
14.06.14: Bottle 0.5 l, Kapsel, Zielona Góra, Poland.
Czarne piwo o obfitej i puszystej, beżowej pianie oraz palonym aromacie. W smaku gęste, kremowe, zdecydowanie kawowe z wytrawnym, goryczkowym, palonym finiszem.

4.5
vermut22 (6) - warsaw, POLAND - MAY 29, 2014 does not count
Zdecydowanie najlepszy stout owsiany jaki piłem w życiu, a pierwszy to to nie jest :) Fenomenalna piana, super lace-ing jak na polskie piwa, choc wiemy , że tak naprawdę nie polskie do końca. Super pijalność. Jestem fanem porterów tak więc kawy i czekolady tu nie ma na tak wyskoim poziomie ale jak na ten styl po prostu wyśmieniecie, pijalność bardzo wyskoa.

4.5
pukas (12) - Olsztyn, POLAND - NOV 4, 2014
One of the best oatmeal stout I drunk. Nice chocolate and coffee aroma, nice black color with strong head, taste as oatmeal stout should and nothing more.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 16
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5