overall
74
90
style
Browar PINTA
Brewed at Browar na Jurze

Style: Spice/Herb/Vegetable
Żywiec, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 139   WEIGHTED AVG: 3.38/5   SEASONAL: Autumn   IBU: 31   EST. CALORIES: 180   ABV: 6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Pumpkin Ale - 16,5°

PINTA Dyniamit 16,5° - craziness in the color of pumpkin - our own vision of one of the most popular American beer styles - Pumpkin Ale. We brew Dyniamit ("Pumpkinite") each autumn since 2012. First we peel, mix and bake hundreds of kilos of pumpkins which we add whilst mashing. Then, whilst boiling we add a lot of American hops and for few last minutes we add fresh spices: ginger, cinnamon and cloves. PINTA Dyniamit - autumn, finally!

Recipe: Ziemowit Fałat
Ingredients: water; Weyermann® malts: pale ale, Carapils®, Carared®, Biscuit; baked pumpkin; hops: Ahtanum (USA), Palisade (USA), Willamette (USA); spices: cloves, cinnamon, ginger; Irish moss; yeast: Safbrew T-58.
Beer is pasteurized and unfiltered.
Latest batch: October 2016
Next planned batch: October 2017

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.5
Beerhunter111 (23785) - Beerland, GERMANY - DEC 19, 2017
50cl bottle. BB 18.07.2018. A almost clear amber beer with a mid-sized most good lasting off-white head. Aroma of pumpkin spices, cinnamon, red malt. Taste of red malt, cinnamon, pumpkin spices, red fruits, not bad!

3.8
Drago7 (1036) - Warsaw, POLAND - DEC 16, 2017
(2012) but/keg Słodki zapach, imbir, goździk i cynamon. W smaku na poczatku słodkawe, późnij goryczkowe od imibiru i goździku. Po przełknięciu wrażenie gęstości (+) w posmaku przyprawy i słodkość dyni. (2013) but: Zapach: mocny goździk z czymś słodkim i imbir. Smak: przyprawy, goździk bardzo wyczuwalny. Imbir średni. Dopełniająca słodycz i goryczkę z chmielami (starając się ocenić posmak mam wrażenie, że to jakaś sosna z cytrusami), ale w niewielkim stopniu. Wygląd: mętna pomarańcza, czerwień.

3.9
szymon92 (228) - �ask, POLAND - NOV 25, 2017
W aromacie wyraźnie czuć przyprawy, jest goździk, trochę cynamonu oraz imbiru. Wąchając to piwo na myśl przychodzi od razu piernik albo weizena przez dominację goździka. Zapach jest dosyć silny oraz trwały. Piwo w kolorze bursztynu, mocno zamglone. Piana za to jest piękna - obfita, zbita, drobnopęcherzykowa w kolorze jasnokremowym. W smaku także dominuje goździk, po nim jest cynamon, a dalej imbir. Na finiszu pojawia się krótka goryczka, która jest dosyć niska, ale bardzo przyjemna, ma jakby imbirowy charakter. Wysycenie średnie. Piwo dosyć gęste, swoją konsystencją przypomina kisiel; słodkie, sesyjne. Dyni nie czuć jak zawsze w piwie dyniowym. Bardzo udane piwo i najlepsze pumpkin ale jakie piłem. Bardzo zdominowane przez przyprawy, zwłaszcza goździka. W porównaniu z Naked Mummy z AleBrowaru to jest dużo bardziej wyraziste, intensywniejsze.

3.7
shuvar (271) - Poznań, POLAND - NOV 21, 2017
Lane @PTP. Ciemnopomarańczowe, zmętnione. Bardzo słodkie, przyprawowe: cynamon, imbir. Pełne i gładkie. Dobre. W posmaku wyraźne nuty weizenowe: goździk i trochę banana.

3
MoravenTolo (117) - Wrocław, POLAND - NOV 19, 2017
W aromacie ciastko korzenne, barwa burszytnowa, piana obfita, w smaku imbir, goździki, jest też nuta dyniowa, goryczka niewielka.

3
americanafx (159) - Krakow, POLAND - NOV 18, 2017
clove, pumpkin, cinnamon, herbs, amber, hazy, minimal head, white foam, medium sweetness, medium body, oily feel, soft carbonation, good beer

3.6
17wojownik (677) - Krakow, POLAND - NOV 6, 2017
UPDATED: FEB 1, 2018 West Coast IPA. Całkiem zacne, idealne na jesienną porę. Niska piana i wysycenie, barwa czerwonawa, zupełnie jak etykieta. W smaku dynia, w aromacie karmel, lekka chmielowość, subtelna dynia. Wyczuwalne też przyprawy pasujące do pory roku i grzańców - imbir, goździki. Nawet spory woltaż - plus. Ogólnie ciekawe, wyróżniające się piwko.

2.9
FotoGrover (14) - Warszawa, POLAND - NOV 3, 2017
UPDATED: NOV 3, 2017 Piwo dyniowe bez śladu dyni w smaku. Wyczuwalne goździki, taki jakby weizen. Piwo z jednej strony przeciętne, z drugiej ciekawe. Spróbować warto.

3.2
chmurarz (649) - Legnica POLAND, POLAND - NOV 2, 2017
UPDATED: NOV 2, 2017 belgian character of yeast. spices strong , no pumpkin detected but I guess it is not desirable.

3.2
bjorn77 (923) - Kraków, POLAND - OCT 31, 2017
Aromat: mocny słodowy, ciężki i słodkawy, baza słodowa, goździki, imbir. Przyprawy mocne, ale nie przegięte, cynamonu podanego w składzie nie wyczułem. Wygląd: bursztynowe, przejrzyste, czyste, piana białą, średnia, drobnopęcherzykowa. Na dnie osad. Smak: treściwe, słodkawe, mocna baza słodowa, tak szczerze mówiąc jest tu specyficzna, ale czy to bierze się od dyni to nie mam pojęcia. Dużo przypraw, są goździki i one tu dominują, jest też imbir. Cynamonu nie wyczułem, goryczka niewielka, ale jest. Odczucie: pełne, trochę kisielowe, wysycenie nieduże, finisz gorzkawy. Całość: słodkie, gęste, treściwe, mocno przyprawowe piwo. Zdecydowanie sesyjne, dosyć smaczne. Raz do roku na halloween w sam raz. 6/4/6/4/12


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 15


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5