overall
80
82
style
Browar PINTA
Brewed at Browar na Jurze

Style: American Pale Ale
Żywiec, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 57   WEIGHTED AVG: 3.42/5   EST. CALORIES: 120   ABV: 4%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Hoppy Table Beer - 9 Blg
Pijalność i orzeźwienie - prosty plan na ciepłe dni, które właśnie nadchodzą. PINTA Hopby to amerykańskie piwo stołowe - hoppy table beer. Jasne, lekkie w odbiorze, intensywnie chmielone na smak i aromat. W założeniu bardzo pijalne - czyli z umiarkowaną goryczką ale za to z ferią aromatów chmielowych pochodzących od odmian Citra®, Mosaic®, Cascade i Equanot®. Przy produkcji użyliśmy również czystej lupuliny z chmielu Mosaic®. Chmielenia na zimno - trzy razy. Wytrawny finisz, średnie wysycenie oraz niski ekstrakt początkowy zapewnia sesyjność piwa i uzasadnioną chęć sięgnięcia po kolejną porcję.
Skład:słody jęczmienne Weyermann®: pale ale, Carapils®, Caraamber®; chmiele (USA): Columbus, Cascade, Ekuanot® Citra®, Mosai®c, CryoHops® Mosaic®; drożdże Safale™ US-05.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.2
gooner92 (195) - Lubaczów, POLAND - DEC 1, 2017
Zapach: cytrusy, karmel, wszystko mało intensywne.
Wygląd: złote, lekko zmętnione, piana gęsta.
Smak: wytrwany, cytrusy, kwiaty, lekkie.

3.5
Navers (257) - Glasgow, SCOTLAND - NOV 25, 2017
Bottle from V.M. Zawadzcy, Wałbrzych. Beer served in 14°C, Snifter Glass. Aroma is citrousy with something like an apple or pear and slightly forest hints. Taste is refreshing, bready, malty and fruity. Good for a meal with easy drinking watery body and proper IPA taste.

3.5
pijepiwo (462) - - NOV 11, 2017
Piwo niemal klarowne, zlota barwa Piana obfita duzo srednich pecherzy.
Aromat chmielu, owoce, slodki, nieco nafty. Smak pol wytrawny. Wysycenie ciut zawysokie szczypie w przelyk. Goryczka srednia.

4
americanafx (97) - Krakow, POLAND - NOV 8, 2017
lychee, citrus, golden, hazy, frothy, white foam, light sweetness, medium bitterness, light body, thin feel, average carbonation, very good beer

3.7
Wiecu (98) - POLAND - NOV 2, 2017
Aromat: Intensywne białe owoce i nafta od Mosaica oraz cytrusowo-"zapałczany" aromat Citry. Bardzo przyjemny.
Smak: Lekkie, wytrawne. orzeźwiające. Wyczuwalne cytrusy.
Odczucie w ustach: Raczej wodniste. Nisko wysycone. Goryczka średnia, grejpfrutowo-żywiczna.
Wygląd: Jasnobursztynowe. Piana niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa. Pozostawia lacing.

3.5
JtanK (620) - Kraków, POLAND - OCT 24, 2017
Aroma: grain, caramel, flowers, citrus, surprisingly generic. Pours amber with large head. In taste dry, mild caramel, grass and resin followed by citrus, mild herbal bitterness, bready-grainy aftertaste. Light body but not at all watery, moderate carbonation, drinkable. I think I'd want a little bit more hops here, but it's still decent and refreshing.

3.6
Addiezg (126) - - OCT 20, 2017
Bardzo fajne, lekkie, orzeźwiające piwo. W aromacie jak i smaku sporo cytrusów, troche żywicy.

3.8
equisetum (153) - Kielce, POLAND - OCT 20, 2017
To piwo z założenia miało być "lekkie, łatwe i przyjemne" i takie jest. Orzeźwiające i cytrusowe zarówno w zapachu jak i w smaku, do tego delikatna nuta trawiasta. Goryczka bardzo solidna i przyjemna. Piwo ma 4% i może nie jest to wiele, ale gdyby Pinta zmniejszyła zawartość alkoholu do poziomu 2-3% to by mogła konkurować z sukcesami z 1 na 100 Kormorana, który jest wg. mnie ideałem w kategorii "piwo które możesz wypić zawsze". Hopby jest świetne, ale jednak trzeba się pilnować, gdy np. trzeba gdzieś jechać samochodem. Generalnie jednak piwo jest super.

4
pjetja7 (6) - - OCT 18, 2017 does not count
UPDATED: OCT 18, 2017 Mocny i intensywny aromat chmielowy. Nuty żywiczne i cytrusowe. mimo niskiego Piwo orzeźwiające, chmiel super ukrywają słabą podbudowe slodowa.

3.5
szymon92 (184) - �ask, POLAND - OCT 14, 2017
W aromacie dominują chmiele, czuć zapachy owoców tropikalnych i cytrusowych oraz nuty żywiczne. Zapach nie jest intensywny, ale przyjemny, delikatny i trwały. Piwo jasnozłociste, lekko zmętnione z białą, obfitą piana zbudowaną z drobnych oczek, która opada powoli i w miarę ładnie oblepia szkło. W smaku nadal dominują owoce, ale obok tropików i cytrusów pojawiają się także białe owoce oraz nuty naftowe, charakterystyczne dla Mosaica. Goryczka jest na dosyć niskim poziomie, jednak z łatwością można ją wyczuć, jest przyjemna, żywiczna. Wysycenie średnie. Piwo bardzo lekkie, rześkie i pijalne. Solidne, sesyjne piwo, bardzo przyjemne, nie ma w nim nic co by przeszkadzało w piciu. Jest dobre na lato, chmielowe, owocowe.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5