overall
100
100
style
Browar PINTA
Brewed at Browar na Jurze

Style: Baltic Porter
Żywiec, Poland

bottled
common

on tap
unknown

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 447   WEIGHTED AVG: 4.03/5   IBU: 109   EST. CALORIES: 273   ABV: 9.1%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Imperial Baltic Porter - 24,7°

Baltic Porter - dark, strong lager which is Polish "treasure beer". Classic version of Baltic Porter (with Plato extract around 20°) is brewed with a few Polish breweries. We, as PINTA, respect a value of Polish treasure but at the same time we go extra mile to create our own vision of classical beer. We are proud to present Imperator Bałtycki (Baltic Emperor) - dark giant made of malts and hops. PINTA Imperator Bałtycki - festive beer.

Recipe: Ziemowit Fałat
Ingredients: water, Weyermann® barley malts: Munich I, pilsner, diastatic barley, Vienna, Caramunich® III, Caraaroma®, Carafa® Special I; sugar; hops (USA): Amarillo®, Ahtanum®, Centennial, El Dorado®, Mosaic™, Zeus; yeast: Saflager™ W 34/70.
Beer is pasteurized and unfiltered.
Recommended glass: special Imperator Bałtycki glass
Recommended temperature of serving: 13-14°C
Recommended food to pair with the beer: fresh pear, strawberry sorbet, dark chocolate
Latest batch: Spring 2016
Next planned batch: Spring 2017

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


Horo's rating

4.5
Horo (226) - - JUL 27, 2014
Bardzo dobry porter o głębokim smaku i pięknej pianie, która długo się nie ulatnia i ładnie oblepia ścianki naczynia :) W smaku gorzkie nuty czekoladowe, kawowe, karmelowe :)


4.2
beskid (64) - Baden-Württemberg, GERMANY - JUN 19, 2017
Ocena wystawiona w ramach uzupełniania profilu. Polska porterem bałtyckim stoi.

4.5
LiretAnonim (244) - POLAND - JUN 17, 2017
Piwo wypite jakiś czas temu. Ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji, w ramach uzupełnienia profilu.

3.9
kryspin3 (88) - Sosnowiec, POLAND - JUN 15, 2017
Ciemny brąz, klarowne, piana mało obfita, beżowa, drobnopęcherzykowa, zostawia lacing. W aromacie sporo się dzieje. Dużo nut chmielowych - świeży chmiel, ale też cytrusy, mango. Są też inne nuty owocowe, głównie czerwone - czerwona porzeczka, czereśnia, ale jest też morela, suszone śliwki, wyraźne rodzynki. Poza tym dużo karmelu, trochę kakao. Pachnie wyraźnie nowofalowo, bardziej kojarzy się z mocno karmelową triple ipa niż z porterem bałtyckim. W smaku wyraźnie czekoladowe, ciemna czekolada z dużym procentem kakao. Poza tym dochodzą do głosu nuty owocowe, pomarańcza, grejpfrut, czerwona porzeczka. Wyczuwalna taka owocowa słodycz. Są też słabiutkie nuty winne. Trochę kawy, kwasowości i paloności wychodzi po chwili, ale nie jest ich dużo, co ja akurat lubię. Finisz jest mocno chmielowy, nawet lekko łodygowy. Piwo ogólnie jest oczywiście gęste i aksamitne. Jest w zasadzie słodkie, ale nie mocno - słodyczy jest akurat tyle, żeby nieco zrównoważyć dość mocną chmielową goryczkę i ogólnie chmielowy finisz. Wysycenie jak na porter średnio-wysokie.

4.2
piwneopinie_pl (85) - POLAND - JUN 14, 2017
Śliczny kolor, typowy dla Porteru. Jest więc imperialny ciemny brąz. W aromacie chmiele lekka słodycz na finiszu, coś podobnego do karmelu. Czuję też trochę palonych nut. W smaku dzieje się bardzo dużo, na pewno nie będzie dziś nudy. Jest sporo słodyczy kontrowanej wysoką goryczką. Piwo jest pełne, już czuję jego potęgę, nie spływa po gardle jak woda, jest bardzo aksamitne. W drugim łyku jest jeszcze więcej czerwonych owoców, są rodzynki i suszona śliwka. Całość bardzo gładko przechodzi w goryczkę, która przypomina mi raczej tą z IPA niż innych Porterów. Mmm, teraz pojawia się gorzka czekolada, oczywiście konkretna dawka.

3.8
charlotte (5347) - rřdovre, DENMARK - JUN 12, 2017
Bottle.Dark brown colour with small head.Aroma is sweet of chocolate and dried fruits even toffee caramel and cocoa,nice vinious mouthfeels and medium body,light smoked flavors aswell nice and sweet finish.

3.9
PLN_Beatz (312) - POLAND - JUN 10, 2017
Beer with nice chocolate aroma with smoked notes. Semi sweet in taste with quite strong bitterness and average carbonation in palate. Deep black colour body with nice tan head. Overall very good beer!

4.3
gooner92 (117) - Lubaczów, POLAND - JUN 9, 2017
Zapach: chmiele, kawa, czekolada, palone słody. Wygląd: czarne, piana wysoka, beżowa, pięknie zdobi szkło. Smak: gładkie, gęste, ale nie ulepkowate czekoladowe, goryczkowe, solidnie nachmielone, dosyć słodkie, ale tonowane przez goryczkę alkohol wyczuwalny, ale nie przeszkadza.

4.4
kafu (2) - Bralin, POLAND - JUN 5, 2017 does not count
Just one of the best beers in my life. Very very nice taste, not bad aroma. New Polish style based on Baltic Porter. I will come back to this beer.

4.3
antsaluga (133) - Kraków, POLAND - MAY 30, 2017
Piwo idealnie czarne, gęste jak smola, z piękną beżową pianą zbudowaną z drobnych pęcherzyków i utrzymującą się długo. Zapach to mistrzostwo. Dawka wspaniałych aromatow slodowych - karmel, potężna paloność i czekolada, nuty espresso z charakterystyczną kwasowością. To wszystko połączone ze świetnymi nutami amerykańskich chmieli. Wyczuwalny szczególnie Mosaic i Amarillo. Smak daje równie potężna dawkę smaków. Paloność po chwili łamie świeże Chmielowe nuty i razem z całym bogactem imperialnego Porteru rozplywa się w ustach. Deserowa czekolada i kawa. Goryczka wysoka, ale zbalansowana przyjemna słodycza. Wyśmienite piwo.

3.2
KraftowyJakup (291) - POLAND - MAY 29, 2017
Pierwszy raz piłem to piwo ok. 2 lata temu i zrobiło ono na mnie dużo większe wrażenie. Nie wiem, czy teraz jest mocniej przegięte na stronę chmielową, czy to mi zmienił się gust i wyrobił smak, ale świeża warka, pita na początku maja b.r. nie wywarła na mnie wrażenia. W aromacie mocno chmielone IPA z karmelem, w smaku w przeciwieństwie to pierwszej próbowanej przeze mnie warki, teraz ciężko było doszukać się porterowego charakteru, nuty słodowe (w tym palone) wyszły dopiero po pewnym czasie, wciąż z wyraźnie zaznaczonym karmelem. Goryczka średnio-wysoka, głównie chmielowa. Mam jeszcze w domu zeszłoroczną warkę, chętnie dam jeszcze szansę temu piwu, bo obecnie koło np. takiego Barana z Jajem to zdecydowanie nie stoi.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 45
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5