Pinta / O'Hara's Lublin to Dublin 2017

overall
92
93
style
Brewed by Carlow
Style: Stout
Bagenalstown, Co. Carlow, Ireland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 39   MEAN: 3.64/5.0   WEIGHTED AVG: 3.58/5   EST. CALORIES: 195   ABV: 6.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Lublin to Dublin 2017 - Rye Stout 16 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
pijepiwo (462) - - DEC 3, 2017
Kolor ciemne wpadajace w czern. Piana obfita kremowa dlugo sie utrzymuje. Aromat polonosc, czekolada. Smak palonosc, kawa. Goryczka srednia. Wysycenie ok

3
Aragh (296) - POLAND - NOV 27, 2017
Kolor brunatny z rdzawym refleksem, gruby kożuch gęstej piany. Zapach mocno czekoladowy. W smaku wytrawnie, czarna kawa zbożowa, gęste, ciemne pieczywo, żyto nieznacznie, kwaśność raczej śmietanowo - kawowa. Lekka paloność i cierpkość, trochę masła, sałaty i kurzu. Goryczka niewysoka ale wyraźna, czuć ziołowość marynki.

3.3
Kiezmar (850) - Kraków, POLAND - NOV 20, 2017
Kran na PTP. Trochę mało wyraziste, kawowe, ale zbyt wodniste. Żyto tylko lekko w smaku.

3.8
evannell (1442) - Kraków, POLAND - NOV 17, 2017
Zapaszki czekoladowo-kawowo-mleczno-chlebowe. Żyto wyczuwalne w teksturze. Zwłaszcza po ogrzaniu czuć, że nie jest to byle co.

3.8
mclaren14 (380) - £ód¼, POLAND - NOV 14, 2017
Aromat: kwaśna, przypieczona skórka od chleba, trochę kawy, trochę więcej likieru kawowego, w tle charakterystyczny dla żytniego piwa aromat, który trudno mi opisać
Wygląd: czarna barwa, nieprzejrzyste, piana beżowa, drobnopęcherzykowa, średniotrwała, lacing taki sobie
Smak: likier kawowy, wyraźna kawa ale o bardzo delikatnej fakturze, lekko wodniste, goryczka raczej niska, kawowa
Podniebienie: niskie nagazowanie, gęste, aksamitne, bardzo pijalne, pełnia średnia

3.5
rafikxx (42) - POLAND - NOV 12, 2017
UPDATED: NOV 12, 2017 Kawa, kawa, kawa. Zarówno w aromacie jak i smaku. Wytrawne ze średnią goryczką. Piwo mętne, oleiste ze średnią pianą. W tle atakuje żyto. Dobre piwo.

3.8
BrewGuide32 (171) - Szczecin, POLAND - NOV 11, 2017
Lublin to Dublin m barwę czarną, nieprzejrzystą z niewielką ilością rubinowych przebłysku przy dnie szkła.
Piana beżowa, obfita, powoli zanika do pozostałości na powierzchni piwa gdzieniegdzie stara się pozostawiać lacing.
Aromat, jest bardzo klasycznie w dobry sposób, a mianowicie jest gorzka czekolada, kawa espresso, ziemistość od słodu żytniego, zbożowość, w tle wyczuwalna lekka paloność. Czysta klasyka, a zachwyca bardziej niż ostatnio pity przeze mnie wypust z Wrężela ehh...
Smak, tutaj także nie brakuje gorzkiej czekolady, kawy espresso, zbożowości, czy ziemistości od słodu żytniego, całość bardzo elegancko przeplata się z lekka palono-ziołowym finiszem bez zbędnej kwasowości.
LtD ma sporo ciała, dzięki temu wydaję się gęsty, aksamitny, a miejscami nawet kremowy, świetnie się go pije, jest bardzo klasycznym, ale porządnie wykonanym rye stoutem.
Jedyne to czego mógłbym się przyczepić to z początku ciut za wysokie wysycenie, które pod postacią musowania można było wyczuć na języku.
Podsumowując klasyczny, bardzo smaczny żytni stout.

3.6
peponi (2051) - Strzelce Wielkie, POLAND - NOV 4, 2017
Aroma: roasted dark malts, rye, earthy, caramel.
Appearance: black color and creamy head.
Taste: earthy, roasted dark malts, earthy, smooth, medium bitterness, rather dry.
Palate: medium body and medium carbonation.
Overall: really nice Rye FES, smooth.

4.1
theNaturat40 (39) - - OCT 31, 2017
UPDATED: OCT 31, 2017 Czarne, nieprzejrzyste. Piękna, gęsta, utrzymująca się piana o stricte stoutowym charakterze. W aromacie ziemistość, trochę chmielu, czekolady. W smaku niesamowicie przyjemnie kremowe, czekoladowe, pełne, delikatnie nasycone. Świetny stout bez żadnych udziwnień. Zwykle piję piwo tylko raz, ale tego kupię kilka butelek.

3.5
p5ychol (960) - Poznań, POLAND - OCT 28, 2017
Piwo ma barwę ciemnobrunatną, jest prawie czarne. Piana jest obfita, puszysta, zbudowana z drobnych oczek, ma beżową barwę, jest trwała, długo opada, pozostawia zdobienia na ściankach. W aromacie przede wszystkim czekolada, lekka paloność, typowo dla Stoutu, nic ponadprogramowego się nie dzieje, choć jest przyjemnie i bez wad. W smaku jest dobrze, jest lepiej, jest przede wszystkim bardziej wyraziście i charakternie. Jest tu wyraźna, konkretna paloność, która nie przekłada się na kwaśność na finiszu jak to często bywa, jest wyraźna ziołowa goryczka, dobrze sprawiły się polskie chmiele. Jest czekolada, jest trochę kawowej paloności. Zdecydowanie czuć wpływ użytego słodu żytniego, podniebienie oblepia specyficzna lepkość, a samo piwo w ustach ma bardzo aksamitną, kremową fakturę, na pewno pomaga jej niskie wysycenie, jak najbardziej odpowiednie w Stoucie. Piwo bardzo dobre, to Stout z charakterem, chociaż w poprzednich latach mieliśmy jeszcze lepsze kooperacje Pinty z O'Hara's.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5