Pivovaria Pszeniczna Bomba!

overall
46
77
style
Brewed by Pivovaria
Style: German Hefeweizen
Radom, Poland
Serve in Weizen

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 12   MEAN: 3.2/5.0   WEIGHTED AVG: 3.13/5   EST. CALORIES: 153   ABV: 5.1%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Pasteryzowane i niefiltrowane piwo pszeniczne, uwarzone przez Browar Pivovaria z Radomia. Orzeźwiające piwo w stylu Weizen, warzone jest ze słodu pszenicznego (60%) i jęczmiennego jasnego. Charakteryzuje się słomkową barwą. W smaku wyczuwa się pszenicę jak również aromat bananowo-goździkowy. Poleca się szczególnie do dań serwowanych z sosem śmietanowym, delikatnej wieprzowiny i placków ziemniaczanych. Skład: Słody Weyermann: jasne słody pszeniczne, jasne słody jęczmienne,Chmiel: goryczkowy - Marynka. Drożdże: Safbrew Wb-06, woda.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Locate Sellers
3.1
irenecus (786) - - MAY 7, 2017
Na zdrowie, Salud, Kampai, Prost, Skaal, Zivjeli, Fenékig, На здоровь& Na zdravi

3.5
Brodzislaw (518) - POLAND - APR 16, 2017
Kolor pomiędzy miodowym a pomarańczowym, lekko zmętniony. Piana jasna z drobnych pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni, pozostawiając minimalny ślad na szkle. W aromacie czuć nuty typowe dla stylu – banan i przyprawę goździka oraz słody zbożowe. Rządzi jednak przyprawa. W smaku lekko kwaskowo od zbożowych słodów, do tego nuty banana i nade wszystko goździka. Na to nachodzi z kolejnymi łykami niewysoka, lekko zalegająca goryczka chmielowa. Wysycenie średnie. Poprawne, dobre piwo pszeniczne.

3.1
Grzesiek79 (4525) - Radom, POLAND - MAR 8, 2015
Ciemna pszenica choc nieco za jasna jak na ten styl, bursztynowy ma odcien. Piana nie za wielka szybko opada niestety. W smaku to mus bananowy, prazone ziarno, tosty i nieco powidel. Lekkie i latwe w odbiorze. za to solidnie metne

3.7
PabloZab (1802) - Wroclaw, POLAND - MAR 2, 2015
Bardzo ladna slomkowa bananowa barwa z ladna biala piana, niezbyt dluga ale minimalnie krazkujaca. Piwo calkowicie metne co dodaje mu zdecydowanego uroku. Aromat piwa pszenicznego z nutami banana i gozdzika, bardzo delikatny. W smaku piwo lekkie, delikatne jakby wodniste ale bardzo gladkie z przyjemnym delikatnym slodko kwaskowym posmakiem. Bardzo dobrze pijalne, naprawde bardzo smaczne piwo pszeniczne. Jestem mile zaskoczony zwlaszcza, ze jest to moje pierwsze piwo z tego browaru.

2.4
BagerPL (126) - - SEP 18, 2014
Dużo DMSu, a mało charakteru pszenicznego. Minęło nieco czasu od degustacji, ale to piwo zostało skreślone kategorycznie.

3.1
Mariusz (12370) - Baden-Baden, GERMANY - AUG 31, 2014
Cloudy amber color, creamy head. Papery nose with a light touch of banana. Sweet and medium bodied, fairly soft. A bit of grass.

3.3
goleiro (226) - Lublin, POLAND - AUG 29, 2014
Dobre piwo, orzeźwiające, jak na weizena przystało. Warto spróbować.

3.3
DomPiwa (85) - FRANCE - AUG 20, 2014
Pours a slightly cloudy amber with a lacy head which soon flattens. Aroma of wheat. A taste of wheat and hops very slightly sweet. Being an unfiltered wheat beer from a small brewery makes this a very interesting discovery.

3.6
radzik5555 (635) - Gdynia, POLAND - JUL 31, 2014
Butelka 0.5 L.
Wygląd: Mocno mętne, ciemnopomarańczowe, bursztynowe. Piana biała, bujna, trwała.
Aromat: Dojrzały banan, goździk, ogólnie typowy dla hefeweizena i dość słodki, może trochę pomarańczy do tego.
Smak: Dość słodkie, banan, pomarańcza, skórka pomarańczowa, lekka goryczka jak albedo cytrusów.
Odczucie: Nasycenie CO2 stosunkowo niskiej jak na weizena, wodniste, faktura pudrowa.
Całość: Poprawny weizen, wodnisty, trochę za słodki ale bez wad.

1.9
tomekk1978 (1635) - Z±bki, POLAND - JUL 9, 2014
Barwa: złocista, wyraźnie zmętniona, choć mniej niż można się spodziewać. Piana biała drobno pęcherzykowa, początkowo obfita, dość szybko opadająca, ale ładnie oblepiająca szkło. Aromat: początkowo klasyczny- słodki bananowo gruszkowy oraz nieco goździkowy. Po chwili dochodzą jednak do tego akcenty wymiocin niemowlaka co sugeruje wystąpienie kwasu masłowego, a zatem zakażenia. Smak: słodko - kwaśny z przewagą tego drugiego, dość pełny. Dopiero w tle nuty owocowe, wyraźnie przykryte przez kwaskowość. Browar Pivovaria znajduje się w sercu Radomia w głębokich podziemiach w jednej ze starszych kamienic. Odwiedziłem go osobiście i miałem dość dobre zdanie na temat jego produktów, ale od pewnego czasu zdaje się obniżać loty. Zbiegło to się z poszerzeniem asortymentu o nowe piwa i wypuszczeniem ich w wersji pasteryzowanej. W tym czasie warzono tam piwa m.in. dla Piwoteki i szeregu innych przedsięwzięć. Być może zabrakło czasu na dopieszczenie własnych piw. Nie ma jednako co spekulować i trzeba powiedzieć jasno, że degustowane piwo było po prostu popsute. W sumie nie powinno się go oceniać, ale zrobiłem to dla porządku.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5