Piwne Podziemie Hopface Killah

overall
98
98
style
Brewed by Piwne Podziemie
Style: India Pale Ale (IPA)
Rożdżałów, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 86   WEIGHTED AVG: 3.77/5   EST. CALORIES: 192   ABV: 6.4%
COMMERCIAL DESCRIPTION
15,5 BLG 6,4 ALC Piwo, które teraz wam oferujemy nazwę swoją wzięło od tego, że naszym zamiarem było uderzyć was prosto w twarz amerykańskim chmielem. Zastosowaliśmy w nim jedną z metod chmielenia wynalezioną w naszym browarze a nazywającą się "Hop Secret". W tym piwie wprowadziliśmy na razie tylko jeden etap tego programu gdyż ciągle pracujemy nad kolejnymi etapami wyekstrahowania z chmieli jak najwięcej lupuliny do waszych szklanek. Nie jest to może jeszcze nasze opus magnum jeśli chodzi o AIPe ale weźcie na to poprawkę, że dopiero zaczynamy i udoskonalamy nasze techniki warzenia. Nie podajemy w tym piwie ilości IBU gdyż dodajemy chmiel w najmniej spodziewanych momentach i nie jesteśmy w stanie tego określić. Nazwa piwa pochodzi od jednego z członków WU TANG CLANU gdyż sami należeliśmy do BREW TANG KLANU. A... zapomnieliśmy dodać, że dodaliśmy na leżaku do tego piwa cedreli wonnej. YO Spanish Cedar Aged American India Pale Ale Słody: Pilzneński, Pale Ale, Monachijski typ I, Carafoam, Pszeniczny Chmiele: Warrior, Cascade, Centennial; hopback: Citra; chmielenie na zimno: Simcoe, Cascade, Citra Drożdże: US-05 Nasze rysunki wykonała super zdolna artystka komiksowa SLO... — at undefined

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.1
TBone (18221) - Pori, FINLAND - NOV 18, 2017
Bottled 500ml (eB, BB 03/2018)
A bit hazy orange colour, small white head, Orange, citrus, tropical fruits in the nose. Medium-bodied. Citrus, tropical fruits in the flavour. Simple fruity IPA with short aftertaste. Light yeastyness which gives slightly homebrewish feeling.

3.9
pbl (140) - Kraków, POLAND - NOV 14, 2017
A lot of tropical fruit in aroma, for example: mango, passion fruit, grapefruit, orange, lemon. Some spruce notes are also present. Light sweetness, very bitter in old school grapefruit type. Medium body, thin feel, fizzy, bitter finish.

4.3
KrOliK (160) - - NOV 14, 2017
Cloudy. Gold. Small foam. Smell of pineapple, lychee, grapefruit, mango, lightly resin. Taste of citrus fruit. Refreshing, slightly resinous. Light malt, mainly hop notes. High bitterness, medium saturation. Solid beer.

3.8
Biroholik (1545) - Sosnowiec, Poland, POLAND - NOV 8, 2017
Alkohol: 6,3% obj.
Ekstrakt: 15% wag.
Data ważności: 16.03.2018
Kolor: Złoty, solidnie zamglony.
Piana: Biała, drobno ziarnista, ładna, postawna i wysoka. Sporo czasu zajęło zanim popękała i zredukowała się do konkretnej oponki. Okazały lacing na szkle.
Zapach: Zapachniało konkretnie. Jest to przede wszystkim słodycz owoców tropikalnych. Świeżo zerwanych z drzew marakui i mango. Soczyste egzotyczne owoce przeplatają się z kwaskowatymi cytrusami. Nie zabrakło ani mandarynek, soczystych pomarańczy, czy pysznych grejpfrutów. Akcenty ziemiste, ziołowe i odrobina żywicznych detali zamyka profil zapachowy.
Smak: Solidne, nieszablonowe nachmielenie. Nie żałowano tutaj lupoliny. Chmiel czuć w konkretnych ilościach. Daje on masę akcentów owoców tropikalnych (mango, papaja, marakuja), dodatkowo wzbogaconych cytrusami (grejpfrut, mandarynka). Intensywna jest taże żywiczna, trawiasta, a także ziołowa strona trunku. Goryczka jest wysoka, intensywna. Cechuje ją długi, wytrawny finisz. Nie jest ona zalegająca, za to duży plus. Tekstura gęsta, zawiesista. Taka Jak powinna być. Całkiem fajna pijalność.
Wysycenie: Umiarkowane.
Podsumowanie:
Piwa z Browaru Piwne Podziemie są tak charakterystyczne, że czasem wystarczy tylko kilka łyków i już wiemy z jakiego browaru pochodzi dana butelka. Do niedawna były znane tylko w wersji beczkiwej, ale odkąd rozpoczęli współpracę z Browar Jana, docierają do coraz szerszej grupy fanów. Hopface Killah jest piwem w stylu AIPA - napompowanym chmielem do granic wytrzymałości. Potężnym, ale zarazem gładkim. Bogatym, ale pijalnym. Taki trunek, który wypijasz, oblizujesz się i prosisz o więcej.

3.6
17wojownik (579) - Krakow, POLAND - NOV 8, 2017
W składzie m.in. płatki jęczmienne. Skromny opis na etykiecie, ale widzę że w brandingu poszli grubo. Generalnie bardzo dobra IPA. Przyjemne nachmielenie, ładna bursztynowa barwa.

3.3
smakosz1993 (233) - POLAND - NOV 4, 2017
W aromacie ananas, cytrusy, w tle żywica. Barwa jasnopomarańczowa, opalizujące, piana niska. W smaku lekkie, wytrawne, mocno przesunięte w stronę goryczki. Nagazowanie średnie. Patrząc po ocenach, spodziewałem się więcej.

3.1
bigbywolf (267) - Słupsk, POLAND - NOV 4, 2017
Barwa pomarańczowe, opalizujące, piana biała, drobnopęcherzykowa, ladny lacing. W zapachu leśne aromaty, zioła, ananas. W smaku bardzo wytrawnie, zioła, dominuje grejpfrutowa goryczka; wysycenie niskie.

4
saintbase2 (492) - Bydgoszcz, POLAND - OCT 26, 2017
Greetings from Bydgoszcz, Poland to all Beer Geeks and Hopheads around the world!

3.7
szczupaczu (158) - Rurzyca, POLAND - OCT 20, 2017
Butla. Jasny bursztyn, lekko zamglony z piękną, białą, obfitą i dość trwałą pianą. Wygląd ogólnie klasa. Aromat bardzo przyjemny, cytrusowy. W smaku cytrusy, nuty żywiczne, gdzieś tam w oddali karmelowe zaczepki. Piwo świetne, lekki, goryczka kontrolowana doskonale.

4.2
szymon92 (178) - �ask, POLAND - OCT 20, 2017
W aromacie jest bardzo owocowo, są mandarynki, jest mango, ananas, grapefruit oraz delikatne nuty sosnowe. Zapach jest niesamowicie świeży, soczysty, dosyć intensywny oraz trwały. Piwo jasnozłote, przejrzyste z białą, obfitą, drobno-pęcherzykową pianą, która opada stosunkowo powoli i ładnie oblepia szkło. W smaku także jest cholerni owocowo, dominują białe oraz tropikalne owoce. Czuć ananasa, mango, grapefruit, dokładnie tak samo jak w zapachu. Goryczka wyraźna, przyjemna o grapefruitowo-żywicznym charakterze. Piwo wytrawne, mimo delikatnej, owocowej słodkości. Piwo średnio-nasycone, obłędnie rześkie, pijalne i dobrze zbalansowane. Świetna AIPA, ma to co powinno mieć piwo west coastowej odmianie. Jak dla mnie mogłoby być jeszcze bardziej intensywne w smaku i aromacie. Trudno ostatnio trafić na AIPę, która nie zapycha karmelem, ta jest świetnym wyborem jeśli szukamy wytrawności.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5