overall
88
84
style

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 63   WEIGHTED AVG: 3.51/5   EST. CALORIES: 330   ABV: 11%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Braggot. 26°

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.7
karpik (1232) - Sosnowiec, POLAND - AUG 11, 2017
Chocolate, coffee, honey, raisins, prunes in nose. Pours dark brown with beige head. Taste is sweet with milk chocolate, honey, raisins, coffee, dried fruits. Medium to low bitter finish, full to average body, soft carbonation. Overall nice, worth a try.

3.7
aardvark1 (111) - POLAND - JUL 24, 2017
Bardzo slodki zapach, kojarzacy z nutami beczki burbonowej (kokos i wanilia), oprócz miód i w tle ciemny chleb. Bardzo slodkie, miodowe, cos jakby rodzynki. Dobre, ale zamulajace przez te slodycz

3.8
beskid (151) - Baden-Württemberg, GERMANY - JUL 22, 2017
Przyjemny, slodki, czekoladowy zapach. Smak slodki, karmel, kwiatowe nuty, alkohol.

3.5
krasnalek (119) - Września, POLAND - JUL 14, 2017
Aromat: mleczna czekolada, toffi, miód, rodzynki Wygląd: barwa ciemnobrązowa, nieprzejrzysta, piana słaba szybko znika Smak: słodkie, mleczna czekolada, kakao na mleku, karmel, miód pitny, goryczka średnia, palona, Podniebienie: niskie wysycenie, wyklejające, pełne w odbiorze, z lekko rozgrzewającym alkoholem.

3.8
p5ychol (908) - Poznań, POLAND - JUL 8, 2017
Barwa 1423 na etykiecie opisana jest jako czarna i w zasadzie za taką można ją uznać, choć całkiem nieprzejrzyste to piwo (zakładam, że można nazwać ten trunek piwem) nie jest, bo pod światło dają się zauważyć lekkie rubinowe przebłyski. Piana ma beżową barwę, od początku jest znikoma, a po chwili pozostaje po niej tylko pierścień przy brzegach. W aromacie czuć dużo czekolady, dużo karmelu i przede wszystkim dużo ogólnej słodyczy. Zapach kojarzy mi się trochę z ciastem brownie. Gdzieś w tle pojawia się lekka nutka alkoholowa, nie przeszkadza bardzo, ale jest obecna. W smaku od razu zwraca uwagę słodycz, dosłownie czekolada w płynie, ale to - na szczęście - nie jest ulepkowata, totalnie przesłodzona czekolada, ale taka ze sporą zawartością kakao, deserowa, ale gorzka. Goryczka na finiszu pojawia się wyraźna i jest właśnie w typie bardzo gorzkiej czekolady, nieco też ziołowa. Miód również jest obecny w smaku, choć nie tak bardzo, jak spodziewałem się przed degustacją, ten miód tu nie dominuje, raczej dopełnia całości, a stylowo piwo jest najbardziej zbliżone jednak do Imperialnego Stoutu. Alkohol jest bardzo dobrze ukryty, jedenastu procent, które piwo zawiera, nie czuć, choć pojawia się przyjemne, rozgrzewające pieczenie w przełyku po wzięciu łyka. Wysycenie jest niskie, piwo jest gładkie, ma zdecydowanie degustacyjny charakter, najlepiej nadaje się do powolnego sączenia. Takich wynalazków jak Braggot jest u nas jak na lekarstwo, więc nietrudno było temu trunkowi stać się najlepszym Braggotem, jaki piłem.

4.1
alteregoo (1502) - Kalisz, POLAND - JUL 7, 2017
Piana niewielka, beżowa, szybko opada do kożuszka. Barwa ciemnobrązowa, nieprzejrzysta. W aromacie głównie melasa, mleczna czekolada, troszkę toffi, miodu, rodzynek, daktyli... W smaku słodkie, tu także mleczna czekolada, kakao na mleku, cukierki raczki, karmel, suszone owoce, w tle miód pitny, wosk pszczeli i wyraźny parkiet (?!). Goryczka średnia, palona, niskie wysycenie, wyklejające, pełne w odbiorze, z lekko rozgrzewającym alkoholem.
Oba, ostatnio degustowane, mocne piwa z miodem są zupełnie różne - Perun Braggot bardziej miodowy, karmelowy, brownale’owy, Piwoteka 1423 zaś wyraźnie nawiązuje do Milk Stouta, do FESa, do BDSA, miód zaś stanowi tylko tło.

2.5
FatPhil (16402) - Tallinn, ESTONIA - JUN 30, 2017
UPDATED: JUL 1, 2017 330ml bottle - thanks juks! (5:3:5:3:9=2.5)
Sweet roasty aroma, at least at the first sniff. Sweet roasty aspect extends to the later sniffs. Good full body. Some minerally aspects too. Touch rubbery. Booze here and not subtle. Rubber bands. No. (Dark, with ruddy glints and just a few bubbles on top. Some booze. The main thing here is those old rubber bands. -anna)

3.3
Marduk (7946) - Reval, ESTONIA - JUN 30, 2017
330ml bottle (thanks Juks). Small size, yellow bubbly head, stays. Sweet, roast, honey, cognac, bourbon, alcohol in aroma. Tobacco, herbal, roast, coffee, honey, dark in taste. Roast, coffee, rubber in aftertaste. Drinkable brew.

3.3
Juks (758) - Tallinn, ESTONIA - JUN 30, 2017
330ml bottle. Pours dark brown, small beige head. Aroma is roasty, toffee, honey. Lots of toffee in taste, cocoa, coffee, mead. Well covered alcohol. Medium bodied, average carbo. Really intereating one, drinkable and worth to dry.

3.1
martjoobolut (4545) - Tallinn, ESTONIA - JUN 30, 2017
Bottle (thanks juks). Pours dark brown. Aroma is sweet, honey, some fruits. Flavor is sweet and bitter, rubber, some fruits, roast, malt, bread. Covers alcohol well. Overall: okish.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5