Piwoteka Festiwalowe 28 MFKiG

overall
44
70
style
Serve in Flute, Shaker

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 17   MEAN: 3.16/5.0   WEIGHTED AVG: 3.12/5   IBU: 9   EST. CALORIES: 159   ABV: 5.3%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Milkshake Pineapple New England Pale Ale - 14 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2.9
szymon92 (228) - �ask, POLAND - FEB 1, 2018
W aromacie dominuje ananas oraz laktoza, jest też trochę nut pszenicznych. Zapach średnio intensywny, trwały. Piwo jasnozłote, lekko zmętnione, ale przejrzyste. Piana biała, puszysta, zbudowana jest z drobnych oczek. Opada w średnim tempie, lacing słaby. W smaku także pokazuje się ananas, nadaje on lekko słodki smak, laktozy za to brak. Dalej pojawia się ziołowy finisz. Goryczka niska i krótka. Wysycenie średnie. Piwo jest dosyć nudne oraz sztuczne. Dziwna pozycja, średnio przyjemna, muląca i zupełnie niestylowe. Nie widzę tu za bardzo cech milkshake'a, ani New England IPA. Najbardziej przypomina weizena z ananasem.

2
puren (1354) - Gdańsk, POLAND - NOV 2, 2017
PREZENTACJA: mętne, ciemno żółte, niska piana redukuje się do obrączki, nie zdobi ścianki;
AROMAT: drożdże, pomarańcze, korzenie, suszone morele, śliwki, po ogrzaniu można, o ile się szuka, dowąchać tego ananasa;
ODCZUCIE: ciało średnie, średnio nasycone, zaklejające;
SMAK: krótko na początku za aromatem i zaraz potem cukierki ananasowe albo suszony ananas, brak goryczki;
OGÓLNIE: normalnie saison z ananasem a nie żadne IPA.

2.7
murzyn (664) - Sosnowiec, POLAND - OCT 25, 2017
Barwa jasno pomarańczowa, piana mała. Aromat to ananas, pszenica, laktoza. W smaku przejrzały ananas, trochę mięty, lekka latkoza. W zasadzie nie wiem czy słodkie, kwaśne czy wytrawne. Mocno przeciętne pifko.

3
Beerhunter111 (23757) - Beerland, GERMANY - OCT 11, 2017
50cl bottle. A hazy bright pale golden beer with a mid-sized good lasting white head. Aroma of fresh berries, not too sweet, strawberry, lactose. taste of red berries, sugar, lactose, strawberries, low bitterness.

2.9
Oziozi (37) - Pila, POLAND - OCT 5, 2017

Barwa: Jasnozłote, przejrzyste.
Piana: Średnia piana, pozostawia delikatny lacing.
Aromat: Głównie ananas i nuty pszeniczne.
Smak: Sztuczny, nieprzyjemny ananas, słodowość, wysokie wysycenie, niska goryczka.
Ogólnie: Piwo niewyróżniające się z nieprzyjemnym ananasem, pod koniec trochę męczące.

3.6
bobroman (1252) - Torun, POLAND - SEP 27, 2017
Tasted on 16.09.17. Keg sour edition ;) Medium head with good lacing. Hazy golden colour. Sour aroma of bretts. Brett sour and fruity taste with noticeable bitterness and fruit sweetness. Bottle has pineapple sweetness and lactose insted of bretts. Taste is much more juicy, smooth with delicate bitterness.

2.9
aardvark1 (258) - POLAND - SEP 24, 2017
Uzupełnienie profilu - okoliczności nie pozwalały na wykonanie porządnych notatek, zapisałem tylko noty i piszę to, co pamiętam - zamulające, słodkie i słodowe, ananas sprawie wrażenie sztucznego, wyraźny posmak gumy balonowej. Niezbyt dobre

3.1
rami_pl (4987) - Warszawa, POLAND - SEP 20, 2017
Piwoteka by Piwo Festiwalowe 28 Rami Rami is drinking a Piwo Festiwalowe 28 by Piwoteka at Konstruktorska Business Center Spoko, rzeskie, ananas taki dziwny jakby z mieta? Lakto nie przegiete. Smaczne
Rami Rami: i faktycznie tam jest jakas guma balonowa. a la Donald. ale mi nie wadzi
Rami Rami: na cieplo jednak meczyc zaczyna :/

3.7
balwanekfigo (350) - POLAND - SEP 19, 2017
Przyjemny aromat świeżych owoców, trochę oranżady w proszku, ananas. W smaku znów trochę pomarańczowa oranżada, owoce, trochę chemiczny posmak. Wysokie wysycenie, goryczka niska. Jest smaczne, ale trochę sztuczny posmak.

3.2
p5ychol (965) - Poznań, POLAND - SEP 19, 2017
Piwo ma jasnozłotą barwę, jest przejrzyste, choć z delikatnym zmętnieniem, po nalaniu do szkła już widać, że porządnie nagazowane, bo unosi się w nim sporo pęcherzyków dwutlenku węgla. Piana jest biała, obfita, puszysta, zbudowana z małych oczek, po opadnięciu pozostawia trochę śladów na ściankach. W aromacie na pierwszym planie ananas, od razu zwraca uwagę. Nie czuję natomiast motywu milkshake'a, czyli obecności laktozy. W tle czuć taką specyficzną zbożową nutę słodu pilzneńskiego. W smaku również czuć ananasa, ale już tak nie dominuje, daje lekką owocową słodycz, ale i ciut kwaskowatości. Na finiszu wyraźnie zaznaczona goryczka o głównie ziołowym profilu i mimo, iż nie jest bardzo wysoka, to nawet trochę zalegająca w ustach, nie do końca przyjemna. Cóż, czego więcej spodziewać się po chmielu Magnum. Nadal poszukuję laktozy i - tak jak w aromacie - nie znajduję jej. Piwo nie jest złe, ale ma pewne cechy, które mi przeszkadzają z trochę nieprzyjemnym posmakiem znanym ze słabych koncernowych piw na czele.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5