overall
99
98
style
Brewed by Podgórz
Style: Baltic Porter
Rabka Zdrój, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 199   WEIGHTED AVG: 3.87/5   SEASONAL: Winter   EST. CALORIES: 240   ABV: 8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
20 BLG

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.7
ogonczyk (465) - Ruda Slaska, POLAND - FEB 25, 2016
Bardzo smaczne, pełne, nuty kawowe, czekoladowe, suszonych owoców. Goryczka przyjemna, dobrze komponuje się z słodkim, słodowym charakterem. Bardzo ładna gęsta piana koloru kremowego. Smaczne.

4.3
goleiro (226) - Lublin, POLAND - FEB 15, 2016
UPDATED: APR 23, 2016 Bardzo gładki porter, wyleżany, złożony. Inni niż pierwsze portery, jakie piłem i wspominam jako wyznaczniki stylu, ale jest bardzo dobry.

4
kacyper (1506) - Warsaw, POLAND - FEB 12, 2016
Butelka. Aromat słodki, lekko alkholowy, bombonierka. W smaku pełne, słodkawe, bardzo delikatne, goryczka średnia ale przyjemna.

4.2
streetcleaner (73) - Cracow, POLAND - JAN 31, 2016
piana beżowa, drobnopęcherzykowa, szybko zanika, kolor czarny nieprzejrzysty, w aromacie kawa, gorzka czekolada, lekki karmel, w smaku czekoladki z alkoholem, lekko słodko, oleiste, goryczka słaba, nasycenie średnie, pijalne

3.5
matbli (520) - Poznan, POLAND - JAN 30, 2016
Bottle 500 ml, pours dark brown with fast falling beige head. Aroma dominated by cocoa and chocolate flavours with a bit of caramel, plum, raisins, and a touch of vanilla. In taste a lot chocolate sweetness with some a bit ashy roasted bitterness. Carbonation is very lively what lowers the mouth feeling a bit. In my opinion it could use a bit more body but maybe this is a question of high carbonation. Alcohol is very well hidden.

4.1
StDevil (84) - POLAND - JAN 30, 2016
Chocolate and dark bread in aroma. Next vanilla, cherry and plum. In taste nice coffee and dark chocolate. Beer have light body, thin feel. Is very dry. Generally is good, but is to low body.

3.9
crimson75 (298) - Gdańsk, POLAND - JAN 29, 2016
Butelka (nabyta w niezawodnym sklepie Smak) W aromoacie jest pieknie czekoladowo, kawowo, ale nie narzuca się paloność - nie ma wątpliwości że mamy do czynienia z porterem a nie stoutem. Po przelaniu do szła piwo wygląda pięknie i nie zmienia tego szybko znikająca piana związana z niewielkimwysyceniem. Ale najlepsze zaczyna się po spróbowaniu: Jest czekolada, ale to nie jest tabliczka gorzkiej od Wedla, nie jest też mleczna, mi sie ona kojarzy z elegancką (i drogą) bombonierką. Ta bombonierka ma dodatki, orzechy, rodzynki, może coś na kształt/smak migdałów. Jest też kawa, bardziej espresso niz late no i jest wcale niemało alkoholu. Ale jakiego alkoholu, to nie są agresywne procenty które najchętniej widzialbym gdzies schowane, tu alkohol jest ułozony, szlachetny, rozgrzewający, miałem wrażenie że 652 npm. mogło być leżakowane w beczkach po jakims mocniejszym alkoholu z wyższej pólki. Bardzo mi ten smak pasuje, zaryzukuję twierdzenie że to najbardziej szlachetny smak alkoholu na jaki trafiłem w piwie podczas swojej "kariery piwopijcy" Świetne piwo, szkoda że kupiłem tylko jedną butelkę

3.9
tomekboniek (982) - Warsaw, POLAND - JAN 25, 2016
Beczka. Barwa czarna nieprzejrzysta, klarowna. Piana znikoma, biała. Aromat rozczarowuje. Brakuje mi intensywności i złożoności. Zapach kawy zbożowej, czekolady, suszonej śliwki. W smaku słodycz ze średnią treściwością. Wysycenie niskie w kierunku średniego. W smaku dzieje się znacznie więcej jeśli chodzi o intensywność. Dodatkowo można wyczuć rodzynki, orzechy. Alkohol bardzo dobrze ukryty, ujawnia się po dobrym ogrzaniu. W porównaniu do innych porterów o dużej dostępności na rynku zachwytu niestety nie było.

4.6
atrox (624) - Kraków, POLAND - JAN 19, 2016
Barwa ciemnobrunatna z delikatnymi rubinowymi refleksami, kremowa piana ale nie utrzymuje się zbyt długo. Aromat bardzo złożony, mnóstwo kawy, paloności, suszonych owoców oraz czekolada. W smaku jest bardzo ułożone i zbalansowane, tak samo jak w aromacie jest kawa, czekolada, owoce. Bardzo dobrze ukryty alkohol.

4.5
Marian1990 (529) - Gdynia, POLAND - JAN 16, 2016
Aromat: sliwka, wisnia, gorzka czekolada, kawa. Mo?e gdzie? wanilia majaczy. Wyglada: czarne z rubinowanymi przeblyskami piana buduje sie ladna, ale opada do prawie zera. Smak: lekko kwaskowe, czekoladowe, wisniowe, w smaku czu? jakby wanilie. Alkoholu nie czuc wcale. Odczucie w ustach: srednia pelnia, wysycenie niskie. Ogolnie: bardzo dobre, ciekawe piwo.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1 « 14 15 16  17  18 19 20


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5