overall
99
98
style
Brewed by Podgórz
Style: Baltic Porter
Rabka Zdrój, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 205   WEIGHTED AVG: 3.87/5   SEASONAL: Winter   EST. CALORIES: 240   ABV: 8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
20 BLG

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
4
kokos666 (513) - Gliwice, POLAND - JAN 28, 2018
UPDATED: JAN 29, 2018 bottle 30.04.18. aroma: dark bread, molasses, dried fruits in alcohol, lightly vinous. medium-full body, semi-sweet, beautiful long lastin bready and cherries aftertaste. beer taste like perfect imagination on baltic porter but aroma could be stronger and head could be better.

4.1
adamcy (16) - Bocki, POLAND - JAN 27, 2018
Wersja lana 2018. Świetny aromat. Mamy śliwkę. Ja tego nie nazwałbym śliwka w czekoladzie. Dla mnie czekolada w tym aromacie to odrębny temat. Zdecydowanie mocno wyczuwalna śliwka ktora robi duza robotę bo nie jest przesadzona, jej aromat jest trafiony w punkt a ja nie przepadam za śliwkami! Czekolada. Zdecydowanie mleczna czekolada gdzies za ta śliwka. Pojawia sie tez paloność. I znowu. Nie przecięta idealnie wkomponowana, jest i kawa. No kurczę jak na porter bałtycki to jest to przedstawiciel stylu, ścisła czołówka. Genialnie to pachnie. Pierwszy łyk, Wow.. Jest ta śliwka ktorej nie lubie ale w tym piwie zaczynam ja uwielbiać. Tak jakby wzięła mnie za rękę i prowadziła dalej przez to piwo. Troche pralinek i czekolada prawie nie wyczuwalna kontrujących palność. Chce tu zostac na dłużej. Niskie wysycenie, delikatna goryczka. Nie ma duzo ciała i bardzo dobrze. To jest w koncu porter! Czyli nadal lager. Jest pijalnie, ale nie jedno wymiarowo mozna w tym piwie wiele znaleźć. To piwo jest genialne.

4.1
maciekbogusz (27) - Bielsko-Biała, POLAND - JAN 24, 2018
W zapachu gorzka i deserowa czekolada, dość wyklejający, przyjemne utlenienie w wiśnię, lekko śliwka. Piwo praktycznie czarne, piana szybko opada do obrączki. W smaku dużo czekolady, dochodzi mleczna, wiśnia w likierze. Bardzo dobrze ułożone, alkohol świetnie ukryty, bardzo pełne. Świetny porter bałtycki.

3.8
macmacco (40) - POLAND - JAN 15, 2018
Całkiem fajne piwo, ale chyba trochę zbyt mało ciała, za bardzo wodniste. Poza tym "w porzo".

3.8
diamonnd (90) - POLAND - JAN 12, 2018
W pierwszej kolejności czuć kawę, delikatnie czekolada i wanilia. Po ogrzaniu wychodzą bardziej rodzynki i sos sojowy. Dość gładkie, mogłoby więcej ciała. W smaku delikatna kwaśność, kawa trochę rodzynek i czekolada no i nuty palone. Całkiem dobre.

3.8
fidgetymidget (550) - Warsaw, POLAND - JAN 12, 2018
UPDATED: JAN 12, 2018 Warka 2: 10 miesięcy po terminie. Dużo suszonych śliwek, rodzynek, miód, sos sojowy ale subtelny, czekolada. Leciutko tylko kwaśne. Gładkie, trochę mało ciała. Dobre Warka 3: więcej czekolady, kawy, cięższe, pełniejsze, słodsze i kwaśniejsze jednocześnie. Też są owoce ale zdecydowanie mniej

3.5
KoNrRiI (1750) - Århus, DENMARK - JAN 12, 2018

0.5 bottle @ home
Black with a small, tanned head of poor retention. Aroma of dark malts, cocoa, coffee, and wood. Taste of dark malts, molasses, nuts, a bit of instant coffee, marzipan, molasses. Medium, creamy, flat. Finish is medium long and somewhat watered down. Overall the beer is very classical, but it lacks a punch, a tad too watery for my taste. The aroma could use some inspiration too.

3.7
kryspin3 (200) - Sosnowiec, POLAND - JAN 9, 2018
Ciemnobrunatne, piana mało obfita, beżowa, szybko się redukuje do obrączki. W aromacie czekolada, marcepan, słód, palony jęczmień, lekki karmel, praliny, lekka kawa rozpuszczalna. W smaku słodkawe, czekolada, kakao, marcepan, słód, delikatna kawa rozpuszczalna, lekko migdały, jakby wiórki kokosowe, paloność delikatna. Posmak ciemna czekolada, lekka kwaskowość. Nie jest ekstremalnie gęste, ale wystarczająco. Brak alkoholu, delikatne rozgrzewanie. Dobrze pijalne jak na taki ekstrakt. Goryczka niewysoka, palona i chmielowa. Wysycenie średnie do niskiego.

3.9
Mariox (476) - Warsaw, POLAND - JAN 8, 2018
UPDATED: JAN 9, 2018 W aromacie czekolada, suszone owoce, toffi, lekka melasa, kawa i paloność, do tego delikatne nuty wanilii. W smaku półwytrawne, deserowa czekolada, aczkolwiek spora kontra słodyczy śliwek w czekoladzie i toffi, lekka kwaśność taka kawowa. Alkohol świetnie ukryty, trochę rozgrzewa tylko w przełyku. Wysycenie średnio niskie, treściwe, pełne w smaku, intensywne głównie w smaku, a nie aromacie. Ciała jest trochę, nie za dużo, ale jest bardzo przyjemne i pijalne. Świetny porter bałtycki.

4
molger (61) - POLAND - JAN 8, 2018
Butelka: 05.2018 Wygląd: ciemnobrunatne, prawie czarne. Piana: drobnopęcherzykowa, bardzo szybko znika pozostawiając tylko niewielką obraczkę na szkle. Aromat: duża ilośc czekolady, kawa z mlekiem. w tle nuty toffi, trochę karmelu i lekkie ciemne owoce. bardzo przyjemny i słodki. Smak: złozony. kawa z mlekiem, czekolada, lekka kwaskowosc jak od wisni. Goryczka: niska, krótka, kawowa. Wysycenie: niskie. Ciało: srednie. Alkohol: niewyczywalny wogole. Piłem to piwo już kiedys z beczki, dzis czas na butelkę. Jeden z lepszych polskich porterów. Jest niezmiernie, gładki, ułożony, ze swietnie ukrytym alkoholem, bardzo dobrze zbalansowany o bogatym aromacie i smaku. Bardzo dobry porter bałtycki. Szanuję.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1  2  3 4 5 » 21


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5