overall
99
98
style
Brewed by Podgórz
Style: Baltic Porter
Rabka Zdrój, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 158   WEIGHTED AVG: 3.89/5   SEASONAL: Winter   EST. CALORIES: 240   ABV: 8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
20 BLG

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.7
Dzagoda (36) - POLAND - NOV 18, 2016
Bardzo dobry i udany, typowy Porter Bałtycki. Piwo nie jest zbyt geste, nie jest obsiane dodatkami, jego paleta zapachów nie wessała wiatrów z czterech stron świata, ale jego smak jest wyjątkowo udany. Ów trunek nie szuka nowych dróg i nie przedziera się przez gęste chaszcze mniej lub bardzie udanych pomysłów, ale idzie sprawdzoną droga. Każdy krok który stawia jest pewny z charakterem oraz kapslem do góry. Tak, super!

4.7
Bro_Cube (15) - - NOV 27, 2016
Fantastyczny porter bałtycki. Aromat kawy, kakao, czekolady, wiśni, nieco miodu. Konsystencja lekko oleista, fantastycznie zostaje na podniebieniu posmak czekolady, gładki. Alkohol niewyczuwalny, przez to dodatkowo bardzo pijalny. Kolor czarny, z przebłyskami. Zdecydowanie obowiązkowa pozycja.

4.6
atrox (615) - Kraków, POLAND - JAN 19, 2016
Barwa ciemnobrunatna z delikatnymi rubinowymi refleksami, kremowa piana ale nie utrzymuje się zbyt długo. Aromat bardzo złożony, mnóstwo kawy, paloności, suszonych owoców oraz czekolada. W smaku jest bardzo ułożone i zbalansowane, tak samo jak w aromacie jest kawa, czekolada, owoce. Bardzo dobrze ukryty alkohol.

4.6
wojto19a (3) - POLAND - JAN 31, 2017 does not count
UPDATED: JAN 31, 2017 Very nice Baltic Porter, much dark chocolate, dried plums, cherries. Soft, silky. Fantastic beer.

4.5
Gregus (742) - Kraków, POLAND - DEC 16, 2015
Butelka; barwa brunatna z rubinowymi przebłyskami. Piana bujna, opada do obrączki. Aromat kawy, czekolady, kakao, suszonych owoców, śliwek w czekoladzie, wiśni. Smak czekolady, kawy, pumpernikla, karmelu, suszonych owoców, wędzony. Bardzo gładki, aksamitny. Bardzo pijalny.

4.5
Marian1990 (494) - Gdynia, POLAND - JAN 16, 2016
Aromat: sliwka, wisnia, gorzka czekolada, kawa. Mo?e gdzie? wanilia majaczy. Wyglada: czarne z rubinowanymi przeblyskami piana buduje sie ladna, ale opada do prawie zera. Smak: lekko kwaskowe, czekoladowe, wisniowe, w smaku czu? jakby wanilie. Alkoholu nie czuc wcale. Odczucie w ustach: srednia pelnia, wysycenie niskie. Ogolnie: bardzo dobre, ciekawe piwo.

4.5
Jashiu (1404) - Gdañsk, POLAND - AUG 1, 2016
Bottle. Aroma is extremely complex: a lot of coffee soaked raisins and chocolate - one that is very dark, some plums, roasty notes, hints of caramel. Overall the aroma is very "tasty" makes you think of a very exquisite belgian coffee chocolate... Pours pitch black with thick, strong, cream, tan head. Coffee is what you think when you pour it. Taste is complex mix of coffee and dark chocolate, with the slight coffee bitterness and dry type of sweetness that again make you think of chocolate the finish unsurprisingly brings some dried fruit and nuts. Alcohol is covered pretty nicely The beer is medium-high carbonated. Overall I did enjoy this beer and wish I had more bottles so that I can see how it changes over time.

4.5
piwnepodroze (521) - POLAND - NOV 11, 2016
Piwo jest wybitne. Piwo jest gęste, likierowe i bogate w ciemne słody, paloność, lekką kawkę i ciemne owoce. Boskie. Stawiam na równi (a może lepsze?) ze Smuttynose.

4.4
kacperred (194) - Gdañsk, POLAND - DEC 3, 2015
Kran. Barwa nieprzejrzyście czarna, gruba ciemnobeżowa piana ładnie oblepiająca szkło. W aromacie dominują suszone śliwki i lekka paloność. W smaku uderzenie suszonych owoców z bardzo gładką goryczką. Piwo wyjątkowo lekkie jak na portera ale też treściwe, kompleksowe. Fantastycznie ułożone piwo.

4.4
Hoppy_Luke (1992) - Poznań, POLAND - JAN 11, 2016
Piwo, którego nie udało mi się spróbować podczas Poznańskich Targów Piwnych, dorwałem w butelce. I warto było! Czarne, nieprzejrzyste, z niewielką, ciemnobeżową pianą. Aromat wręcz bucha! Czekolada, kawa, rodzynki, nieco karmelu. Smak to sama przyjemność! Gorzka czekolada, paloność, bardzo fajna goryczka. Alkoholu praktycznie nie czuć, miło rozgrzewa i nic poza tym! Zdradliwie pijalny. Zdaje się, że to najlepszy polski porter, jakiego miałem okazję spróbować! (szkoda, że etykieta brzydko się zachowała podczas odklejania od butelki).


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 17
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5